logo

Danimarka’da tarihe geçen Türk Ahmet Akıncı’ya övgüler yağıyor

Çocukluğundan beri Futbol merakı olan Danimarkalı Türk Ahmet Akıncı, Danimarka’da bir ilke imza attı.

DANİMARKADanimarka tarihinde ilk defa bir Türk Fifa nezdinde Menajerlik lisansını aldı. Danimarka Futbol Federasyonu bizzat arayarak Ahmet Akıncı’yı ilk Türk unvanından dolayı tebrik etti.
Çocukluğundan beri futbol oynadığını ancak şartlar gereği profesyonel olamadığı söyleyen Ahmet Akıncı, Danimarka’da lisanslı bir menajerin olmadığını görünce 10 yıl boyunca Futbolcu ve Menajerlik dersi aldı. Başarıyı elde eden 5 yabancı dil bilen Türk Ahmet Akıncı, Fifa dan Menajerlik lisansına sahip oldu. Lisanslı bir kaç futbolcu ile yola çıkan Ahmet Akıncı Danimarka’da hem Türklerin hemde Danimarkalıların gözdesi oldu.
Ahmet Akıncı kimdir:
1978 Konya doğumluyum, 12 yaşımda ailece Danimarka’ya yerleştik, 25 senedir Danimarka da yaşıyorum, ufak yaşlarda futbol oynadım, ancak profesyonel olarak oynamadım o zamanın şartları gereği öyleydi ancak futbola olan merakımdan dolayı hiç bir zaman futboldan kopmadım.
Bayram Tutumlu babalık yaptı
Seneler boyunca desteklerini benden esirgemeyen çok saygı duyduğum hocam Bayram Tutumlu ile tanıştım. Bana gerçekten manevi babalık yaptı ve bu zorlu yolda her daim yanımda oldu, dolayasıyla merakım her gün biraz daha çoğaldı. Danimarka’da hiç profesyonel lisanslı Menajer olmadığından, kendime neden ilk olmayayım düşüncesi hakim oldu.
Sonunda Lisansımı aldım
Sonunda lisansı aldım,Danimarka futbol federasyonunda ki bir kaç yetkili, beni arayarak ,”ilk lisanslı Türk sensin Ahmet Akıncı, bir dahisin” dediler. İlk Türk olarak Danimarka’da tarihe geçip ülkemizi temsil etmek, beni hem heyecanlandırdı, hem de mutlu etti.

Bu arada BT management olarak menajerlik firmamızı faaliyete geçirdik.

Mehmet Canbekli’nin özel haberi

Etiketler: » »
Share
1849 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Danimarka’da tarihe geçen Türk Ahmet Akıncı’ya övgüler yağıyor” için 2 Yorum

  1. Ali Akkaya : diyor ki:

    Allah yolunu acik etsin kardesim,avrupadaki gurtebtcilerin basarisi bizi gururlandiriyor

  2. Menderes yilmaz : diyor ki:

    neden Turkiye nin kurduyum demiyorsunuz?siz sadece turkiye vatandasiniz asliniz kurt unutmayiniz .

UA-36507442-2