logo

24 Nisan 2016

DAİMA ÖZGÜR, DAİMA MUTLU KENTİN ÇOCUKLARI 23 NİSAN’I DOYASIYA KUTLADI

a1Beylikdüzü’nde her bayram olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da coşkuyla kutlandı. İlk olarak resmi tören ile başlayan kutlamalar, Beylikdüzü Belediyesi’nin Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı’nda düzenlediği dolu dolu programla büyük küçük herkesin eğlenceli bir bayram geçirmesini sağladı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bir şehirde çocuklar mutluysa o şehirde herkes mutludur” dedi.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara armağan etmesiyle, 96 yıldır coşkuyla kutlanan bu anlamlı gün, Beylikdüzü’nde de dopdolu etkinliklere kutlandı. Beylikdüzü Belediyesi’nin çocukların eğlenmesi, müziğe doyması ve kendilerine armağan edilen günü doyasıya yaşaması için birçok programla renklendirdiği bayram, Cumhuriyet Caddesi etkinlik alanında gerçekleşti.

 

Çocuklar Bayramı Dolu Dolu Yaşadı

 

  1. Kocaman Yürekli Minik Eller Etkinliği kapsamında bir süredir ilçede olan Artvin-Ardanuç, Sinop-Dikmen, Van-Edremit ve Trabzon- Düzköy kardeş belediyelerinden gelen çocuklar da etkinlikte gönüllerince eğlendi. Sihirbazın ilginç illüzyon gösterisiyle başlayan etkinlikte, maskot bando ekibi müzikleriyle bayramın başrolü olan çocuklara keyifli dakikalar yaşattı. 3 vagonlu tren ile eğlenceli bir yolculuk yapan çocuklar kum ve tişört boyama atölyelerine katıldı, patlamış mısır ve şeker ikramlarını tattı. Sahneye çıkan Çocuk Kalbim Seni Söyle Korosu ve Turhan Yükseler Orkestrası da şarkıların en güzellerini minikler için çaldı.

 

“Bir Şehirde Çocuklar Mutluysa O Şehrin Geneli Mutludur”
Çocukların mutluluğuna ortak olan ve etkinlikte önemli mesajlar veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu bayram dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram ve bu bayramı armağan eden dünyanın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk. Bu bayramda çocuklar için geleceğe çok güzel mesajlar var. Çocuklarımız umutla, sevgiyle beslenen günlerde yetişsinler. Beylikdüzü hoşgörünün, sevginin, saygının, özgürlüğün merkezi olsun. Bir şehirde çocuklar mutluysa o şehir mutlu demektir” diye konuştu. “Çocuklara layık olan her şeyi onlarla buluşturmak için çalışıyoruz. Umuyorum çok güzel bayramları her zaman hep birlikte kutlayalım.” diyen İmamoğlu, sahnede kendi hikayelerini yazan 3. Sınıf öğrencisi Azra Sandaloğlu’nun kitabını bastırdıklarını belirterek, miniğe kitabının ilk baskısını hediye etti.

Share
279 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2