logo

18 Nisan 2015

DÜNYANIN EN ÜNLÜ FİLOZOFLARINDAN AGAMBEN, STOTERDIJK, STEIGLER VE VATTIMO BAKIRKÖY’DE

5Dünyanın konularında en ünlü filozofları arasında gösterilen filozoflar Agamben, Stoterdijk, Steigler ve Vattimo Bakırköy’de düzenlenen Modernizm konulu konferansta konuşmacı olarak bulunuyor.
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun öncülüğünde Bakırköy Belediyesi ve MonoKL (Mono Kurgusuz Labirent) Yayınları tarafından düzenlenen Filozoflarla Bakırköy’de: Modernizm konferansına hukuk ve siyaset teorisi alanındaki yapıtları dünyada büyük yankı uyandıran ünlü İtalyan filozof Giorgio Agamben, yeni mekan ve melez gerçeklikler anlayışı ile ün yapan Alman filozof Peter Sloterdijk, teknik ve farmakoloji alanındaki yapıtlarıyla tanınan Fransız filozof Bernard Steigler ve Hermeneutik Komünizm projesinin sahiplerinden İtalyan filozof Gianni Vattimo katılıyor.

Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte simultane tercüme de yapılıyor.

Volkan Çelebi ve Ahmet Soysal’ın konuşmacı ve moderatör olarak katıldığı etkinliğin birinci gününde “Modernizm ve Nihilizm”konusunda Sloterdijk ve Vattimo sunum yaptılar. Konferansın ikinci gününde(Pazar) “Modernizm ve Devlet Sorusu” konusunda Agamben ve Steigler sunum yapacak ve tüm konuşmacılar açık oturuma katılacak.
Konferansın açılış konuşması yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu dünyanın en önemli filozoflarını Bakırköy’de misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,” Felsefe alanında çok önemli bir toplantıyta ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Dünyanın en önemli filozoflarının konferansta bulunmasından dolayı sadece Türkiye’nin değil dünyanın gözü bu konferansta olacak. Türkiye’nin her yerinden binin üzerinde dinleyicinin bulunması da bunun göstergesi.”dedi.

Binin üzerinde felsefe meraklısının takip ettiği konferans yarın 14.00-20.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Share
461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2