logo

reklam

DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ.
Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şeyi yaparlar. Hiçbir zaman yaşatmanın tarafında olmadılar, hiçbir zaman çözümün yanında olmadılar, ama cenaze olduğunda akbabalar gibi o cenazelerin başına üşüşmekten de kaçınmadılar. Bu millet kan ağlarken, terörist cenazesine gidenler bu millete hesap vereceğini düşünmediler..

Büyük Türkiye’ye yönelik hayâsızca akınlar 2013 yılında tırmandırıldı. Türkiye’miz karşısında hainler-satılmışlar, taşeron örgütler ağababaları tarafından birleştirildi. 7 Haziran öncesi Kılıçdaroğlu ile Demirtaş ‘Birlikte sallamak’ için kol kola, Amerika- Avrupa yollarına düştüler. FETÖ ile PKK -DHKP-C ortak hedefe kilitlendirildi.
Haftalarca Türkiye ve dünya kamuoyuna Gezi olaylarının sebebi ağaçtır, parktır diye propaganda yaptılar. Gezi olaylarının sebebi hemen ertesi günden itibaren hiçbir zaman ağaç olmadı, park olmadı, çevre hassasiyeti olmadı, orada başka hesaplar görülmek isteniyordu. Hatta içlerinden birinin, hala anlamıyor musunuz, bu işin sebebi ne ağaçtır, ne çevredir diyordu. Orada büyüyen Türkiye’de ciddi bir kaos oluşturmak, büyüyen Türkiye’yi yeniden eski günlerine döndürmek gayesi taşınıyordu.

Aynısını 17 ve 25 Aralık’ta yaptılar, Türkiye içinde ve dışında bunun bir yolsuzluk operasyonu olduğu algısını yaymaya gayret ettiler. Bu operasyonların yolsuzlukla uzaktan, yakından ilgisi alakası yoktu, amaç Hükümeti yıpratmak, hatta bunun da ötesine geçip Hükümeti devirmek, seçilmiş Hükümeti mahkemelerde yargılamak ve mahkum etmekti. Gerek Gezi olaylarında, gerek 17-25 Aralık operasyonlarında Türkiye çok ciddi bir tehlike atlattı, çok büyük bir badireyi aştı., Türkiye uçurumun kenarından döndü. İnanın, eğer Gezi olaylarının 25 Aralık darbe girişiminin arkasındaki asıl niyeti görmemiş olsaydık, şu anda 80 milyon bugünkünden çok farklı bir Türkiye’de, o eski Türkiye’de yaşıyor olacaktık.

FETÖ, 17-25 Aralık’ta birbiriyle alakasız dosyaları birleştirip kamuoyuna ‘yolsuzluk’ diye sunarak siyasete darbe vurmak istedi. 2023 vizyonu çerçevesinde planlanan 3. Havalimanı, 3. Köprü ve Kanal İstanbul gibi mega projeleri hedef aldı. Bu doğrultuda, Türkiye’ye çağ atlatacak projeleri üstlenen işadamları FETÖ militanı savcılar tarafından gözaltına alınmak istendi.

Başta yargı ve emniyet olmak üzere, devletin birçok kurumu içine sızan FETÖ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tümüyle ele geçirmesinin önünde engel olarak gördüğü tüm kurum ve şahısları etkisiz hale getirmek için her türlü hile ve kumpası kullandı. Bu doğrultuda 61. Hükümet’i yıpratmayı ve yok etmeyi hedefleyen FETÖ, hükümetin istifa etmesi ve mega projelerin durdurulmasına yönelik olarak 17 Aralık’ta yargı darbesi için kirli yüzünü gösterdi.
Gezi olayları,17-25 Aralık darbe girişimi sonuçsuz kalınca 15 Temmuz’da Türkiye, ordu içine sızmış asker üniformalı FETÖ militanlarının saldırısına uğradı. Milleti ve devleti hedef alan hainlerin asıl amacı Türkiye’nin işgaline ve iç savaşa zemin hazırlamaktı. Bu amaçla FETÖ-PKK/YPG ve DEAŞ işbirliği ile Suriye kaynaklı, terör kılıfı giydirilmiş örtülü savaş yöntem, taktik ve stratejilerinin kullanıldığı çok koalisyonlu saldırılar,
Türkiye’nin birlik ve beraberliğini, siyasi istikrarını, en önemlisi de ulusal güvenliğini hedefliyordu. Gezi’de, 17/25 Aralık’ta istediklerini alamadılar, keza 15 Temmuz’da aynı akıbete uğramaktan kurtulamadılar. Peki bu olayların ve katliamların arkasındaki Batı ve ABD Türkiye’den ne istiyordu? Eski Türkiye’de olduğu gibi kontrol edebilecekleri bir ülke ve lider en önemli arzularıydı. Türkiye’nin kendi çıkarlarını, Batı ve ABD’nin çıkarları önüne koyan, taleplerini yerine getirmeyen bir liderden oldukça rahatsızlık duydukları aşikardı.

Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 65’nci hükümeti mahir oldukları bir yöntemle, darbe ile, darbe olmazsa algı operasyonlarıyla kamuoyu desteğini hedef alarak iktidardan uzaklaştırmak istiyorlardı. Ortak düşmanları Büyük Türkiye ve Yeni Türkiye’nin bayrak ismi Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan.
Ne oldu? Alçaklar, hainler, satılmışlar? Durduramadınız Büyük Türkiye yürüyüşünü? Bütün dümenlerinizi biliyoruz.
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı,Gazeteci-Yazar 23 Mayıs 2017

 

Share
155 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • KATAR, ORTADOĞU’NUN SARI ÖKÜZÜ OLMADI

  26 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Eski zamanların birinde bir otlakta öküz sürüsü yaşarmış. Yaşarmış yaşamalarına ama civardaki aslanlar bir türlü rahat bırakmazlarmış onları. Hemen her gün saldırırlarmış bu sürüye. Öküz dediğin öyle yabana atılır bir hayvan değil ki, bir araya toplandılar mı kolayca defetmesini bilirlermiş o koca aslanları. Gün geçtikçe aslanları almış bir kaygı. “Herhalde bize bu otlağı terk etmek düşüyor” demiş aslanlardan birisi. “Evet” diye tasdik etmiş diğerleri. “Nereye gideriz” diye düşünürlerken “Bir dakika” diye bir ses duymuşlar gerilerden. Herkes...
 • TEKRAR DÖNME ŞANSIN YOK!

  26 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Sen… Ya karşılaştığın olaylar içinde, RASÛL’ün haber verdiği şekilde, kendi hakikatına yakışan bir biçimde, ilmin gereği olan davranışlar ortaya koyarak, hakikatına bir adım daha yaklaşacak; yakîninin meyvelerini derleyeceksin… Ya da… İlmi ve aklını bir yana koyup; şartlanmaların, ilkel değer yargıların, duyguların istikâmetinde davranışlar ortaya koyacak; sahiplik düşüncesi ve duygusuyla yaşamına yön verip, sonuçta pişmanlıkları oynayacaksın!. Boşa geçen, değerlendiremediğin zamanı, yapman gerekirken yapamadıklarını sonradan asla telâfi edem...
 • HZ.EBUBEKİR’İN VASİYETİ

  25 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Hazret-i Ebu Bekrin vasiyeti Hazret-i Büreyde’den, edilir ki rivayet: O Server, bir gazadan, zaferle etti avdet.Vakta ki Medine’ye, sağ salim döndüğünde, Bir siyahi cariye, gelip durdu önünde. Dedi: (Ya Resulallah, adamış idim ki ben, Eğer sen, bu gazadan döner isen salimen, Avdet eylediğinde, huzuruna geleyim. Eğer izin verirsen, tef çalıp söyliyeyim.) O Server, cariyenin bu arzusunu duydu, (Eğer adadıysan çal, yoksa çalma!) buyurdu. (Adamıştım) diyerek cariye o Servere, Başladı huzurunda, tef çalıp...
 • Rahmetin Yağdığı Ay’ın Bayramı “Ramazan Bayramı”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Rahmetin yağdığı ay’ın bayramı olan Ramazan Bayramına erişmek bütün Müslüman alemi güzel duygu ve hislerin ortaya çıktığı anın resmidir.   Birlik beraberlik içerisinde toplumun bütün kesimlerinin en güzel noktada kaynaştığı, huzur ve mutlulukla dolu olan bir Ramazan’ı Şerif ayının ardından onun o eşsiz güzelliğe sahip bayramına ulaşmak yüce Allah’ın biz müminlere büyük bir ikramı ve ihsanıdır.   Bayram; güzel duyguların, sevinçlerin, güzelliklerin ortaya çıktığı günün adıdır. Yüce duyguların yüceliğe ulaştığı, duyguların coştuğu, s...
UA-36507442-2