logo

reklam
04 Nisan 2017

DR SİNAN İLHAN DIŞ İŞLERİNDE MÜSTEŞAR

Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Çok Özel Konukları Vardı .Bunlardan Bir Tanesi Dr.Sinan İlhan.
TRT’nin Kürtçe yayın yapacak kanalını oluşturacak koordinatör, Dışişleri Bakanlığı’ndan alındı. Bu göreve atanan Sinan İlhan, yurtdışında birçok kritik noktada istihbarat görevleri üstlenmiş, Kürtçe ve İbranice de dahil 5 dili çok iyi bilen bir bürokrat. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre Sinan İlhan, tanınmış Kürt aydın, siyasetçi ve bürokratlarla görüşmeler yapıyor, kanalın ekran yüzlerini, ekibini, yayın politikalarını oluşturuyor.TRT’NİN Kürtçe yayınlar koordinatörlüğüne, Dışişleri Bakanlığı’nın, “uzman idari personeli”nden Sinan İlhan getirildi. Yurtdışında birçok kritik noktada istihbarat alanında görev yapan İlhan, bu görevden önce Irak Özel Temsilciliği’nin istihbarat masasında çalışıyordu. 1961 yılında Şanlıurfa’da doğan İlhan, 1987 yılında yani 26 yaşındayken Dışişleri Bakanlığı’na aday idari memur olarak girdi. Bursa Erkek Lisesi ve Atatürk Üniversitesi DTCF Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu İlhan, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İslam ve sanat tarihi üzerine doktora yaptı. Dışişleri’ne girdikten sonra istihbarat dairesinde çalışmaya başlayan İlhan, 1989 yılında yine istihbarattan sorumlu olarak Suudi Arabistan’ın Cidde Başkonsolosluğu’na idari ataşe olarak atandı.
1994 yılında merkeze dönen İlhan, burada zırhlı araç alım ve diğer zırhlı birimlerden sorumlu olarak İdari ve Mali İşler Dairesi’nde (İMAD) çalıştı. 1996’da bu kez Tel Aviv’e idari ataşe olarak gönderilen İlhan, 2000 yılında merkeze döndü ve İMAD’ta hizmet verdi. 2002’de Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de idari ataşe olan İlhan, burada kısa süre kaldıktan sonra merkeze geri geldi. Önce istihbarat biriminde çalışan İlhan, daha sonra Irak Özel Temsilciliği’nde istihbarattan sorumlu oldu. İlhan, Türkiye’den Irak’a yapılan kritik ziyaretlerin güvenliği için son derece önemli gizli görevler üstlendi. Evli ve üç çocuk babası İlhan, TRT’nin Kürtçe yayınları koordinatörlüğüne atandığı için bir ay önce Dışişleri Bakanlığı’ndan ayrıldı. İlhan, çok iyi derecede Kürtçe, Arapça, Farsça, İngilizce ve İbranice biliyor.
Dr.Sinan İlhan ” Şeyhanlı Ailemize Yakışır bir yer açmışsınız.Bize Yakışacak Her Olumlu İşlerin Yanında Oacağım.Bu Anlamda Bize Ne Düşerse Akrabalarımızın Dolaysıyla Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Emrinde Olacağız.Rabbim Hayırlı Uğurlu Etsin.Ailemize Tüm Türkiye’ye ve İnşAllah Dünya Barışına Katkı Olacağına İnanıyorum.Başta Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Başkanı amcamoğlu Sayın Mustafa Çiçekli’ye ve Tüm emeği geçenlere Teşekkür Ediyorum.”
Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Başkanı Mustafa Çiçekli “Gerek TRT ŞEŞ’İN Kuruluşunda ,Gerek Dışişlerinde Yaptığı Görevlerde Yaptığı Hizmetlerden Dolayı Bir Şeyhanlı Ailesi amcasıoğlu Olarak,Gerekse Okul Arkadaşım Olarak Gurur Duyuyorum.Başarıların Devamını Diliyorum.Rabbim Bize Hayırlı İşlerde Birlikte Yapmayı Nasip Etsin.Şanlıurfamıza ve Şeyhanlı Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimize Hoş Gelmiş Diyorum”

Share
134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2