logo

reklam

DOKUNMAK “HUKUKSUZ” MUŞ


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Önce dokunsak mı dokunmasak mı diye tartıştık. Bazı terörist vekiller yurt dışına kaçtıktan sonra dokunmaya karar verdik. Şimdi de dokunma kararının hukuki olup olmadığını konuşuyoruz.

Yorumcunun biri “eğer bir vekil ceza alır, bunu AYM’ye götürürse karar bozulur diyor. Asker kökenli bir kişi hariç tartışmacılar dokunulmazlığın kaldırılması kararını hukuksuz buluyor. Akademisyenler, hocalar.

Bu hocalar öğrenci yetiştiriyor şimdi. O öğrenciler de “Kürdistan’a statü-Apo’ya özgürlük” diye pankart açıyor işte. Hoca, devletini hukuksuz bulursa, öğrencisi de domuz çobanına özgürlük ister tabi.

Olayı bu kadar karmaşık hale getirmeden bu sorun çözülmez miydi? Kendi aracı ile pkk’ya silah ve mühimmat taşıyan vekilin dokunulmazlığının kaldırılıp yargılanması için anayasa değişikliği mi gerekiyordu?

Sırtını PYD’ye yaslayan vatan haininin dokunulmazlığının kaldırılması için de mi gerekiyordu?

Her fırsatta halkı sokağa çağıran, 6-7 Ekim olaylarının ve bütün eylemlerin tertipçisi olan Demirtaş’ın dokunulmazlığı için de anayasa değişikliği mi gerekiyordu? Bu hainler, bu davranışları son birkaç ay için de mi gösteriyordu.

Bütün bu zamanlarda Ahmet hoca mı engelledi bu domuzların dokunulmazlığının kaldırılmasını? Şimdi kalkmış Ahmet Hoca meclise getirmede ağır davrandı deniliyor.

Önde giden bu vatan hainlerinin bir kaçının dokunulmazlığı kaldırılsa, bu kadar pervasız davranabilirler miydi?

Demirtaş “ parlamentoda grubu bulunan 4 parti bir araya gelip bu kanı durdurabilir” diyor. Kan akmadığı zamanda, kan aksın diye milleti sokağa çağırıp, polis kurşunlatan, molotofla araç içinde insan yaktıran köpek sen değil misin diye kimse sormuyor.

Terörle mücadelede askere “hukuki koruma” sağlayacak düzenleme meclise sunuldu. Bunu bile tenkit ediyorlar. Batıda asker sokaklarda görünmezmiş. Batıda bizdeki gibi 40 yıldır terörle yaşayan, her gün bir yerinde bomba patlayan ülke de yok. Bir bomba patladı Fransa’da görüldü işte. Olağanüstü hal ilan edildi, Eyfel kulesinin altında dolananlar asker değil miydi?

Hukuk düşkünü ahmaklar bir bomba ile bu hale gelen batıyı bizim şartlarımızda değerlendirsin bir kere de.

Dün Fetö’ye teslim edilen yargı sistemimizin yarın haco’ya, ya da kaco’ya teslim edilmeyeceğinin garantisi var mı? Medyayı yarı pkk, yarı lejyonerlere teslim eden onu da eder diye düşünmek lazım.

Abdullah Gül cumhurbaşkanı iken, Sincan savcısının ifadeye çağırdığı gibi. Yarın bir savcı, “neden teröristleri öldürdünüz, onlar da Allah’ın kulu değil mi” diye Genelkurmay Başkanını çok insani gerekçelerle ifadeye çağırabilir.

Her kademedeki güvenlik görevlisine güvence vermezseniz, kimse görev yapamaz. Özellikle polisler bu konuda çok rahatsız. Gezi eylemleri sırasında linç edilmekten zor kurtulan polise ceza verirseniz, bir daha sefere polisin linç edilişini hem polis, hem de hukuk izler.

Hayatını ortaya koyan, kanını akıtan bütün güvenlik güçleri kesinlikle güvende olmalı. Yarın bilmem kimin adamı denilen bir savcı çıkar, mücadele şeklini beğenmedim derse ne yaparsınız? “Başta Reis var, öyle şey olur mu hiç” diyenler çıkacak tabi.

Sonradan düzmece olduğunu gördüğünüz Ergenekon yargılamalarında, başta kim vardı, engel olabildi mi? Hatta doğru iş yapıyoruz diye onu bile uyuttular. Bu ülkenin Genelkurmay Başkanına çete kurdurdular.

Bütün düzenlemeleri Erdoğan’a göre düşünüyor insanlar. Birkaç yıl sonra koalisyon olursa yahut chp iktidar olursa diye kimse aklından geçirmiyor. Hepimiz için uygun olan bir hukuk tarafında olmak zorundayız. Mevcut hukuka göre teröristin öldürme hakkı var. Öldürülmesi yasaktır.

Her konuşan “hak ihlali” diyor. Normal adi suçlarda suçlunun hakkı, hukuku vardır. Lakin 15 tonluk bombayı patlatan teröriste destek veren insan için, hak ihlali söz konusu bile olamaz. Görüldüğü anda vurulmalıdır. Bu dağda da böyle, şehirde de böyle olmalıdır.

Merkel, tasarı için “tepkiler anlaşılmaz” diyor.  Diğer yandan dünkü patlamayı kınıyor. İçimizde ve dışımızda bunun gibi hem teröre karşı gibi görünen, hem de teröre destek veren çok sayıda hain var. Medya size bunları vatansever olarak tanıtıyor. Ve bu lejyonları siz her gün alkışlıyorsunuz.

8.6.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
327 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
UA-36507442-2