logo

reklam
08 Kasım 2016

Dün başka, bugün başka konuştu!

kılıçdaroğlu

“SEÇİMLE GELEN HER İSTEDİĞİMİ YAPARIM DİYEMEZ”

Tutuklanan HDP’li vekiller için daha önce “Seçimle gelen seçimle gider”, “Milletvekillerinin tutuklanması anayasaya aykırıdır” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, bu sefer tam aksi yönde fikir beyan etti. Kılıçdaroğlu;”Seçimle gelen ben hukukun üstündeyim, her istediğimi yaparım’ diyemez. ‘Ben savcıya, hakime gitmem, ifade vermem’ diyemez. Gidecekti, ifadesini verecek, savunmasını yapacaktı” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Demokrasilerde ana kural; seçimle gelen seçimle gider. Ama seçimle gelen, ‘Ben hukukun üstündeyim, her istediğimi yaparım’ diyemez. ‘Ben savcıya, hakime gitmem, ifade vermem’ diyemez. Gidecekti, ifadesini verecek, savunmasını yapacaktı. Hiç kimsenin yargılamanın dışındadır diye bir ayrıcalığı yoktur.”
Kılıçdaroğlu grup konuşmasında ayrıca Brüksel’de bir mahkemenin PKK için verdiği “PKK, silahlı mücadele kapsamında olduğu için terör suçu oluşturamayacağı” yönündeki skandal kararı da eleştirdi. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Buradan Belçika hükümetine, bu kararı veren mahkemeye seslenmek istiyorum; 30 kişinin hayatına mal oldu bu terör. Küçük çocuklar, günahsız kadınlar, siviller… 30 bin kişi hayatını kaybetti. Belçika’da bırakın 30 bin kişiyi 10 kişi ölseydi, siz nasıl bir karar alırdınız. Sizde vicdan, adalet yok mu? Siz nasıl bir terör örgütüne, ‘terör örgütü değil de silahlı bir örgüttür’ dersiniz.”

Etiketler:
Share
461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2