logo

EMİNÖNÜ MEYDANINA KUTLU DOĞUM ETKİNLİK ÇADIRI KURULDU

0Fatih Müftülüğü ve Diyanet Vakfı, Kutlu Doğum Haftasına özel “4.Fatih Kitap Kültür ve El Sanatları” günleri düzenledi. Eminönü Meydanında kurulan çadırda kitap fuarının yanı sıra, el sanatları etkinlikleri ve kutlu doğum programları icra edilecek.

Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Süver, Diyanet Vakfı Vakıf Fuarcılık Genel Koordinatörü Osman Sarıköse’nin yanı sıra diyanet ve müftülük bürokratlarının katılımıyla açılışı dün yapılan “ 4.Fatih Kitap Kültür ve El Sanatları” günleri  24 Nisan 2015 günün kadar açık kalacak.

Açılışta konuşan Diyanet Vakfı Vakıf Fuarcılık Genel Koordinatörü Osman Sarıköse, vakıf fuarcılık olarak kutlu doğum haftasında yurdun birçok köşesinde cami önlerini kültür şölenlerine çevirdiklerini söyleyerek, “Bu tür etkinliklerle Peygamber efendimizi gelecek nesillere anlatıyoruz. Eminönü Meydanında 4 yıldır çadırımızı kuruyoruz ilgiden de çok memnunuz” diye konuştu.

33333333333333333333333333333336Fatih İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ da konuşmasında çadırının oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu yıl ilçe müftülüğü ve diyanet vakfı olarak 4. sünü gerçekleştirdiğimiz bu kültürel faaliyetimize İstanbullu hemşerilerimizin ilgisini bekliyoruz. Burada çok güzel etkinlikler olacak. Aşr- Şerifler okunacak. Güzel sohbetler yapılacak.” Diye konuştu.

Açılış sonrasında Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Fatih Müftüsü İrfan Üstündağ, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Süver, Diyanet Vakfı Vakıf Fuarcılık Genel Koordinatörü Osman Sarıköse, stantları tek tek dolaşarak kutlu doğumun simgesi katılımcılara ve ziyaretçilere gül takdim ettiler.

Etkinlik boyunca çadırda güzel sesli hocalar tarafından kuran-ı kerim okunacak, peygamberimizle ilgili hoş sohbetler yapılacak. Kitap stantlarında imza günleri olacak.

Fatih Belediyesi Mehter Takımı da açılış öncesi verdiği konserle toplanan kalabalığı coşturdu.

Çadırın giriş ve çıkış kapısında yazan iki cümle çok dikkat çekiyor.  “Daha iyi bir dünya için sevgi, saygı merhamet”  “Dünya bize, biz birbirimize emanetiz”

Share
1015 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2