logo

12 Mart 2016

DEVLETİ SOYMAYA VALİ İZİN VERMEDİ…

T.C. Kırıkkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfında neler oluyor? Yargıya intikal eden bu olay daha cok konusulacaga benziyor.VALİ

Kırıkkale Sosyal Yardımlaşma Vakfına evlerinin onarılması için dilekçe veren 28 Ailenin evine onarılma onayı çıktı. Onarımı kabul edilen 22 Aile evinin onarılması için gönderilen para gereği şekilde kullanılmadı. Vakıf Müdürü ve İl Genel Meclisi üyeleri tarafından seçilen, iki Mütevelli Heyet üyesi tarafından verilen görev kötüye kullanıldı. Denetim komisyonuna kendilerini ekletip anlaştıkları bir firma ile birlikte hareket ettikleri iddiası ortaya atıldı.

VALİ KOLAT ONARIMLARI YAPILAN EVLERİ İNCELEDİ

Konudan haberdar olması ile anında harekete geçen Duyarlı Kırıkkale Valisi Ali Kolat, olaya el koyarak, evlerde inceleme yaptı. Yolsuzluğu engel olmak için tutanak tutturarak, elle tutulur hiç bir iş yapılmadığı rapora eklendi. 10 bin TL bile etmeyecek işe, 90 bin TL fatura edilen, hakedişleri ödenmeden, işlenen suçu savcılığa intikal ettirerek devletin kasasından çıkacak paraya engel oldu.

Konu üzerine konuşan duyarlı vatandaşlar,”Garibin yetim ve gurabanın iaşesine dahi göz diken bu şahıslara dava açılarak teşebbüs ettikleri bu suçtan en ağır cezayı almaları gerekir”dediler.

Gizli olması gereken bu ailelerin bilgileri ve 22 ailenin adları savcılıkta, hal hazırda mevcut olan firmaya ne karşılığında nasıl yönlendirildi? Merak konusu.
Merakedilen bir diğer konu ise yargıya intikal edilen bu olayın üzerinin birileri tarafından kollanıp kapatılıp kapatılmayacağı? Söz konusu.
Vakıf Müdürü ve olaya karışan Mütevelli Heyet üyelerinin hala görevlerine devam ediyor olması ise ayrı bir soru işareti.

Etiketler:
Share
2424 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2