logo

03 Kasım 2015

Doğa sigorta acenteleriyle buluştu

Doğa Sigorta acente ve brokerleriyle Kıbrıs Gezisinde buluştu

doğaDoğa Sigorta, acente ve brokerleri için düzenlediği kampanya sonucunda geziye katılmaya hak kazanan acenteleri ve brokerleri Kıbrıs’ta buluşturdu.

Doğa Sigorta 01.07.2015 – 30.09.2015 tarihleri arasında acenteleri ve brokerleri için düzenlemiş olduğu kampanya sonucunda hedeflerini gerçekleştiren 23 acentesini, 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Kıbrıs’a götürdü. Kıbrıs gezisine Grup müdürleri ve Bölüm müdürleri olmak üzere toplam 30 kişi katıldı.

Gösterdikleri yüksek performans ve elde ettikleri başarı sonucunda Kıbrıs gezisiyle ödüllendirilen acenteler ve brokerler üç gün süren gezide bölgelerin tarihi dokusunu ve kültürel zenginliklerini görme şansı elde etti.

Gezi boyunca Boğaz Şehitliği (Kıbrıs’taki en büyük şehitlik-1974 dönemi), Barbarlık Müzesi, Yeşil Hat Sınırı ve ara bölgenin görünümü, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Tarihi Girne Kapısı, Büyük Han (Ada’daki ilk Osmanlı eseri), Selimiye Camii (St. Sophia Katedrali), Kapalı Maraş Bölgesi, Eski Magosa Surlar ve Kale içi, Namık Kemal Zindanı, Lala Mustafa Paşa Cami (ST.Nicholas Katedrali) gibi bölgenin tarihi mekanları gezildi ve bolca alışveriş yapma için zaman buldular.

Kıbrıs’ta Doğa Sigorta acenteleri ve brokerleri etkileyen en önemli yerlerin başında gelen, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında şehit düşen subay, astsubay, erbaş ve erler anısına inşa edilmiş Şehitlik geldi. Kısaca; Şehitlik adını, Harekâtta şehit düşen Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’ndan almıştır. Sol taraftaki heykel grubu Kıbrıs’ı, sağ taraftaki heykel gurubu Türkiye’yi temsil etmektedir. Bir tarafta yaralı acı çeken yardıma muhtaç Mücahidi, diğer tarafta  yardıma kosan Mehmetçiği, iki heykel arasında oluşan boşluk ise Anavatana açılan pencereyi temsil etmektedir. Rehber eşliğinde anlatılan bu bilgiler herkese duygulu anlar yaşattı.

Önümüzdeki dönemde Doğa Sigorta’nın acenteleri ve brokerleri için benzer etkinlikler düzenlemeye devam edeceği belirtildi.

Share
419 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2