logo

03 Temmuz 2015

Diyarbakır’da son zamanlarda gece kondu yapımının arttığını iddia eden vatandaşlar isyan etti.

Mahalle sakinlerinden isimlerini açıklamak istemeyen bazı vatandaşlar, özellikle yol altı mahallesinde artan kaçak yapıların son bulması için defalarca Belediye’ye başvurduklarını belirtti.

1.

Çeşitli iddialarda bulunan İ.H. isimli vatandaş ‘’Seçim öncesi bir çok kez Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulundum. İnternet sitelerinde yer alan numaraları aradım ancak yanıt alamadım. 153 Nolu numarayı arayarak yapmış olduğumuz başvurulara rağmen seçim öncesi oy kaybı yaşamamak için gece kondu yapımına ses etmediler. Başta Aziziye Mahallesi, Gürdoğan ve Yolaltı Mahallesi’nde her seçim döneminde bazı fırsatçılar Hazine ,Vakıf ve Toki’ ye ait boş yerleri istila ederek gecekondu ve işyeri yapıyorlar. Belediye’ye yönelik yaptığım tüm aramaların kaydı mevcut,ancak hiçbir sonuç elde edemedik.” dedi.

İlkin kalıp getirip yerleştirdiler, Belediyeyi aradık uyardık seçim öncesi olduğu için oy kaybının hesabını yaptıkları için müdahale etmediklerini söyleyen İ.H., bu süre içerisinde ise vatandaşın binayı yaptığını ifade etti. Bizler gece kondu yapan insanların oraya harcadığı paraya da üzülüyoruz diyen İ.H., bütün bu olumsuzlukların sebebi olarak Belediye Başkanı’nı suçlu bulduklarını ifade etti.

Ekolojik yaşam ekolojik denge diyenlerin yalan attığını dile getiren vatandaşlar; gecekondu yapılan yerlerin ekin alanı olduğunu ekinlerin yerine yapılan betonlaşmanın çevreye ve içindeki canlılara büyük zararlar verdiğini birilerinin bu duruma dur demesi gerektiğini dile getirdi.

BU İLETİŞİM NUMARALARI SÜS TELEFONLARI MI?

Bir yandan kendilerinin binlerce lira vererek tapulu evler alarak vergiler ödeyerek mal mülk sahibi olduklarını söyleyen İ.H., diğer yandan insanların kaçak yapılarla gecekondularla hiçbir vergi ödemeden mal mülk sahibi olmalarının adil olmadığını vurguladı.

Yenişehir Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan 0 412 228 96 54 (4 hat) iletişim numaralarına ulaşamamaktan yakınan mahalle sakinleri ‘’süs telefon mu ? Neden cevap alamıyoruz? ‘’ gibi sorularına yanıt aradıklarını bir an önce sorunların çözümü için onları göreve davet ettiklerini belirtti.

Haksızlık yaptıkları ve adil olmadıklarını düşündükleri için Belediye’ ye çağrıda bulunan mahalle sakinleri, iddialarına, sorunlarına yanıt aradıklarını vurguladı.

Share
446 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2