logo

02 Aralık 2015

Engeliler Gününde, engelilerden resim,takı ve el sanatları sergisi

Halim UTLU

1..“3 Aralık Engelliler Günü” nedeniyle Metro Sanat Galerisi’nde düzenlenen, resim, takı ve el sanatları sergisi açıldı.

Sergide; Planet Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali üyelerinin yaptığı 74 adet yağlı boya resim ile çok sayıda el yapımı gerdanlık, kolye, küpe, yüzük, tesbih ve değişik takılar, Başkentlilerin beğenisine sunuldu.

24 bin engelli üyesi var

Engelliler Günü nedeni ile düzenlenen açılışta  konuşan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Şeker, Başkent’te engelli vatandaşlara yapılan hizmetleri anlattı.Şeker, ” Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projeler konusunda dünyada bir numara olduğunu” ifade ederek, şu anda Belediyenin 24 bin engelli üyesi bulunduğunu, bu üyelere özel hizmetler sunulduğunun altını çizdi..

2Görme engelliler için internet kafe

Görme engelliler internet kafe,engelliler ticaret merkezi gibi özel projelerin Büyükşehir Belediyesi’nce engelliler için gerçekleştirildiğini belirten Şeker,Kesikköprü, Akçay ve Akçakoca’daki kamplarda da engelli vatandaşların her yıl 7’şer günlük dönemler halinde ücretsiz ağırlandığını açıkladı..

8 Aralık’a kadar açık kalacak sergi açılışında,Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Planet Aile Yaşam Merkezi Engellileri Lokali üyelerinden oluşan Seğmen Grubu da, Ankara’nın misket oyunlardan çeşitli gösteriler sundu.   

 

Share
360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2