logo

02 Eylül 2016

Demirtaş’tan yeni bir tehdit daha!

demirtastan_kilicdaroglu_ve_bahceliye_tepki_1434790999_2926

Van’da konuşan Selahattin Demirtaş, vatandaşlara ‘her han sivil bir direnişe hazır olun’ çağrısı yaptı.

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Van Büyükşehir Belediyesi’nin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada halka direnişe çağırarak Türkiye’yi tehdit etti.

Demirtaş, hükümetin belediyeye kayyum atamaya hazırlandığını belirterek,”Halkımıza ve belediye çalışanlarımıza sesleniyorum. Kayyumu tanımayın ve emirlerini yerine getirmeyin. Diktatörlüğe geçtik. Biz böyle bir adama biat etmeyeceğiz. Her an sivil bir direnişe hazır olmalısınız” dedi.

 

İşte Demirtaş’ın o skandal sözleri:

“Öcalan sıradan biri değil, halkın lideridir. Başbakana çağrı yapıyoruz can güvenliği ile ilgili bilgi alsınlar dönsünler. Öcalan ile görüşme olursa açlık grevi bırakılacak. Bize onursuzluğu dayatırlarsa ben açık söylüyorum iş başka yerlere gider. Bunu tehdit olarak da algılamasınlar. Oyun oynanacak bir mesele değil. Hukuki talep bile kabul görmeyecekse, onurumuzu ve hassasiyetimizi korumak için canımızı feda edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun sahip çıkacağız. Bir çılgınlık yapmışlarsa biz buna karşı çıkacağız. Herkes hazırlığını buna göre yapsın. Böyle bir adama biat etmeyiz. Bir canımız varsa feda ederim. Bir tek biz kaldık muhalefet eden. Dokunulmazlıklarımız kalktı. Bizi tutuklasan bile milyonlarca Demirtaş var. Onları ne yapacaksın. Sizler her an sivil bir direnişe hazır olmalısınız. Bizim için ölüm kalım meselesidir bugünler.”

 

 

Etiketler:
Share
477 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2