logo

11 Haziran 2015

Doğa Okulu Projesi, açılış töreni ile hayata geçti…

2Kalkınma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı ve  Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ortaklığıyla planlanan ve farklı kesimlerden gelecek çocukların eğitim, rekreasyon ve spor hizmetlerine erişimlerini artırma amacını taşıyan  Çamkoru Doğa Okulu Projesi

hayata geçti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve çocuklara doğa bilinci kazandırılması  hedeflenen Çamkoru Doğa Okulu projesi için bir açılış töreni düzenlendi.

Tamamen ücretsiz hizmet verecek

Çamlıdere’deki Çamkoru Tabiat Parkı alanında kurulan Çamkoru Doğa Okulu, Ankara’nın tüm ilçelerindeki öğrencilere, tamamen ücretsiz hizmet verecek.Tesis, öğrenci kabul etmeye başladı ve önümüzdeki yaz dönemi boyunca da öğrencilerin hizmetinde olacak.

Doğa bilinci eğitimi

Doğa Okulu’nda, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve devlet okullarında öğretim gören 6-15 yaş arası öğrencilere yönelik günübirlik rekreasyon aktiviteleri sunuluyor.Uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitimler ve aktiviteler arasında şu konular yer alıyor;

Doğa bilinci eğitimi,Mikroskop ile preparat inceleme,Kelebek sergisi,Açık alanda rekreasyon aktiviteleri ve oyunlar,Ormanda doğa yürüyüşü,Yarışmalar,Fidan dikimi, Heykel atölyesi çalışmaları.

Öğrenci ve öğretmenler, proje yetkililerine başvuracak 

Eğitim programı sabah 10.00 ile öğleden sonra 16.00 arasında çocuk ve gençlerin dolu dolu bir gün yaşamasını sağlamak üzere kurgulanıyor. Etkinlikler çerçevesinde gençlere doğa sevgisi ve canlılara karşı saygı kazandırmak hedefleniyor. Faaliyetlerini önümüzdeki Ekim ayına kadar sürdürecek Çamkoru Doğa Okulu, Ankara’daki tüm okulların hizmetinde olacak. Projeden faydalanmak isteyen öğrenci ve öğretmenler, proje yetkililerine dsakar@ormansu.gov.tr e posta adresinden ulaşabiliyor.

Şayık,proje ile çocuklara doğa bilinci kazandırılıyor

Açılışa; Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Erdem KARAAĞAÇ, Çamlıdere Kaymakamı Aydın ERDOĞAN, Çamlıdere Belediye Başkanı H. Caner CAN, Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan ARICI ve Ankara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birim uzmanlarından oluşan bir heyet katıldı.Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık,proje ile çocuklara doğa bilinci kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Share
243 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2