logo

reklam

“DAEŞ’İN ŞİFRELERİ”


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Bir haber kanalında kanalın istihbarat şefi bunu çözmeye çalışıyordu. İddianame hazırlanmış. 150 Daeş militanı eylem için gönderilmiş. Antalya’da büyük çapta eylem hazırlığı varmış. Bize anlatılanları tekrarlamakla, iddianamede yazılanlarla şifre çözülmüyor tabi.

Bir terör örgütü militanlarını eyleme hazırlarken onlara neler söylediğine bakmak lazım şifreleri çözerken. Öyle ya, beynini yıkıyorsun. Suyla, deterjanla yıkama değil ki bu. Bir şeylere sağlam inandırmak lazım.

Mesela adam kâinat imamı olmalı. Mehdi de olabilir. Hatta ikisi birden. Allah ile sık sık görüşüyor olmalı. Peygamber ile arkadaş gibi istediği zaman çağırmalı ve sohbet etmeli. Koyunlar bunara bir şekilde inanmalı ki, her denilen ayetten bile üstün tutulmalı.

Bu terör örgütü batının maşası olabilir ama bir hedefi olması lazım gelir. Hedefleri doğrultusunda değil batının gösterdiği yolda yürüse bile, militanlara inandırıcı bir hedef göstermezseniz eylem yapamazlar.

Mesela kâinat imamı, hatta mehdi diyecek ki; bu ülkeyi yönetenler hırsız, yalancı, kâfir. Bir sohbette Allah, “bu ülkeyi ele geçirin, gerekirse çocukları bile bombalayın dedi” diyerek kandırmalı. Sonra kaz kafalı pilotlar halkını bombalamalı işte.

Bu durumda düşünelim.

1.Daeş denilen Işid değil mi? Yani Irak-Şam islam devleti. Türkiye Irak mı yoksa Şam mı? Türkiye’de eylem yapması için nasıl bir gerekçesi var?

2.Türkiye’de yapılacak eylemin Şam’da kurulacak devlete ne katkısı olabilir?

3.Kuzey Suriye’den Amerika desteği ile çoğunluğu PYD ve YPG güçlerinden oluşan güçle sürülürken, Türkiye’ye saldırarak bunu engelleyebilir mi?

4.Bölgede mevcut bütün güçler ile savaş halindeyken, yeni bir cephe açarak ne kazanabilir.

5.Bütün bölgedeki güçlerle savaşan bu Daeş denen örgüt bu kadar korkak mı? Neden yaptığı eylemleri üstlenmiyor? Aman üstlenmeyeyim de, başıma bir iş gelmesin diye mi düşünüyor?

Nasıl ki meclisimizi Türk askeri üniforması giymiş Amerikan askerleri bombaladı, Daeş kisvesine bürünmüş PKK’yı da görmemiz lazım. Daeş’in tek şifresi var, o da PKK. Amerika için kürdistanı kurduracağı PKK’nın yan kuruluşudur Daeş.

Amerika bizi Kilis’e falan atılan Daeş top mermileri ile oyalarken, Menbiç PKK-PYD-YPG koalisyonunun eline geçti. Şimdi Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bomba parlatırken, Cerablus yine o koalisyona teslim edilecek. Dikkat ederseniz doğru dürüst çarpışma bile yaşanmadan Daeş çekiliyor. Kürt koalisyonu yerleşiyor.

Cerablus nerede? Tabi ki Fırat’ın batısında. Kırmızı çizgimiz vardı hani! Amerika kırmızı çizgimiz hilafına bir şey yapılmadığını söylüyor. Fırat’ı geçen Demokratik Suriye Güçleri ( SDG). Hatta birlikte geçireceğiz Fırat’ın batısına. Peki, Menbiç’ten çekildi mi PYD? Menbiç’ten çekilmeyen PYD, neden Cerablus’tan çekilsin?

Ayn El Arap denilen Arap kentini de Daeş’den temizlemek için ABD ile iş birliği yapmadık mı? Daeş’den temizlemek için ABD hangi Gücü kullandı? PKK-PYD-YPG kullanıldı tabi.

