logo

15 Nisan 2016

“Eğitimi yeterli olmayan yıldız futbolcular kısa sürede kayboluyor”

4Ünlü teknik direktör Güvenç Kurtar, kitap okumayan ve eğitimi yeterli olmayan kabiliyetli yıldız futbolcuların üst düzey futbolcu olamadan kısa süre sonra spor yaşamlarına son verdiklerini belirtti.

Eski milli futbolcu Hasan Özer ise spora ilk başladığı yıllarda 4 kardeşiyle Siirt Köy Hizmetleri’nde profesyonel olarak futbol oynadığını belirterek, “Bu, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girecek bir başarıdır.” dedi.

Türk futbolunun başarılı teknik adamları arasında yerini alan Güvenç Kurtar ile milli futbolcu Hasan Özer, Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Futbol Söyleşilerinin konuğu oldu.

Mehmet Akif Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve moderatörlüğünü Yasin Dallı’nın yaptığı programda Türk futbolu ile ilgili düşüncelerini paylaşan Kurtar, kitap okumayan ve eğitimi yeterli olmayan kabiliyetli futbolcuların bir yerlere gelemediğini ve kısa süre sonra spor yaşamlarına son verdiklerini belirtti. Öğrencilere nasihatte bulunan Kurtar, sosyal medyayı sıkça kullanan çocuklar sporu ihmal ediyor. Bolca spor yapın ve kitap okuyun. Sağlığınızı ihmal etmeyin.” Şeklinde konuştu.

Süper Lig ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Kurtar, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, mukavelesi bitmeden futbolcularla anlaşma imzalamadığını belirterek, “Futbolcuyla anlaşma imzalamıyor. İsteyen kalsın, isteyen gitsin, diyor. Bu da futbolcuların motivasyonunu azaltıyor. 6-7 futbolcunun kulüpten ayrılacağını gazeteler yazdı.” diye konuştu.

“FİKSTÜR AVANTAJI FENERBAHÇE’DE”

Çocukken Beşiktaş taraftarı olduğunu ifade eden Kurtar, bu kulüpte bir süre futbol oynadığını söyledi. Süper Lig’deki rekabete değinen Kurtar, Beşiktaş’ın Şenol Güneş yönetiminde göze hoş gelen futbol oynadığını savundu. Ancak, lig fikstürü avantajının Fenerbahçe’de olduğunun altını çizen Kurtar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beşiktaş muhteşem bir stada kavuştu. Stad, rakip takımların da motivasyonunu arttırabilir. Zor bir fikstürü olan Beşiktaş’ın oynadığı futbolla şampiyonluğu hak ettiğini düşünüyorum. Bence, Fenerbahçeliler bıraksınlar artık Beşiktaş şampiyon olsun. Aynı durum Fenerbahçe için olsa dahi Beşiktaşlı olarak, onların şampiyon olmasını isterdim.”

“MİLLİ TAKIM FRANSA’DA FİNAL OYNAR”

A Milli Takım’ın Fransa’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nı da değerlendiren Kurtar, Fatih Terim’in iyi bir milli takım oluşturduğunu söyledi. Kurtar, “Takım içinde Galatasaraylı, Fenerbahçeli diye çekişmeler vardı. Ancak, Fatih Hoca başlarda kötü giden takımı toparladı ve kaynaştırdı. Çekişmeleri bıraktırdı. Takım olma ruhunu getirdi. Milli takım ruhu oluştu. Takımımız turnuvada en az final oynar, diye düşünüyorum.” dedi.   

“4 KARDEŞİMLE AYNI TAKIMDA FUTBOL OYNADIM”

Eski milli futbolcu Hasan Özer de Siirt’de futbola başladığını belirterek, 4 kardeşiyle Siirt Köy Hizmetleri’nde profesyonel olarak futbol oynadığını söyledi. Bunun Guinnes Rekorlar Kitabı’na girecek bir başarı olduğunu savunan Özer, 17 yıl profesyonel olarak futbola hizmet verdiğini anlattı.

Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2