logo

17 Nisan 2016

Diyarbakır’da ‘Peygamber’ coşkusu

m

Hüda-Par’a yakınlığı ile bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen büyük Kutlu Doğum etkinliğine coşkulu bir kalabalık katıldı. Resmi kaynaklarca 40 bin, tertip komitesi ise yüz binin üzerinde katılımcının programa iştirak ettiği ifade edildi.

Etkinliğe Mısır, Lübnan, Filistin, Moritanya, Irak, İran, Suriye ve Ürdün’den de davetlilerin katıldığı belirtildi.

Etkinlikte Peygamber Sevdalıları Platformu Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş ve Siyer Araştırmaları Vakfı Başkanı Mehmet Emin Yıldırım birer konuşma yaptı.

Mehmet Emin Yıldırım şunları söyledi: “Dilinizi yok saydılar. Sırtınızı Allah’a dayadınız. İnsanlık peygamber sevdasını sizden öğrenecek. Yüreklerinizdeki feryat ne kadar büyük olursa olsun, bunu yapacaksınız. Bir yıl içinde Silopi, Şırnak, Cizre’de, Diyarı sahabede evleriniz yıkıldı, hanelerinize ateş düştü. Evleri yıkıldığı halde Kur’an’ı başında taşıyan bu Müslümana kim ne yapabilir. Tüm zalimler sesimizi duysun. Vallahi siz Müslüman Kürtlerin yüreğinden imanı silemezsiniz. Öldükçe biz dirileceğiz. Analar bir Yasin kurban verdi, 10 Yasin doğuracak. Eğer bir olmazsak birer birer yok olacağız. Kimse birliğimizi bozamaz. Kalkalım, oturalım İslam diyelim.”

Mezhep farklılıklarının düşmanlık nedeni olmaması gerektiğini belirten Yahya Oğraş, şunları söyledi:”Farklılıkların üstünlük taslamak için kullanılması kabul edilemez. Ümmetin her zaman olduğu gibi ittihat birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Ümmet bir olursa güçlüdür. Müslümanlar kardeştir. Farklılıklar üstünlük sebebi olmamalı, mezhep farklılıkları düşmanlıklar olmamalıdır. Hepimiz İslam ile şeref kazandık. Kürt ve Türk’e şeref veren aziz İslam’dır. Başımıza gelen musibetler İslam’dan uzaklaşmaktan kaynaklanıyor.”

Etiketler:
Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2