Ayn El Arap Daeş’den temizlendikten sonra PKK ve uzantıları çekildi mi buradan? Peki, Ayn El Arap’ın adı ne oldu. KOBANİ.

Kimse aklımızla alay etmesin. Kimse PKK’yı aklamaya kalkmasın. Siirt’ten göçüp Gaziantep’e yerleşen ve çok sayıda korucu çıkaran bir aşireti neden Daeş’in hedef aldığını izah edin sonra bombanın adını koyun. Bomba bağıra bağıra diyor ki ben PKK’yım.

O halde Daeş’in şifresi PKK-PYD-YPG ve ABD’dir. Yani, Büyük Kürdistan.

22.8.2016

Not: Yazımı sayfamda yayınlamadan alt yazı ile Cerablus’da Daeş mevzilerine top atışı yaptığımız geçti. Yazımı geçersiz kılacak bir gelişme olmadığından yayınladım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÇANAKKALE RUHU CANLI TUTULMALI

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Papatya Yayınlarından Mustafa Turan’ın "Destanlaşan Çanakkale"  kitabında anlatılanlara göre, yıllar önce eğitim sistemimizi incelemek üzere Japonya’dan bir heyet Türkiye’ye gelir. İnceleme tamamlandıktan sonra MEB yetkilileri, Japon heyetinden hiç beklemedikleri bir tepki almıştır. Konuk heyetin, dönemin Başbakanı rahmetli Turgut Özal’ın huzurunda dile getirdikleri acı gerçek şöyledir: “Türk eğitim sisteminde milli ruh yok...” Sonra şöyle devam etmişler: “Biz, eğitime şok testler uygulayarak başlarız. Önce çocukları uçak kadar hızlı gid...
 • Anastasiadis: “Kıbrıslı Hellenizm”

  27 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Anastasiadis, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile 23 Mart günü yaptığı görüşmeden sonra bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın satır aralarında kullandığı kelimeler ibretlik. Bizim içimizde kendilerini “Türkçe konuşan Kıbrıslı” diye tanıtanlara hayal içinde olduklarının dersini veriyor Anastasiadis.  Görüşmeden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Anastasiadis, Guterres ile Eide arasında farklı bir yaklaşım saptayıp saptamadığı sorusu üzerine yaptığı açıklama içinde yer alan bir paragraf aynı aşağıdaki gibi, kelimesi kelimesine: “Farklı ...
 • Kul Aşk’ı mı Allah Aşk’ı mı?

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    İnsanlık kendisini kul Aşk’ıyla mı avutup durur yoksa Cenabı Allah’ın o eşsiz güzelliklerle dolu olan Aşk’ıyla mı mutlu etmek ister?   Aşk denilen duygu, insanoğlunun ayaklarını yerden kesermiş, yüreğinde ve de bütün yaşamında şiddetli heyecanların yaşanmasına vesile olan duyguları yaşatıyormuş. Böyle bir durumda insanoğlunun sabahın ilk ışıklarıyla kendi yatağından kalktığı anda aklına ilk gelen, aşık olduğu kişinin gelmesi oluyormuş. Gece yatağına girerken yatmadan önce sürekli olarak onu hayal eder, onu düşünür, girdiği her ortam...
 • Rufeyde radıyallahu anhâ.

  24 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kırık gönüllerimize şifa olsun Rufeyde---------Otobüse biniyorum, iş çıkışı herkes yorgun. Kulaklıklar takılıyor, birbirine dolanmış olanlar aceleyle çözülüyor. Bekleriz... Gazeteler ezberlenmiş bir hareketle açılıp, gözlükler el yordamıyla düzeltiliyor. Tesbih tanelerinin akıp gittiği parmaklar ile akıllı telefonlarda kayıp giden parmakların yarıştığı sıralarda, bir amca spor sayfasına geçiyor bile. Yoğun trafik ve kalabalık... İster istemez o havasızlıktan kendinizi soyutlayıp bir yerlere nefes almaya çıkıyorsunuz. Tam o sırada bir şey çalını...
UA-36507442-2