logo

28 Mayıs 2015

e-Nabız rekora koşuyor

enabiz_2131

Türkiye’nin tek kişisel sağlık kaydı sistemi olan e-Nabız’a katılım, rekor seviyeye ulaştı.

e-Nabız sistemin tanıtımının üzerinden sadece 50 gün geçmiş olmasına rağmen hesabını aktif hale getiren kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı. İnsanlar e-Nabız’da kaydını oluşturdu ve sağlık bilgilerini kayıt altına almaya başladı. Oturum sayısı 2.5 milyonu, sayfa görüntüleme sayısı ise 8 milyonu geçti.

Sağlık Bakanlığı, tüm vatandaşların laboratuvar tahlillerinden, radyoloji görüntülerine, hastane ziyaretlerinden, randevu geçmişlerine kadar tüm sağlık kayıtlarına erişebilecekleri, kendi istekleri doğrultusunda paylaşabilecekleri ve sağlıklarını bizzat kendilerinin yönetebileceği e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi’nin lansmanını 3 Nisan’da gerçekleştirmişti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, e-Nabız sisteminin tanıtımında, “Artık bilim ve iletişim bir taraftan parmağımızın ucunda olacak kadar yakın, diğer taraftan da dünyanın öbür ucuna ulaştırılabilecek kadar da kısa ama hızlı” demişti.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şuayip Birinci de lansmanda bu tür bir projenin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını anlatmıştı.

EN FAZLA RAĞBET GÖREN UYGULAMALAR ARASINA GİRDİ

e-Nabız, her geçen gün daha fazla insana ulaştı ve kısa sürede 1 milyon kişi tarafından kullanılarak sağlıkta son dönemlerde en fazla rağbet gören uygulama haline geldi.

Share
258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2