logo

reklam

“DAEŞ’İN ŞİFRELERİ”


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Bir haber kanalında kanalın istihbarat şefi bunu çözmeye çalışıyordu. İddianame hazırlanmış. 150 Daeş militanı eylem için gönderilmiş. Antalya’da büyük çapta eylem hazırlığı varmış. Bize anlatılanları tekrarlamakla, iddianamede yazılanlarla şifre çözülmüyor tabi.

Bir terör örgütü militanlarını eyleme hazırlarken onlara neler söylediğine bakmak lazım şifreleri çözerken. Öyle ya, beynini yıkıyorsun. Suyla, deterjanla yıkama değil ki bu. Bir şeylere sağlam inandırmak lazım.

Mesela adam kâinat imamı olmalı. Mehdi de olabilir. Hatta ikisi birden. Allah ile sık sık görüşüyor olmalı. Peygamber ile arkadaş gibi istediği zaman çağırmalı ve sohbet etmeli. Koyunlar bunara bir şekilde inanmalı ki, her denilen ayetten bile üstün tutulmalı.

Bu terör örgütü batının maşası olabilir ama bir hedefi olması lazım gelir. Hedefleri doğrultusunda değil batının gösterdiği yolda yürüse bile, militanlara inandırıcı bir hedef göstermezseniz eylem yapamazlar.

Mesela kâinat imamı, hatta mehdi diyecek ki; bu ülkeyi yönetenler hırsız, yalancı, kâfir. Bir sohbette Allah, “bu ülkeyi ele geçirin, gerekirse çocukları bile bombalayın dedi” diyerek kandırmalı. Sonra kaz kafalı pilotlar halkını bombalamalı işte.

Bu durumda düşünelim.

1.Daeş denilen Işid değil mi? Yani Irak-Şam islam devleti. Türkiye Irak mı yoksa Şam mı? Türkiye’de eylem yapması için nasıl bir gerekçesi var?

2.Türkiye’de yapılacak eylemin Şam’da kurulacak devlete ne katkısı olabilir?

3.Kuzey Suriye’den Amerika desteği ile çoğunluğu PYD ve YPG güçlerinden oluşan güçle sürülürken, Türkiye’ye saldırarak bunu engelleyebilir mi?

4.Bölgede mevcut bütün güçler ile savaş halindeyken, yeni bir cephe açarak ne kazanabilir.

5.Bütün bölgedeki güçlerle savaşan bu Daeş denen örgüt bu kadar korkak mı? Neden yaptığı eylemleri üstlenmiyor? Aman üstlenmeyeyim de, başıma bir iş gelmesin diye mi düşünüyor?

Nasıl ki meclisimizi Türk askeri üniforması giymiş Amerikan askerleri bombaladı, Daeş kisvesine bürünmüş PKK’yı da görmemiz lazım. Daeş’in tek şifresi var, o da PKK. Amerika için kürdistanı kurduracağı PKK’nın yan kuruluşudur Daeş.

Amerika bizi Kilis’e falan atılan Daeş top mermileri ile oyalarken, Menbiç PKK-PYD-YPG koalisyonunun eline geçti. Şimdi Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bomba parlatırken, Cerablus yine o koalisyona teslim edilecek. Dikkat ederseniz doğru dürüst çarpışma bile yaşanmadan Daeş çekiliyor. Kürt koalisyonu yerleşiyor.

Cerablus nerede? Tabi ki Fırat’ın batısında. Kırmızı çizgimiz vardı hani! Amerika kırmızı çizgimiz hilafına bir şey yapılmadığını söylüyor. Fırat’ı geçen Demokratik Suriye Güçleri ( SDG). Hatta birlikte geçireceğiz Fırat’ın batısına. Peki, Menbiç’ten çekildi mi PYD? Menbiç’ten çekilmeyen PYD, neden Cerablus’tan çekilsin?

Ayn El Arap denilen Arap kentini de Daeş’den temizlemek için ABD ile iş birliği yapmadık mı? Daeş’den temizlemek için ABD hangi Gücü kullandı? PKK-PYD-YPG kullanıldı tabi.

Ayn El Arap Daeş’den temizlendikten sonra PKK ve uzantıları çekildi mi buradan? Peki, Ayn El Arap’ın adı ne oldu. KOBANİ.

Kimse aklımızla alay etmesin. Kimse PKK’yı aklamaya kalkmasın. Siirt’ten göçüp Gaziantep’e yerleşen ve çok sayıda korucu çıkaran bir aşireti neden Daeş’in hedef aldığını izah edin sonra bombanın adını koyun. Bomba bağıra bağıra diyor ki ben PKK’yım.

O halde Daeş’in şifresi PKK-PYD-YPG ve ABD’dir. Yani, Büyük Kürdistan.

22.8.2016

Not: Yazımı sayfamda yayınlamadan alt yazı ile Cerablus’da Daeş mevzilerine top atışı yaptığımız geçti. Yazımı geçersiz kılacak bir gelişme olmadığından yayınladım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TEVHÎD ve MÂRİFET

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TEVHÎD ve MÂRİFET Tevhîd, kadîm olanı (başı ve başlangıcı olmayanı), hâdis (sonradan) olandan ayırmak ve bundan (hâdis olandan) O’na (kadîm olana) yönelmektir. Kadîm olan yalnızca Allah Teâlâ olduğu için, tevhîd yalnızca O’nu görmek ve O’nu duymaktır. O’nunla birlikte hâdis olan şeyleri ve hatta kendi varlığını da görüp hisseden bir kimse, farklı mahiyetteki iki şeyi görüp duyduğu için tevhîd’ten uzaklaşmış ve ikiliği kabul etmiş olur. Kadîm ile hâdisin mahiyetleri birbirinden farklı oldukları için, hâdisin özellik ve sıfatları olan şekillilik...
 • Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve “Başkanlık Sistemi”

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Başkanlık sistemi yeryüzünde modern olup demokratik siyasetin zeminini en iyi şekilde kabul edendir. Siyasi düzlemde “Başkanlık Sistemi’ne” bakıldığı zaman Türkiye Cumhuriyeti milletinin egemenliğine yaslanan demokratik bir yönetim şeklidir. Bundan dolayı başkanlık sistemi, parlamenter sistem ve yarı olan başkanlıkla beraber modern demokratik bir yönetim sistemini ortaya koymaktadır.   Başkanlık sistemi diğer sistemlerin hepsinden apayrı ve doğru olan bir yönetim sistemidir. Başkanlık sistemi, yarı başkanlık ve parlamenter sistemlerden ço...
 • Cenevre depremi

  17 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Bir hafta öncesinden Yunanistan Dışişleri bakanı Nikos Kocias tarafından sabote edileceğini yazdığım ve televizyonlarda da dile getirdiğim Cenevre Konferansı sonrasında, Rum lider Nikos Anastasiadis’in twitter mesajlarına göz attım, Rum tarafında neler olup bittiğini ve nelerin konuşulduğunu öğrenmek için. Bu yazımı yazana kadar Rum lider Nikos Anastasiadis’in attığı son yedi tweet aynen aşağıdaki gibi. 1 Aralık günü, Kıbrıs için yapılacak müzakerelerde karar almak yönünde sorumluluk aldım. Sonuçlar bu kararı desteklemektedir. Garantilerin...
 • İbretlik

  16 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  İBRETLİKTİR KESİNLİKLE OKUMALISINIZ Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pi...
UA-36507442-2