logo

20 Temmuz 2016

DARBELERE HAYIR!

15 Temmuz akşamı sabaha kadar halkımızın iradesine yönelik yapılan aşağılık darbeyi ve darbe destekçilerini esefle ve üzüntüyle yaşayarak tanıklık ettik.2

Halkın iradesine yapılan fütursuz ve pervasız bu terörist saldırıyı en hafif tabirle nefretle kınıyoruz… Bu militarist ve karanlık tabloyu ülkemize ve halkımıza yaşatanlara gereken cevabı feraset sahibi halkımız akıl ve milli irade ile ders verdi.

Bu cansiperane mücadele sonucu maalesef yüzlerce demokrasi şehidimiz ve binlerce demokrasi gazimiz oluştu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize tez elden şifa, aile ve sevenlerine sabır diliyoruz. Demokrasi bilinç ve kültürümüzü yücelterek şehadet mertebesi ve gazilik unvanında ki değerlerimizin hatırası ile kalbimizde yerleri hep var olacaktır.

Demokrasi kültürü ile hak, hukuk, adalete bağlılıkları sayesinde aziz halkımızın karakteristik yapısı bu darbeye karşı cansiperane mücadele ve erdemli duruşla tescillendi.  

Beklentimiz; devleti yönetenlerin, halkımıza ve iradesine karşı yapılan bu hukuksuz askeri darbeyi yapanların rütbe, mevki ve makamları ne olursa olsun bu manipülasyonun içinde olanların kökü dışarıda veya içeride olsun fark etmeksizin tamamını adalet önünde çıkarıp hukukla hak ettiği ceza almaları sağlamalarıdır.

Hukuk çerçevesinde en ağır müeyyideyle halkın iradesine karşı aşağılık bu darbe suçunu işleyenler cezalandırılmalıdır.

Bizi mutlu eden, Milletin meclisinde grubu bulunan dört siyasi partinin ve meclis dışında kalan tüm siyasi partilerin bu darbeye karşı birlikte hareket etmeleridir. Ülkenin tek ümidi parlamento ve demokrasidedir. Geleceği ise tıpkı bu halkın vicdanı olan evrensel hukuktadır.

Toplumca yaşadığımız bu travma halini aşmamızın yegane tesellisi demokrasiye sadık, irademize sahip bir iktidar ve muhalefetiyle meclisimizde bulunan siyasi partilerimizin hukuka bağlılığı olan inancıdır…  

Başından beri tutarlı net tutumlarıyla iktidar ve muhalefetiyle her görüşten ülkemiz insanlarını tek kelimeyle meydanlara çıkaran ve bunun sonucu zaferle Milletimizi sevindiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın dostane mesajları ve samimi tutumları için kendilerine teşekkürü borç biliriz…

Bütün inancımızla ve var gücümüzle halkımızın yanında halkın iradesine yönelecek her tür darbeye hayır diyoruz… Ülkemiz ve demokrasi şehitlerimizin anısı yaşatılmalıdır. Devlet organizasyonumuz 1. sınıf demokrasi ve evrensel hukuk sistemiyle taçlansın.

Çapa Bilim Koleji, Çapa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Çapa Eğitim Kurumları, yönetimi ve yöneticileri.

 

Share
1710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2