logo

reklam

DİKTATÖR.! KASETLE GELEN TEK ADAM!. KILIÇDAROĞLU.


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Anayasa değişikliği ve Türkiye’nin yönetim sistemi için 16 Nisan halk oylamasında ‘Evet’ oranının yüzde 51’nin üzerinde çıkmasının ardından kasetle başa gelen ve sekiz seçim kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’deki sonunun belirsizliği akıllara geldi.. CHP’ye taze kan gerekiyor hem de oldukça acil.7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde CHP umduğunu bulamadı. İstenen ve beklenen miktarda oy olamadı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP’ye hem hakim değil. Bana kalırsa hem de birçok bakımdan yeterli de değil. Bana göre CHP’de TEK Adam İsmet İnönü’den sonra Kılıçdaroğlu’ndan daha diktatör adam yok. Bir bantla geldi, 8 sefer seçim kaybetti hala oturuyor. İki de bir de Avrupa liderlerini örnek gösteriyor. İngiltere’de adam seçimi kaybetti istifa etti. Öbür tarafta seçimi kaybeden gidiyor. 8 seferdir yerinde oturuyorsun. Diktatörse sen diktatörsün.

CHP Genel Merkezi önünde toplanan grup üst üste 8. kez yenilgisini alan Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı. Partililer bir sandığın daha yenilgiyle sonuçlanmasını hazmedemezken kendi aralarında da yoğun tartışmalar yaşadı. Son olarak Deniz Baykal katıldığı televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi gerektiğini söyledi. Baykal, Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı bırakmasının elzem olduğunu, bunu da Kılıçdaroğlu’na söylediğini ifade etti. “Kılıçdaroğlu ne cevap verdi?” sorusuna ise Baykal, “ben söyledim, bakalım ne yapacak” cevabını verdi. Akşam’a konuşan Mersin Milletvekili ve PM üyesi Fikri Sağlar da, Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet ederek, “Tek adamlık eleştirisi yapıyor ama asıl tek adam kendisi oldu” demişti. Çok kez Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla partiden ihraç edilen milletvekilleri ve üyeler gibi ihraç istemiyle Fikri Sağlar hakkında, basında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin sürecinin başlatılması kararı alındı.

CHP içinde iktidar savaşına hazırlanan gruplar. “İlk üç grup biliniyor: Deniz Baykal, Muharrem İnce ve Metin Feyzioğlu. Dördüncü grup: Önce çıkan ve pazarlanan isim Özgür Özel. Kılıçdaroğlu’na yakın duran bu ekibin arkasında Veli Ağbaba var. İlhan Cihaner ve Aykut Erdoğdu onu destekliyor görünüyor ama Erdoğdu’nun kendi beklentisini de hesaba katmak lazım. Bunlar kendilerine “sol grup” da diyor.

Beşinci Grup: Engin Altay’ın başını çektiği bu grubun iki hesabı var. CHP Genel Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı.

Altıncı Grup: Daha önce Tansu Çiller’e benzetilerek “Türkiye’nin yeni sarışın güzelkadın”ı denilen Selin Sayek Böke’nin de içinde yer aldığı grup. Grubun başını CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger çekiyor. Bu grup, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yle hareket ediyor.

Yedinci Grup: CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi’nin çevresinde yer alan ve İstanbul’daki Karadenizli Belediye Başkanları Aykurt Nuhoğlu, Ekrem İmamoğlu, ŞükrüGenç’in destek verdiği grup. Bunların da iki hedefi var; CHP Genel başkanlığı olmazsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı…

Sekizinci Grup: , Gürsel Tekin,. Onur Enis Berberoğlu, ve Sezgin Tanrıkulu’ndan ayrı düşünmemek gerek. Açık bir genel başkanlık talepleri olmasa da parti içinde her koşulda etkili oldukları biliniyor.

Dokuzuncu Grup: Her biri tek başına grup gibi… Hepsi de genel başkan adayı. Fikri Sağlar, Umut Oran, Faik Öztrak ve Hurşit Güneş.” CHP’deki bu gruplar birbirine mi girecek yoksa Kılıçdaroğlu hepsine yeni bir kumpasla ayar mı cerecek, hep beraber göreceğiz.

