logo

03 Temmuz 2015

“Dünya Yetimler Günü”nde,500 yetim çocuğa iftar…

nnnnnbnbnbnb11Ramazan ayının 15. gününe rastlayan “Dünya Yetimler Günü”nde,500 yetim çocuğa iftar yemeği verildi.

Altınpark’ta Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine, eşi Nevin Gökçek, Ankara Milletvekilleri,Genel Sekreteri Asım Balcı ve bürokratlarla birlikte katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yetim çocuklarla sohbet edip, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yetimin başını okşayın, yüzünü güldürün
“Sizler bize emanetsiniz. Anne-baba eksikliği hissetmemeniz için, belediye olarak her zaman yanınızdayız, hayatınızın her döneminde de yanınızda olacağız” diyen ve her yıl Dünyada sağlık sorunları, savaş, açlık, doğal afetler, yoksulluk ve kazalar gibi sebeplerle binlerce çocuğun yetim kaldığını belirten Gökçek “Bir yetimin başını okşayıp, yüzünü güldürmek, onu sahiplenmek, hem dinen, hem de vicdanen çok önemli. Bu yüzden, herkes elinden geleni yapmalı” diye konuştu.

Yetim çocuklar ve  bakıcıları da katıldı

“Dünya Yetimler Günü” olan ramazan ayının 15. gününde düzenlenen iftara, Büyükşehir Belediyesi’nin koruma evleri ile Ankara’daki çocuk yuvaları ve sevgi evlerinde, çeşitli sivil toplum örgütü kuruluşları ile vakıfların himayelerindeki yetim çocuklar, bakıcılarıyla birlikte katıldı.

İftar sonrası düzenlenen eğlence programındaki gösterilere de katılan çocuklar, doyasıya eğlendi,şarkı söyledi ve oyunlar oynadı.

 

Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2