logo

reklam
23 Aralık 2015

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEFERRUATLI ÖNLEM…

Beylikdüzü Belediyesi Kışla Mücadelede Afet Koordinasyon Merkezi, tüm teknik alt yapısı ve personeli ile kışa hazır durumda. Ekipler, özellikle kış şartlarında yaşanan elektrik kesintilerine önlem için Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ)  ile ortak bir çalışma yürütecek ve ilçeye elektrik veren ana dağıtım trafoları ile BEDAŞ arıza ekiplerinin bulunduğu cadde ve sokakları açık tutacak.

1..

Vatandaşların bilhassa kış aylarında yaşadığı elektrik kesintileri dert olmaktan çıkacak. Bu handikabı BEDAŞ ile yürüttüğü yoğun çalışmalar sonucu çözen Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü; Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Cengiz Topel Durağı, İnönü Caddesi, Mustafa Kurdoğlu Caddesi, Belediye Caddesi, Sanayi Caddesi, Turkuaz Sokak, Hürriyet Bulvarı, Ziya Gökalp ve Turkuaz Sokak gibi belirlenen yerleri ana trafo merkezleri olarak karla mücadele haritasında işaretledi. Bu bölgelere elektrik veren Beylikdüzü ve Esenyurt’taki ana dağıtım trafolarının olduğu cadde ve sokaklarda titiz bir çalışma yürütülecek ve olası yağış durumunda yollar açık tutulacak.

 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan 375 adet bina ve direk tipi trafoların arıza durum önceliklerine göre yağış durumunda yolları açacak ve ulaşım için araç temini yapacak. Havanın tipi yapması koşulunda ise trafolara giren karların temizlenmesi adına ekstra elaman sağlanacak. İhtiyaç duyulması halinde mevcut iki sepetli araç ile BEDAŞ’a destek verilecek. Kışın ilçe halkının sıkıntı yaşamaması için bir dizi önlemi ve eylem planını şimdiden oluşturan Beylikdüzü Belediyesi, her senaryoya karşı hazırlıklı bekliyor.

 

Share
239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2