logo

Devlet affetti, SGK İl Müdürü Ünlü affetmedi

Vatan İçin gönderdiği evladını kaybeden anne hem evladından, hemde Devlet için yıllarını veren kocasının maaşından oldu…1

BU NE ACELE

 

Şanlıurfa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü yersiz ödeme alacakları için avukatlarına talimat verip icra takibi başlattı.

 

DEVLET AFFETTİ ÜNLÜ AFFETMEDİ

 

15 Temmuz darbe sonrası bir çok kurum ve kuruluşlara af gelirken SGK alacaklarından vaz geçmediği gibi acele icra takibi başlatarak borçları faiziyle birlikte tahsil etmeye çalıştı.

 

PARDON YANLIŞ ÖDEME YAPMIŞIZ

 

Şehit oğlu ve memur emeklisi eş’inden dolayı maaş bağlayan SGK, 15 yıl sonra aynı sandıktan iki maaş alamazsın diye tebliğat gönderdi. Bir maaş’ı iptal ederek diğer maaş’ın dörtte birini geri aldı toplamda 15 yıllık 35 bin tl borç çıkardı.

 

 

Yaklaşık 10 yıl kesinti yapan SGK annenin vefatından dolayı geriye kalan 13.200 tl’yi varisi olan evlandından tahsil etmeye çalıştı. Sorgusuz sualsiz icraya veren Avukatlar alacaklarını tahsil etmek için varis’in mal varlığına haciz koydu. 13.200 lira olan esas borç, 16.300 tl oldu. Bu yetmezmiş gibi birde icra masrafı ödemek durumunda kalan vatandaş 13.200 liralık borca karşı toplamda 17 bin tl ödemek durumunda kaldı.

 
Vatandaş Soruyor…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen hükümet, yapılandırmalarla vatandaşına bu kadar imkan tanırken adı üstünde olan “yersiz ödemeler’de” vatandaş neden mağdur ediliyor. Bu yüklü alcaklar için neden taksitlendirme yapılmıyor? İnsanları zor duruma düşürecek bu yaklaşımdan neden vaz geçilmiyor? Bu acele niye….

 

Vatandaş durumu İl Müdürü İsmail Ünlü’ye intikal ettirdiği halde neden vatandaşa gereken destek sağlanmadı.

 

İl Müdürü İsmail Ünlü bu konuda yetkili değilmi dir, Yersiz ödeme alacakları sorgusuz süalsiz icraya mı verilir? Çaresiz olan vatandaşa neden kolaylık sağlanmaz, Kanun da Kolaylık yok ise SGK, Belediyelerden alacaklarını aynı şekilde neden tahsile gitmiyor? Bu soruların cevabını istiyor ve açıklamalarının aynı sayfada yayınlanacağını beyan ediyoruz.

Share
741 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2