logo

reklam
22 Mart 2017

Demokrasi nöbetleri yeniden başlatılmalı!

iNTERNETHABER haber sitesi yazarı Süleyman Özışık bugünkü köşesinde “Demokrasi nöbetleri yeniden başlamalı” başlıklı yazısında 16 Nisan halk oylamasına kadar ülkede yaşanabilecek tehlikeye dikkat çekerek yeniden demokrasi nöbetleri başlatılması gerektiğini yazdı.

İşte o yazı:

Bir önceki yazıda “İçimde korkuya dönüşüp yüreğime düşmesine izin vermediğim kötü bir his var” demiş ve gerekçemi şu sözlerle anlatmıştım.

“Sanki sessiz bir tehlike yaklaşıyormuş gibi. Sanki kötülük yeniden uyanıyormuş gibi… Sanki zaman kollayıp yeniden bir şeyler deneyeceklermiş gibi hissediyorum…”

Galiba biraz daha detaylara girmem gerekiyor.

Anlaşılan o ki içimizden birileri henüz 16 Nisan’ın Türkiye için ne kadar önemli bir viraj olduğunun farkına varabilmiş değil.

16 Nisan Türkiye’nin yönetim sisteminin tamamen değişmesi demek. Daha açık yazmak gerekirse, 16 Nisan Türkiye’nin tam bağımsız olması yolunda atılacak ilk adım…

Almanya’nın fitilini ateşlediği, Hollanda’nın devam ettirdiği Türk düşmanlığının bir çırpıda bütün Avrupa’ya yayılması boşuna değil…

Bu ülkelerin yanı sıra, terör örgütlerinin ve dahi vesayet odaklarının hezeyanlar içinde “Hayır” kampanyaları yapması boşuna değil. Kontrol altında tutmaya çalıştıkları Türkiye ellerinin arasından kayıp gitmek üzere… Açıkça, “Bu öyle kolay olmayacak” mesajı veriyorlar.

“Zaman kollayıp yeniden deneyecekler” dememin nedeni bu!

Onlar için zaman daralıyor. Yapabilecekleri ne varsa 16 Nisan’dan önce yapmaya çalışacaklar.

Ne yaparlar, nasıl bir yöntem denerler bilemiyorum ama, fırsatını buldukları anda harekete geçeceklerini düşünüyorum.

Önümüzde hepi topu 25 günlük bir süre var. Bu süre içinde hepimizin tetikte olması gerekiyor.

Nasıl mı?

Tıpkı 15 Temmuz sonrasında olduğu gibi meydanlara çıkarak.

Demokrasi nöbetlerini yeniden başlatarak!

Share
134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2