logo

20 Haziran 2016

Die Welt’in Türkiye muhabiri Yücel’den skandal açıklama!

Yucel Deniz

“Türkiye’nin elenmesine bakın neden sevinecekmiş!”

Die Welt Gazetesi’nin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’den skandal açıklama!

‘Die Welt’ Gazetesinde yer alan haberde; Deniz Yücel, A Milli Futbol takımımızın Avrupa Şampiyonası’ndan elenmesi halinde bundan mutluluk duyacağını ifade etti! ‘Türk asılı’ muhabir, A Milli Takımımızın elenmesini istemesini Türk Futbolunun içinde bulunduğu duruma ve özellikle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkilendirdi. ‘Die Welt‘ muhabiri, Milli takıma yönelik yapılan eleştirileri ‘linç’ olarak değerlendirdi. Bu linç girişiminin arkasında ise Sayın Cumhurbaşkanı’nın olduğunu iddia etti.

Sözde Türk olan gazeteci, Türkiye’nin İspanya karşısında yenilmesini büyük bir keyifle karşıladığını ifade etti.

İşte o utanç verici açıklamadan bazı satırbaşları:

-“ Kimse spor müsabakaları ve şarkı yarışmalarında doğum büyüdüğü ülkeyi tutması için zorlanmıyor. Milliyetini ve ırkını belirleme kimsenin elinde değildir.”

-“ Örneğin ben futbol yönünden her zaman İspanya’yı tutarım. Kiminle oynadığının pek de önemi olmaz. Ancak Türkiye’ye karşı oynarken ikilemde kalıyorum”.

-“ İspanya’nın çok iyi bir oyun ortaya koyması veya koyamaması benim pek de umurumda değildi. Önemli olan İspanya’nın kazanmasıydı. Hem de öyle bir farkla kazandılar ki Türk Milli Futbol Takımı, üçüncü maçlar öncesi neredeyse şampiyonaya veda etti”.

-“ Oley!”

Türk Milli takımımızın elenmesine ‘oley’ çekerek karşılayan Türk muhabir, spor müsabakasını Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlamayı da ihmal etmedi! Deniz Yücel; Türkiye’de aşırı milliyetçi akım ile İslamcı akımın oluşturduğu karışımın sosyal anlamda ülkede ana akımı oluşturduğu değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘eli kırpaçlı’ başkan olarak tanımlayan sözde Türk muhabir haddini aşan değerlendirmelerde bulundu. Adeta yabancı bir ülkenin ajanı veya Türk düşmanı bir yabancının açıklamalarını andıran bu açıklamalarında, Türkiye’nin PKK Terör Örgütüne yönelik mücadelesini eleştirdi. Bununla da yetinmedi! Almanya’da kabul edilen ‘sözde’ Ermeni Soykırımı yasa taslağına yönelik Erdoğan’ın eleştirilerini hedefine koydu.

Almanya’daki ‘Ermeni Soykırım yasa tasarısına destek veren Sözde Türk asılı Alman parlamenterlerine yönelik ‘kansız’ ifadeleri ile PKK Terör Örgütü’nün siyasi uzantılarına yönelik ‘Kanı Bozuk’ ifadeleri kendisini çok rahatsız etmişe benziyor!

MERCEKHABER ÖZEL

Etiketler:
Share
682 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2