logo

DERNEKLERDE BİR İLK YAŞANDI

Mardinliler ve Urfalılar “KARDEŞ DERNEK”olduklarını resmen ilan etti

Türkiye’de ilk defa farklı illerden oluşan iki dernek başkanları kardeşlik protokolü imzaladı.

unnamed (5)

Eşi benzeri olmayan Türkiye’de bir ilk yaşandı

 

Bahçelievler Mardinliler Deneği ve İstanbul Şanlıurfalılar Dayanışma Derneği bir araya gelerek “KARDEŞ DERNEK” olduklarını ilan etti ve protokol imzalayarak bir ilke imza attı.

 

Bahçelievler Mardinliler Derneği Başkanı Fuat Bodur ve Yönetim Kurulu ile Şanlıurfalılar Dayanışma Dernek Başkanı Eyüp Sabri Göncü ve Yönetim Kurulu bir araya gelerek aldıkları karar doğrultusunda Basın mensupları önünde kardeş dernek olduklarını ilan ettiler.

unnamed

Dernekler arası Kardeşlik protokolü imzalandı

Yaklaşık 100 kişinin bir araya geldiği gecede Urfa ve Mardin’e özgü yemekler yapıldı kültür ve dayanışmanın önemi konuşuldu. Yapılan Protokolde ilk Konuşmayı Mardinliler Dernek Başkanı Fuat Bodur yaptı. Bodur;” Artık STK’lar bir araya gelerek kardeş dernek olmalı ve faaliyetleri birlikte yürütmeli. Görüyorum ki Dünyanın gözü üstünde olan ve binlerce Mardinlilerin ve Urfalıların yaşadığı Metropol İstanbul’da bir Belediye Başkanımız bir millet vekilimiz görev almadı veya aldırmadılar. Bu yaklaşımız doğru bulmadık ve bulmayacağız da. Her ne kadar Güneydoğunun bağrından kopup gelmiş bir millet isek bir yanımız Urfa’da diğer yanımız Mardin’de kopmadık kopamayız bizler zaten kardeşiz Adem ile Havva’dan oluşan bir milletiz. Bizi geçmişte ayıramadılar şimdide ayıramayacaklar. Çözüm sürecine destek olmalıyız ve desteğe devam edeceğiz. Bu vesile ile birlikten kuvvet doğar dedik bir araya geldik şimdi daha güçlü daha bağımlı olduk. Bu protokole attığımız imza bunun kanıtıdır. Dilerim yaptığımız bu faaliyet, bir çok derneklere örnek olacaktır” diyerek Başkan Göncü ve yönetimine teşekkür etti.

unnamed (1)

“Dayanışmanın en güzel örneğini sergiledik”

Şanlıurfalılar Dayanışma Dernek Başkanı Eyüp Sabri Göncü ise bu protokolde emeği geçen ve destek veren yönetim kuruluna, ayrıca Mardinliler Dernek Başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ederek şöyle dedi:”Katılımınız ve projeniz bizleri mutlu etti. Elbette bir yanımız Şanlıurfa, diğer yanımız Mardin. Her ne kadar bölgemizden uzak bir yerde yaşasak dahi kökümüz Güneydoğu da yatırımlarımız bur da devam etse de memleketimizde de devam ediyor. Ülke ekonomisine katkımız olamazsa olmazlardan, istikrarın sürmesi için bir an önce hükümetin kurulmasını canı gönülden istiyoruz milyonlarca insan bu anı bekliyor. Bizlerde sizin gibi üzüntülüyüz bende merak etmiyorum değil neden Güney doğudan bir vatandaşımız İstanbul’dan Yerel ve genel seçimde listeye alınmadı merak konusu. Bu birlikteliğin elbette güç oluşturduğunun farkındayım bu sebeple birlikte protokole imza atmamız hayırlara vesile olacağına inanıyorum. Her ne kadar siyasetin içinde değilsek de, siyasetten de kopmak mümkün değil. Yüzlerce çocuklarımıza burs imkanları sağlıyoruz, etkinlikler yapıyoruz, bundan böyle birlikte aldığımız kararlar doğrultusunda daha güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz, inanıyorum”

unnamed (2)

unnamed (3)

 

Share
1174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2