logo

30 Ekim 2015

Dünya şampiyonu Sinan Şamil Sam dün gece vefat etti

Kıtalararası Dünya Boks Şampiyonu Sinan  Şamil Sam, “Profesyonel oluyorsanız çok şeyi riske ediyorsunuz. Bir bakıma  kiralık katil oluyorsunuz” demişti. Sinan Şamil Sam dün gece Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma Hastanesinde yaşama gözlerini yumdu.
1Profesyonelliğe geçmeden önce amatör dünya boks şampiyonluğu da  bulunan Sam, sağlık durumu ve boks sporuyla ilgili AA muhabirine açıklamalarda  bulunmuştu.
Erkin Koray’ın bir şarkısında geçen “Aşk şarabı acıdır, içme şaşkın”  sözünü hatırlatan Sam, “Profesyonel boks acı bir iştir. Profesyonelliğe  giriyorsanız, derece yapıp, şampiyonluklar elde edip o arenaya gitmelisiniz.  Yoksa amatörden de boşuna olursunuz ve milli takıma bir daha gidemezsiniz. O  zaman her şey biter. O yüzden ‘Aşk şarabı acıdır, içme şaşkın’ diyorum”  ifadelerini kullandı.
Sam karaciğer nakli için günlerce hastanede yatmış tedavi görmüştü.
Kız kardeşinin karaciğeri olmadı 
Sam, kilo verememesi nedeniyle kız kardeşinden karaciğer naklinin  gerçekleşemediğini anlattı. Bakanlıktan nakil için sıra beklediğini ifade eden Sam, “Olumlu sonuç  çıkarsa nakil yapılacak. Canlıdan canlıya nakillerde kiloya önem veriyorlar. Kız  kardeşimin kilosu bayağı düşük çıktı, bu nedenle kendisinden nakil olamadı. Rejim  yaptım, kilo verdim ama son 4 kiloyu veremedim” dedi.
Karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören eski dünya kıtalararası ağır siklet boks şampiyonu Sinan Şamil Sam, yoğun bakımada Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma hastanesine getirildi.
Karaciğer nakli gerçekleşmezse durumu ciddiyetini koruyor.

Share
648 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2