logo

reklam

“DAEŞ’İN ŞİFRELERİ”


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Bir haber kanalında kanalın istihbarat şefi bunu çözmeye çalışıyordu. İddianame hazırlanmış. 150 Daeş militanı eylem için gönderilmiş. Antalya’da büyük çapta eylem hazırlığı varmış. Bize anlatılanları tekrarlamakla, iddianamede yazılanlarla şifre çözülmüyor tabi.

Bir terör örgütü militanlarını eyleme hazırlarken onlara neler söylediğine bakmak lazım şifreleri çözerken. Öyle ya, beynini yıkıyorsun. Suyla, deterjanla yıkama değil ki bu. Bir şeylere sağlam inandırmak lazım.

Mesela adam kâinat imamı olmalı. Mehdi de olabilir. Hatta ikisi birden. Allah ile sık sık görüşüyor olmalı. Peygamber ile arkadaş gibi istediği zaman çağırmalı ve sohbet etmeli. Koyunlar bunara bir şekilde inanmalı ki, her denilen ayetten bile üstün tutulmalı.

Bu terör örgütü batının maşası olabilir ama bir hedefi olması lazım gelir. Hedefleri doğrultusunda değil batının gösterdiği yolda yürüse bile, militanlara inandırıcı bir hedef göstermezseniz eylem yapamazlar.

Mesela kâinat imamı, hatta mehdi diyecek ki; bu ülkeyi yönetenler hırsız, yalancı, kâfir. Bir sohbette Allah, “bu ülkeyi ele geçirin, gerekirse çocukları bile bombalayın dedi” diyerek kandırmalı. Sonra kaz kafalı pilotlar halkını bombalamalı işte.

Bu durumda düşünelim.

1.Daeş denilen Işid değil mi? Yani Irak-Şam islam devleti. Türkiye Irak mı yoksa Şam mı? Türkiye’de eylem yapması için nasıl bir gerekçesi var?

2.Türkiye’de yapılacak eylemin Şam’da kurulacak devlete ne katkısı olabilir?

3.Kuzey Suriye’den Amerika desteği ile çoğunluğu PYD ve YPG güçlerinden oluşan güçle sürülürken, Türkiye’ye saldırarak bunu engelleyebilir mi?

4.Bölgede mevcut bütün güçler ile savaş halindeyken, yeni bir cephe açarak ne kazanabilir.

5.Bütün bölgedeki güçlerle savaşan bu Daeş denen örgüt bu kadar korkak mı? Neden yaptığı eylemleri üstlenmiyor? Aman üstlenmeyeyim de, başıma bir iş gelmesin diye mi düşünüyor?

Nasıl ki meclisimizi Türk askeri üniforması giymiş Amerikan askerleri bombaladı, Daeş kisvesine bürünmüş PKK’yı da görmemiz lazım. Daeş’in tek şifresi var, o da PKK. Amerika için kürdistanı kurduracağı PKK’nın yan kuruluşudur Daeş.

Amerika bizi Kilis’e falan atılan Daeş top mermileri ile oyalarken, Menbiç PKK-PYD-YPG koalisyonunun eline geçti. Şimdi Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bomba parlatırken, Cerablus yine o koalisyona teslim edilecek. Dikkat ederseniz doğru dürüst çarpışma bile yaşanmadan Daeş çekiliyor. Kürt koalisyonu yerleşiyor.

Cerablus nerede? Tabi ki Fırat’ın batısında. Kırmızı çizgimiz vardı hani! Amerika kırmızı çizgimiz hilafına bir şey yapılmadığını söylüyor. Fırat’ı geçen Demokratik Suriye Güçleri ( SDG). Hatta birlikte geçireceğiz Fırat’ın batısına. Peki, Menbiç’ten çekildi mi PYD? Menbiç’ten çekilmeyen PYD, neden Cerablus’tan çekilsin?

Ayn El Arap denilen Arap kentini de Daeş’den temizlemek için ABD ile iş birliği yapmadık mı? Daeş’den temizlemek için ABD hangi Gücü kullandı? PKK-PYD-YPG kullanıldı tabi.

Ayn El Arap Daeş’den temizlendikten sonra PKK ve uzantıları çekildi mi buradan? Peki, Ayn El Arap’ın adı ne oldu. KOBANİ.

Kimse aklımızla alay etmesin. Kimse PKK’yı aklamaya kalkmasın. Siirt’ten göçüp Gaziantep’e yerleşen ve çok sayıda korucu çıkaran bir aşireti neden Daeş’in hedef aldığını izah edin sonra bombanın adını koyun. Bomba bağıra bağıra diyor ki ben PKK’yım.

O halde Daeş’in şifresi PKK-PYD-YPG ve ABD’dir. Yani, Büyük Kürdistan.

22.8.2016

Not: Yazımı sayfamda yayınlamadan alt yazı ile Cerablus’da Daeş mevzilerine top atışı yaptığımız geçti. Yazımı geçersiz kılacak bir gelişme olmadığından yayınladım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
519 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2