logo

“Emperyalist çakallar darbeden vazgeçmez”!

r4jra_1476429944_1338

Ünlü yazıkatür ve yazar Lütfü Oflaz Haber7.com’dan  Serkan Üstüner’e önemli açıklamalarda bulundu.  Oflaz: Emperyalist çakallar darbeden vazgeçer mi? sorusuna:” ABD emperyalizminin  doymak bilmeyen sömürüsüne karşı birlikte direnmeliyiz, birlikte karşı çıkmalıyız, birlikte mücadele etmeliyiz.  Emperyalist darbelerin bitmeyeceğini o bakımdan her an tetikte olunması gerekir”. yanıtını verdi.

Haber7.com’daki o röportajın o bölümü şöyle:

” Maduro Venezuela devlet başkanı olarak biliyorsunuz  İstanbul’da ki enerji zirvesine katıldı bizimle de görüşmesi oldu. Bu arada ve bu görüşmede Venezuela’da da Tayyip Erdoğan’a 15 temmuzda yapılan darbe benzeri bir darbeyi beklediğini belirtti ve  bu bence çok önemliydi ve bu görüşmede de zaten söze ABD emperyalizminin  doymak bilmeyen sömürüsüne karşı birlikte direnmeliyiz, birlikte karşı çıkmalıyız, birlikte mücadele etmeliyiz diye girmişti ve bu emperyalist darbelerin bitmeyeceğini o bakımdan her an tetikte olunması gerektiğini zaten hep birlikte değerlendirmiştik.

O bakımdan şunun altını çizmeliyim: Hiç emperyalist çakalların  darbesi biter mi?

Maduro’yla, emperyalizmi karşı çıkan ülke liderlerine yoksullardan yana millici ülke liderleri ülkesinden yana, yani emperyalizm iş birlikçisi olmayan önce ülkesinin çıkarlarını düşünen millici, emperyalizm karşıtı, yoksul dostu, halkçı liderlere karşı darbelerin bitmeyeceğini, biri başarısız olsa bile bir başkasına girişeceklerini bu görüşme sırasında değerlendirdik.”

Sizin enerji konferansıyla  ilgili görüşünüzü almak açısından soruyorum bu bir yandan emperyalist karşıtı petrol üzerinden veya emperyalist yaklaşımları üzerinden dünyaya hakimiyet kurmak isteyen bu gruba karşı bir rest miydi bu buluşma bir yandan böyle gibi algılandı? 

“Şimdi tabi Venezuela demek en büyük petrol rezervine sahip ülkesi, Rusya da öyle. Enerji dediğiniz zaman petrol ilk akla gelen. Zaten bu enerji zirvesinde katılanlara bakın Venezuela, Rusya, hepsi dünyanın en önde gelen petrol ülkeleri. Onları birleştiren şeyler: Birincisi emperyalizm karşıtı olmaları, iki yoksul dostu olmaları, 3 halkçı politikaları izlemeleri.

Sonuçta Tayyip Erdoğan da Amerikan emperyalizmine, yani daha doğrusu ABD’ye ve AB’ye onların emperyalist girişimlerine onların emperyalist düşüncelerine karşı bir tavır geliştiriyor yani diyor ki “Dünya 5’ten büyüktür” dünyadaki yani dünyanın bir avuç azınlık ülke tarafından sömürülmesine karşı çıkıyor. Dolayısıyla Tayyip Beyle de onları birleştiren çok şey var çünkü sonuçta  aynı saftalar. (Tayyip bey bir sosyalist değil emperyalist karşıtı) zaten onları birleştiren şey bütün bu şeyler emperyalizm karşıtı olmaları yoksullardan yana halkçı politikaları izlemeleri işte bizde de zaten Venezuela da ben bunu bilmiyordum mesela bana Nicolas Maduro söyledi TOKİ orda konutlar yapmış Venezuela da sosyal konutlar yapmış bir iş birliği yapılmış (geçen senede Tayyip beyin Venezuela ziyaretinde o konutları ziyaret etmişti) yani ben onu mesela kaçırmışım dolayısıyla böyle bir iş birliğini hatırlatmak adına söyledim.”

 RÖPORTAJIN TAMAMINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇN TIKLAYIN

KAYNAK: HABER 7.COM

 

Share
702 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2