logo

17 Mayıs 2015

EMİN DEĞER AKADEMİSYENLERE KUZU DOLMASI,MEZEPOTAMYA BULGURU YEMEK VERDİ

ADNAN AVUKA MARDİN

İşadamı Mehmet Emin Değer “İman ve Hürriyet” sempozyumuna katılan akademisyenlere aşiret usulü   kuzu dolması,Kavurma eti ve Türkiyenin en kalitesi bulgur pilavı ile yemek verdi.

2

Mardin Atatürk Kültür Merkezinde, Risale Akademi ve Akademik Araştırmalar Vakfı ile Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından düzenlenen sempozyuma katılan 60 dolayında akademisyeni, İşadamı Mehmet Emin Değer Kızıltepe İlçesindeki evinde aşiret usulü yer sofrasında yemek verdi.

Mardin`de, düzenlenen “Bölgesel ve Küresel Barış İçin İman ve Hürriyet” sempozyumuna Türkiye’nin çeşitli Üniversite ve kurumlarından katılan 60 dolayında akademisyen ve konuşmacıya Kızıltepe ilçesinde bulunan evinde yöresel yemek veren İşadamı Mehmet Emin Değer “ Dostlarımızla, fikirdaşlarımızla, Bediüzzaman Said-i Nursi`nin  öğrencilerinin de aralarında bulunduğu akademisyenlerle buluşmak benim için çok anlamlıdır. Yıllardır savunucusu ve taşıyıcısı olduğum Bediüzzaman Hazretlerinin,görüş,düşünce ve felsefesinin  insanlığın huzurunu,toplumsal barış ve uzlaşıya ne kadar yayarlı olduğunu her geçen gün daha net görüyor ve anlıyorum. Sempozyum için ilimize gelen dostlarımızla sohbet etmek ve beraber bir yemek yiyelim istedik.Kırmadılar bizi onurlandırdılar” şeklinde konuştu.

Yer sofrasında “Teşt” denilen bakır leğenlerde pişirilen kuzu ve bakır saclarda pişilen” hemis” ve bulgur pilavı ikram edilen akademisyenler ise  farklı bir ortamda,farklı bir yemek yemenin memnuniyetini yaşadıklarını söylediler.

Share
1094 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2