logo

27 Nisan 2015

DEV PROJEDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

2 Karaköprü Belediyesinin vizyonel projeleri arasında yer alan “Yaşam Parkı Projesi”  için alanda bulunan gece kondu evin yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Şanlıurfa’nın en büyük yeşil alan projesi olan “Yaşam Parkı Projesi”nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İlçenin Doğukent mahallesinde 110 Bin m2 alan üzerine yapılacak olan proje alanında bulunan evin kamulaştırma işlemleri tamamlandıktan sonra yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı ve Birim Müdürleri ile birlikte yıkım işlemini inceledi.

Karaköprü Belediyesi Zabıta ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı yıkım işleminde alanda bulunan 3 yapının yıkımı gerçekleştirildi.

Yaşam Parkı Projesinde çalışmaların sürdüğünü ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi; “Karaköprü Belediyemiz tarafından gerek meclisimizin vermiş olduğu karar ve yine encümenimizin karara bağlamış olduğu yaşam parkının yapım çalışmalarına başlıyoruz. Aslında çalışma 2-3 aydır sürüyor. Mevcut alanda vatandaşlarımıza ait yapılar vardı. Bu yapıların kamulaştırma işlemini encümenimiz bitirdi. Bizlerde bugün yapıları yıktık” dedi.

“Şanlıurfa’mızın en büyük yeşil alanı ortaya çıkacak” diyen Başkan Çiftçi, “Güzel bir park ortaya çıkacak. Şanlıurfa’mızın en büyük yeşil alanı ortaya çıkacak. En büyük sosyal çalışması ortaya çıkacak. Ben emeği geçen arkadaşları kutluyorum. Rabbim hayırlı uğurlu etsin. Çünkü önemli bir proje… İnanıyorum ki Şanlıurfa’mıza ve Karaköprü’müze yıllarca hizmet verecek” diye konuştu.

Bu arada “Yaşam Parkı” projesinin içerisinde; botanik bahçeleri, bilim merkezleri, açık anfi alanları, dağ kızağı, çocuk oyun merkezleri, yüzme havuzları, biyolojik gölet ve spor sahaları gibi önemli yaşam unsurları bulunuyor.

Share
214 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2