logo

20 Nisan 2015

DÜNYA KALDANİ LİDERİ PATRİK FRANK KALABAT DETROİT MARDİN VALİSİNİ ZİYARET ETTİ

DÜNYA KALDANİ LİDERİ  PATRİK  FRANK KALABAT DETROİT MARDİN VALİSİNİ ZİYARET ETTİ

ADNAN AVUKA/ MARDİN

0Dünya Kaldani Lideri Patrik  Frank Kalabat ,Irak Patriği Basil Yaldo,İstanbul Kaldani Peter Remzi Diril, Türkiye Kaldani Cemaati Vakıf Başkanı  Yusuf Baüsmacıoğlu ABD Kaldani genel sekreteri  Steve Konja,Mardin kaldani Vakfı Başkanı Adnan Sağlamoğlu üç günden beri Mardin Kaldani manastırında ayın yaptıktan sonra gittikleri Midyat Deyrulumur ve çeşitli ziyaretlerinden sonra Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak makamında kabul ederek ziyarette bulundular.

VALİYE ZİYARET.Heyeti kapıda karşılayan Vali Koçak heyet tek tek kendilerini takdim ederken bu ziyaretin anlamı çok önemli olduğunu belirtti. Basına kapılı olarak görüşen heyet edilen bilgiye göre Işıd terör örgütü Orta doğu ülkelerine verdiği zararları  hem Müslümanları ve hemde gayri Müslim Hristiyanlara giriştikleri büyük katliamı görüşmesi yapıldığı öğrenildi.

Valiyi ziyaretten önce  basınla konuşan Dünya Kaldani Lideri Patrik Frank Kalabat “Işıd terör örgütünü lanetle anıyoruz. Onların yaptıkları insanlık dışı katliamda hiçbir ülke ve hiçbir insan kabullenmeyeceği bir hareket olarak niteliyoruz. Kime karşı?,.,Neyin nesidir? İnsanların kafalarını kesmek bir marifet değildir.Ne İslamiyette ve nede Hristiyanlıkta bu kabul edilecek bir tutum değildir. Bütün dünya onları lanetliyor ve eninde sonunda bu yaptıkların hesabı sorulacaktır. Dünyanın onlara dur zamanı geldi. Avrupa’daki liderler suskunluklarına bir anlam veremiyoruz. Yazık çok yazık “diye belirtildi.

 

 

Share
477 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2