logo

10 Nisan 2015

Dicle Elektrik, Şanlıurfa’nın Kurtuluş Yıldönümünü Kutladı

2Dicle Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (Dicle EPSAŞ) Genel Müdürü ve Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü dolasıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Demirbağ mesajında, Şanlıurfa halkının düşman işgalinden kurtuluşunda gösterdiği üstün gayret, mücadele ruhunu ve bunu kendi kendine başarmasını çok önemli gördüklerini söyledi.

 

PEYGAMBERLER ŞEHRİ

Şehri işgalden kurtarmak için büyük çaba ve gayret gösteren Şanlıurfa halkının, hiçbir yardım almadan kendi şehirlerini kurtardığını vurguladığı mesajında Demirbağ, şöyle dedi:

“1919’da önce İngilizler sonra Fransızlar tarafından işgal edilen, peygamberler şehri Şanlıurfa, 11 Nisan 1920’de Urfalı milisler tarafından kahramanca verilen mücadele sonunda düşman işgalinden kurtarılmıştır. 11 Nisan’da zincire vurulmak istenen bir milletin, zincirleri kırarak elde ettiği bu milli mücadele şeref sayfalarında yer almaktadır.

Şanlıurfa’mızın 95. kurtuluş yıldönümünü tebrik eder, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında ve bu şehrin düşman işgalinden kurtuluş mücadelesinde gösterdikleri kahramanlıklardan ve başarılardan dolayı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları  ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

 

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2