Halkın CHP’den beklentisi argo deyimler, kavga değil iktidara sataşmak, nezaketin ve aklı Selim politikanın dışına çıkarak mahkemelik hallere düşmek değil.Almış olduğu o yetersiz oy miktarları belki de çok daha farklı anlam içeriyor.Değişik ve restorasyona, yenilenmeye dikkat çeken mesajlar veriyor olabilir doğru okumaları, kendilerine çeki düzen vermeleri gerekmiyor mu? Bu konuda çok geç kalınmadı mı? En önemli soru, cevabı asla verilmeyen ve gündeme bile getirilmeyen kontra soru niçin Milli İrade CHP’ye iktidar olma şansını ve oy oranını vermiyor? Bu ne güvensizlik?

Hasan ALARSLAN

Araştırmacı,Gazeteci-Yazar

Share
187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TEKRAR DÖNME ŞANSIN YOK!

  26 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Sen… Ya karşılaştığın olaylar içinde, RASÛL’ün haber verdiği şekilde, kendi hakikatına yakışan bir biçimde, ilmin gereği olan davranışlar ortaya koyarak, hakikatına bir adım daha yaklaşacak; yakîninin meyvelerini derleyeceksin… Ya da… İlmi ve aklını bir yana koyup; şartlanmaların, ilkel değer yargıların, duyguların istikâmetinde davranışlar ortaya koyacak; sahiplik düşüncesi ve duygusuyla yaşamına yön verip, sonuçta pişmanlıkları oynayacaksın!. Boşa geçen, değerlendiremediğin zamanı, yapman gerekirken yapamadıklarını sonradan asla telâfi edem...
 • HZ.EBUBEKİR’İN VASİYETİ

  25 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Hazret-i Ebu Bekrin vasiyeti Hazret-i Büreyde’den, edilir ki rivayet: O Server, bir gazadan, zaferle etti avdet.Vakta ki Medine’ye, sağ salim döndüğünde, Bir siyahi cariye, gelip durdu önünde. Dedi: (Ya Resulallah, adamış idim ki ben, Eğer sen, bu gazadan döner isen salimen, Avdet eylediğinde, huzuruna geleyim. Eğer izin verirsen, tef çalıp söyliyeyim.) O Server, cariyenin bu arzusunu duydu, (Eğer adadıysan çal, yoksa çalma!) buyurdu. (Adamıştım) diyerek cariye o Servere, Başladı huzurunda, tef çalıp...
 • Rahmetin Yağdığı Ay’ın Bayramı “Ramazan Bayramı”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Rahmetin yağdığı ay’ın bayramı olan Ramazan Bayramına erişmek bütün Müslüman alemi güzel duygu ve hislerin ortaya çıktığı anın resmidir.   Birlik beraberlik içerisinde toplumun bütün kesimlerinin en güzel noktada kaynaştığı, huzur ve mutlulukla dolu olan bir Ramazan’ı Şerif ayının ardından onun o eşsiz güzelliğe sahip bayramına ulaşmak yüce Allah’ın biz müminlere büyük bir ikramı ve ihsanıdır.   Bayram; güzel duyguların, sevinçlerin, güzelliklerin ortaya çıktığı günün adıdır. Yüce duyguların yüceliğe ulaştığı, duyguların coştuğu, s...
 • “İslam Dünyasında oluk oluk kan akarken biz bayram mı yapacağız?!!”

  24 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Manevi atmosferi yüksek bir Ramazan-ı Şerif'i daha geride bırakıyoruz.Günahlardan arınmış,bağışlanan kullardan olma ümidiyle bayram  hazırlıklarına başladık. Bayramlar; neşe demek,sevinç demek.Peki biz inananlar olarak bu bayramı neşe ve sevinçle karşılayabiliyor  muyuz? Ya da diğer bir ifadeyle sevinçle karşılamalı mıyız? İslam beldelerinin neredeyse tamamında kan ve gözyaşı hüküm sürerken nasıl bayram yapabiliriz? İslam tarihinde daha önce belki de hiç olmadığı kadar büyük acılar yaşanmaktadır! İslam Alemi bu kadar acz içine belki hiç düşm...
UA-36507442-2