logo

10 Ekim 2015

EGO kazası ailelerine 100,tedavi görenlere de 10’ar bin TL ödenecek….

Cebeci Asri Mezarlığı’nda şehit polisler için yer olmaması

      nedeniyle, Karşıyaka Mezarlığı’nda yeni bir yer tahsis edildi…. 

     4 EGO otobüs kazasında ölenlerin ailelerine,100’er 

       bin, tedavi görenlere de 10’ar bin TL ödenecek….

Halim UTLU

1 Ekim’de Cebeci’de EGO otobüsünün neden olduğu elim kazada ölen vatandaşların aileleri ile organlarını kaybedenlere, mağduriyetlerinin kısmen de olsa giderilmesi amacıyla, 100’er bin TL, ayakta tedavi görenlere de 10’ar bin TL ödenmesine karar verildi.

Tüm siyasi parti gruplarının ortak önergesiyle, kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ve yaralananlarla ilgili tazminat davalarının zaman alacağı göz önünde bulundurularak, mağduriyetlerin en aza indirilmesi amacıyla, EGO Genel müdürlüğü tarafından ödeme yapılması, Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı olağan ilk toplantı gününde kararlaştırıldı.

Alınan karara göre, kazada ölenlerin yakınlarına 100’er bin TL, herhangi bir organ kaybı yaşayanlar ile yüzde 45 iş göremez raporu olanlara 100’er bin TL, ayakta tedavi görenlere de 10’ar bin TL yardım yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

 Ortalama gelir bakımından Başkent ilk sırada

Bu arada, 4 kez Türkiye’nin en yaşanabilir kenti seçilen Ankara’nın, bu kez de Türkiye İstatistik Kurumu’nca, “Kişi başına kullanılabilir ortalama gelir düzeyi bakımından” ilk sırada yer alması gündeme getirilerek, bu başarının, çeşitli ilan, bilboard, yazılı ve görsel iletişim araçlarıyla vatandaşlara duyurulması da, oy birliğiyle kararlaştırıldı.

Yeni bir Polis Şehitleri Mezarlığı tahsis edildi

Ayrıca başkanlık önergesiyle Belediye Meclisi, Ankara Cebeci Asri Mezarlığı’nda şehit polislerin defnedilmesi için tahsis edilen “Polis Şehitleri Mezarlığı”nda yer olmaması nedeniyle, Karşıyaka Mezarlığı 3. kapı girişinde bulunan bir alan,“Polis Şehitleri Mezarlığı” olarak tahsis edilmesi, şehit polislerin bu alana ücretsiz olarak defnedilmesi de,

oy birliğiyle karara bağlandı.

 

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2