logo

reklam
01 Aralık 2015

En Uygun Uçak Biletini Nasıl Bulursunuz?

Farklı yerleri keşfetmeyi ve gezmeyi seviyorsanız sık uçak yolculuğu yapıyorsunuz demektir. Özellikle uzak mesafeli yolculuklarda uçakla seyahat etmenin rahatlığı bir başka olur. Ancak her güzel şeyin olduğu gibi uçakla yolculuğun da bir bedeli var.

1..Bazı kişiler uçak biletlerinin pahalılığından yakınıp uçakla seyahati tercih etmeyebiliyor. Fakat unuttukları bir şey var; uçak bileti her zaman pahalı değil. Doğru zamanda, uygun saatte ve doğru yerden alarak ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Sizler için en uygun uçak bileti bulmanın birkaç yolunu bir araya getirdik.

 

  • Biletinizi erkenden alın

 

Ucuz uçak bileti bulmanın en kolay yolu erken rezervasyondan geçiyor. Havayolu firmaları sadece sınırlı sayıdaki koltukları uygun fiyata sattıkları için koltuklar azaldığında fiyatlar artırıyor. Bu durumda önceden limitli koltukları satın alanlar daha avantajlı çıkıyor. Yola çıkmayı düşündüğünüz tarihten 4-5 ay öncesinde bilet araştırmaya başlarsanız, çok daha uygun fiyatlı biletler bulabilirsiniz.  

Biletinizi 2-3 gün önceden almak yerine, seyahat edeceğiniz tarihi netleştirip birkaç ay önceden biletinizi almanızı öneririz. Ancak bazı promosyonlu biletlerin değişim ve iadesi yapılamıyor. Bu noktada biletinizin boşa gitmemesi için gideceğiniz tarih kesinleşmeden bilet almamanızda fayda var.

  1. Online karşılaştırma sitelerine bakın

Uygun fiyatlı uçak bileti arıyorsanız, ilk bakmanız gereken yerlerden biri karşılaştırma siteleri. İnternet ve akıllı telefonlarınızdan bakabileceğiniz bu tür sitelerde farklı hava yolu firmalarının bilet bilgilerini anlık olarak sorgulayıp, aynı anda birden çok firmanın bilet fiyatlarını karşılaştırabiliyor ve en hesaplı uçuşları bulabiliyorsunuz. Böylece hem zamandan kazanıyorsunuz hem de cebinizden fazla para gitmemiş oluyor.

Bu konuda güvenilir bir adres arıyorsanız, Ucakbileti.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ucakbileti.com’da birkaç basit adımda dilediğiniz noktaya, en uygun uçak biletini bulup satın alabilirsiniz.

 

  • Bileti doğru zamanda alın

 

Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatı bulmak için 21 gün önceden arayışa geçmek gerek. 21 gün öncesinde fiyatlar ortalama %8 daha ucuz oluyor. Son 2 haftada bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre %5 artarken, son hafta bu oran %30’a çıkıyor.

Uluslararası bilet fiyatlarında ise büyük farklılıklar yok. Hatta seyahat edeceğiniz tarihten 34 gün önce, 6 ay önceye göre %4 daha uygun fiyatlı bilet bulmanız mümkün. En hesaplı biletler için en doğru dönem ise seyahatten 18-28 gün öncesi.

 

  1. 4. Seyahat tarihinde esnek olun

Eğer toplantı, davet ya da düğün gibi tarihi belli bir programınız yoksa uçuş tarihinde esnek olabilirsiniz. Bazen gitmeyi düşündüğünüz gün ile iki gün öncesi veya bir gün sonrası arasında fiyat farkı olabiliyor. Bu nedenle o hafta içindeki diğer günlerin fiyatlarına da göz atın. Özellikle Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerindeki öğleden sonra uçuşları daha uygun fiyatlı oluyor. Yılbaşı ve bayramlar hariç kışın ucuz uçak bileti bulmak mümkün.

 

  1. Uygun uçuş saatlerini tercih edin

Uçak biletinin uygunluğunu belirleyen faktörlerden biri de uçuş saatleridir. Gece yarısı veya 2-3’te kalkan bir uçakla, gündüz vakti hareket eden bir uçağın bilet fiyatı bir olmuyor. Aynı zamanda sabahın erken saatlerinde olan uçuşlar da uygun fiyatlı olabiliyor. Eğer uykumdan feragat ederim diyorsanız, gece yarısı ve sabaha karşı olan uçuşları tercih ederek uygun fiyatlı bilete sahip olabilirsiniz.

  1. Kampanyaları kaçırmayın

Ucuz uçak bileti için hava yolu firmaları ve karşılaştırma sitelerinin kampanyalarını takipte olun. Ara sıra hava yolu firmalarının web sitelerine girerek yurt dışı ve yurt içi uçuşlar için sundukları fırsatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çoğu firma belirli dönemlerde özel kampanyalar yapıyor. Belirli tarihlerde, belirli yönler için geçerli olan bu kampanyalardan yararlanarak uygun fiyata bilet alabilirsiniz.

  1. Farklı havayollarından tek yön bilet bakın

Genelde gidiş-dönüş bilet almanın daha uygun olduğu söylenir. Ancak bazen farklı havayolu firmalarından tek yön gidiş veya tek yön dönüş biletleri daha avantajlı olabiliyor. Bu anlamda uçak bileti arama sitelerinden yararlanabilirsiniz. Bu sitelerde farklı hava yolu şirketlerinin aynı günlük uçuş detaylarını bir arada görebilir, böylece en uygun fiyatlı olanı kolayca seçebilirsiniz.

Ucuz uçak bileti arıyorsanız, online bilet karşılaştırma sitelerine mutlak göz atın. Piyasadaki en uygun uçak biletleri için, Türkiye’nin en hızlı uçak bileti arama sitesi ucakbileti.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Share
343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2