logo

reklam

90.yılında Erbakan ve Milli Görüş Düşüncesi Sempozyumu

erbakan-sempozyumu

Necmettin Erbakan Üniversitesi öncülüğünde ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Belediyesinin destekleriyle 28-30 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek olan “Doğumunun Doksanıncı Yılında Necmettin Erbakan ve Milli Görüş Düşüncesi” başlıklı bilimsel sempozyum, Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğinde 1960’lı yıllardan itibaren başlayan, 1970 yılında siyasal parti haline gelen ve günümüze kadar Türkiye siyasi tarihinin en önemli köşe taşlarından birisi olan Milli Görüş Hareketi hakkında bilimsel konuların bildiriler şeklinde sunulacak.

Programda Necmettin Erbakan ve Milli Görüş, siyaset, ekonomi, kalkınma, uluslararası ilişkiler, mühendislik, sosyoloji, ilahiyat ve iletişim bilimleri açısından ele alınacaktır.

Sempozyuma aralarında Recai Kutan, Fatih Erbakan, Temel Karamollaoğlu, Arif Ersoy, Mahmut Atay ve Halil İbrahim Dağ gibi Necmettin Erbakan’ın yakınında bulunmuş isimlerin yanı sıra Bilal Kemikli, Işıl Arpacı, Mahmut Hakkı Akın, Lütfi Sunar, Gökhan Tuncel ve Serkan Yorgancılar gibi çok sayıda ilim adamı katılacak.

Bir özel tanıklıklar oturumu ve sekiz bilimsel oturumda gerçekleşecek sempozyumda otuz bir akademik bildiri sunulacaktır. On yedi farklı üniversitede görevli akademisyenlerin yanı sıra farklı kurumlarda çalışan ve alana katkı sağlayan isimler bildiri sunacaklardır.

Tam metin bildirilerin toplandığı ve sempozyumun ardından basılacak olan kitap, Erbakan ve Milli Görüş hakkında Türkiye’deki en kapsamlı akademik çalışma olacaktır.

Etiketler:
Share
487 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2