logo

26 Mart 2016

DOSTLARI O’NU HATIRLADI

1Küçükçekmece Belediyesi usta ozan Aşık Veysel’i vefatının 43’üncü yılında düzenlediği ‘Dostlar Beni Hatırlasın’ isimli özel bir konserle andı.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konserde, usta sanatçılar Aysun Gültekin, Nida Ateş, Adile Kurt Karatepe ve Hakan Dedeler Aşık Veysel’in en güzel eserlerini Küçükçekmeceliler için seslendirdi.

Konserde Aşık Veysel’in, ‘Uzun İnce Bir yoldayım, Yastadır Ey Deli Gönül, Havalanma Terli Turnam, Dost Dost Diye, Ben Gidersem Sazım Sen Kal, Seherde Ağlayan Bülbül, Bir Ulu Ağaçtan Bir Yaprak Düşse, Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş’ eserlerinin icrası katılımcılardan da büyük alkış aldı.

“ÖLDÜĞÜNDE 10 YAŞIMDAYDIM AMA HALA…”

Aysun Gültekin Aşık Veysel öldüğünde 10 yaşında olduğundan bahsederek, “Şimdi büyüdüm ve onun şarkılarını söylüyorum. İşte iz bırakmak budur. Dediği gibi oldu. Kendi gitti, sazı, eserleri kaldı” dedi. Nida Ateş ise Aşık Veysel’in kendi içine bakan gözlerle bize eserler verdiğini kaydederek, “Biz hala onu yakalama derdindeyiz” diye konuştu.

Konseri izleyen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden de sanatçılara teşekkür ederek çiçek takdim etti. Kuzugüden, yakın zamanda kaybettiğimiz şehitlerimiz ve vatandaşlarımız için Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dileyerek, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2