logo

11 Mayıs 2016

Darülaceze için yıldız yağmuru

Darülaceze misyonunun yurt içinde ve yurt dışında daha geniş kitleye ulaşması için “Türk ve Dünya Yıldızları Salonda” kültür ve sanat şöleni muhteşem bir organizasyonla Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşti.IMG_0499.

Programa katılacak olan yerli ve yabancı efsane futbol yıldızları Boğaz’da yaptıkları kahvaltı sonrası Kurumumuzu ziyaret ederek sakinlerimizle vakit geçirdi.

Misafirlerimizi Makamında ağırlayan Başkanımız Hamza Cebeci, Darülaceze hakkında bilgi vererek, programa katılacak efsane futbolculara teker teker teşekkür etti. “Binlerce km yolu Darülaceze için geldiniz, hepinize minnet ve hürmetlerimi arz ediyorum.”dedi. Günün anısına 19.yy.’a ait Darülaceze’nin fotoğraflarından oluşan albümü hediye etti.efaeb699-8187-4a0b-abd9-c3d2b33196ed

Sakinlerimizin büyük coşku ile karşıladıkları efsane futbol yıldızları; Şota Arveladze, Aron Winter, Rüştü Reçber, Oğuz Çetin, Evren Turan, Ronald De Boer, Patrick Kluivert ve Jari Litmanen onlarla fotoğraf çektirdi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda “Futbolun yıldızları Darülaceze için sahada” sloganıyla oynanan karşılaşmada Türk Yıldızları ve Dünya Yıldızları takımları bir araya geldi.
Maç öncesinde; Berkay, Buray, Edis, İlyas Yalçıntaş, İrem Derici, Linet, Murat Dalkılıç ve Soner Sarıkabadayı birlikte mini konser verdiler. Konserin ardından ise Anadolu Ateşi sahne aldı.

Organizasyona yoğun ilgi gösteren sanatseverler ve sporseverler, geceye kutlama telgrafı gönderen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundular.
Ara geçişlerde ise Darülaceze belgeseli ile Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin tanıtım filmi ekranlara yansıtıldı.

Burada yaptığı konuşmada Başkanız Hamza Cebeci, bugün tarihi bir gün yaşandığını ifade ederek; bu mükemmel organizasyona katılan sanatçılara, futbolculara, izleyicilere, organizasyon ekibine ve sponsorlara teşekkür etti. Başkanımız Cebeci, geceye katkıda bulunanlara da birer plaket takdim etti.

Türk Yıldızları Takımı’nın Teknik Direktörü efsane Fenerbahçe futbolcusu Rıdvan Dilmen, yardımseverlik konusunda sporcuların hassas olduğunu ifade ederek; “Muhteşem bir gece. Organizasyonu tertipleyenlere teşekkür ediyorum. Darülaceze hepimizin Darülaceze’si. Emeği geçenlerin hepsine teşekkür ediyorum.”

Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyen Dünya Yıldızları Takımı’nın Teknik Direktörü Galatasaray’ın unutulmaz oyuncusu Gheorghe Hagi; “Benim gönlüm her zaman Türkiye’de, inanıyorum ki bir gün gelecek kesin döneceğim.” dedi.

Galatasaray ve Milli Takım eski kaptanı Bülent Korkmaz da; “Öncelikle herkese teşekkür etmek lazım. Çok güzel bir organizasyon. Bu organizasyonun parçası olabilmek bizim için ayrı bir mutluluktur. Tanıdığımız oyuncular, dünya çapında yıldız oyuncular var burada. Onlarla beraber güzel, keyifli herkesi eğlendirecek bir oyun oynayacağız.”diyerek duygularını paylaştı.

Beşiktaş’ın unutulmaz oyucusu Pascal Nouma: “Bu akşam aynen  dünya kupası yani. Çok kalabalık.  Bizim için gelen seyircilerimize yeni ve güzel performans göstermek istiyoruz. Valla mükemmel. Ben çok mutluyum. On beş bin kişi geldi buraya bu akşam. Herkese çok teşekkür ediyorum. En büyük Türkiye.”dedi.

Yine Fenerbahçe’nin unutulmaz futbolcusu ve Milli Takım Yardımcı Antrenörü Oğuz Çetin; “Günboyu bu organizasyonun içindeydik. Bu program kapsamında Darülaceze sakinleri ile bir araya geldik ve çok güzel anlar yaşadık. Burada bu taraftar kitlesini görünce heyecanlanmamak elde değil. Muhteşem bir organizasyon. Ve bu organizasyonun içinde yer almak çok keyifli.”

Evren: “Bu program kapsamında Darülaceze’ye gittik. Orada hizmet alan sakinleri gördük. Gerçekten güzel bir organizasyon. Herşey çok güzel.”dedi.
Bir başka efsane eski hakemlerimizden Erman Toroğlu da; “Çok güzel, çok keyifli. Bundan iyisi şamda kayısı. Herşey çok güzel ve sıcak bir ortam var burada.”dedi.

Maçı Dünya Yıldızları kazandı

Organizasyonun son bölümünde, Bülent Korkmaz, Evren Turan, Hakan Ünsal, Oğuz Çetin, Oktay Derelioğlu, Rüştü Reçber, Tolunay Kafkas, Lemi Çelik, Kerem İnan ve Faruk Atalay’dan oluşan Türk Yıldızları ile Pascal Nouma, Aron Winter, Jari Litmanen, Patrick Kluivert, Ronald de Boer, Şota Arveladze, Gheorghe Hagi ve Michael Kraft’ın yer aldığı Dünya Yıldızları karşı karşıya geldi.

Dünya Yıldızları’nın teknik direktörlüğünü Hagi yaparken, Türk Yıldızları’nın başında Rıdvan Dilmen yer aldı. Yirmişer dakikadan iki devre halinde oynanan ve eski hakemlerden Erman Toroğlu’nun yönettiği karşılaşmanın ilk yarısını Dünya Yıldızları 5-3 önde tamamladı. Türk Yıldızları, ikinci yarıda Oktay Derelioğlu ile etkili olduysa da Dünya Yıldızları; Hagi, Nouma ve Winter ile goller bularak karşılaşmadan 11-9 galip ayrıldı.
Türk Yıldızları’nın gollerini Oktay Derelioğlu (3), Evren Turan (3), Hakan Ünsal, Oğuz Çetin, Lemi Çelik atarken, Dünya Yıldızları’nın golleri Litmanen, Winter (3), Hagi (2), Kluivert, Nouma (3) ve Arveladze’nin ayağından geldi.

Share
388 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2