logo

01 Ocak 2016

Dondurucu Soğuk’ta Sokak Hayvanları Unutulmadı

Sosyal sorumluluk hizmetlerine ara vermeden devam eden Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği soğuklardan dolayı aç kalan sokak hayvanlarına tavuk eti dağıttı.7dca4140-39a4-4b10-a6ef-fe5dd6613d1f

Soğuklardan dolayı aç kalan sokak hayvanlarına 250 kğ tavuk eti verildi.  Tavuk eti kedi, köpek ve diğer hayvanların yiyebileceği şekilde Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği ilçenin genelindeki çeşitli mahalle ve caddelerin bulunduğu noktalara yerleştirildi. Yönetim Kurulu Ekiplerinin yaptığı çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar, Dernek Yönetimine teşekkür etti.

Soğuk hava ve yoğun kar yağışının sokak hayvanlarının hayatını olumsuz etkilediğini, bu sebepten dolayı Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği olarak sokak hayvanlarının aç kalmamama ve hayatlarını sürdürebilmeleri için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Şil, “Yurdumuzda etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve soğuk hava insanlardan çok sokaklarda yaşamını sürdüren hayvanları etkiledi. Bu doğrultuda Hayvan severin katkılarıyla sokak hayvanlarına 1 kğ paketler şeklinde ilçemizin çeşitli mahalle ve caddelerine tavuk eti bıraktık. Onların da bu hayatın bir parçası olduğunu unutmamız gerekiyor. Bu sebepten sokak hayvanlarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Kırsal bölgelerimizde bulunan yaban hayvanlar içinde çalışmalarımız sürmektedir.” diye konuştu.

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2