logo

02 Aralık 2015

Dünya Engelliler Günü’nde,engellilere yapılan hizmetler anlatıldı…

Engellilere evde temizlik,bakım-onarım, sağlık hizmetleri ve psiko-sosyal destek…

Halim UTLU

ENGELLİLERRDünya Engelliler Günü nedeniyle,Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Şeker ve engelli vatandaşların katılımıyla bir basın açıklaması yapıldı.

Engeliler,asansörlü minibüslerle taşınıyor

Engellilere sunduğu evde temizlik, bakım-onarım, sağlık hizmetleri ve psiko-sosyal destek hizmetleri konusunda grup adına açıklama yapan engelli Muhterem Aktaş,

Büyükşehir Belediye ekiplerinin, asansörlü minibüs tipi araçlarla, engelli vatandaşları her gün evlerinden alıp, refakatçi eşliğinde istedikleri yere götürdüğünü anlattı.

ENGELLİLEREngelli öğrencilere her gün ücretsiz yemek 

Engellilerin her yıl Büyükşehir’e ait tatil kamplarında ücretsiz olarak ağırlandığını, fizyoterapi hizmetlerinden yararlandığını da açıklayan Aktaş, “Ayrıca engelli öğrencilere her gün ücretsiz yemek verilmekte, tekerlekli sandalye ve akülü sandalye desteği sağlanmakta, işitme cihazı, beyaz baston ve koltuk değneği yardımları yapılmaktadır. EGO otobüslerinden de ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar.”dedi.

Saltoğlu, engellilerle ilgili belediyelerin görevleri anlattı

Engelli vatandaşlarla ilgili belediyelerin görevlerini anlatan Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu da,yapılan hizmetlerdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer yetkililere teşekkür etti.

Daha sonra Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, engellilere yönelik hizmet ve çalışmalarından dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanı adına hazırlanan teşekkür plaketini, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan’a takdiminden sonra, toplantı sona erdi.

 

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2