logo

“DAEŞ’İN ŞİFRELERİ”


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Bir haber kanalında kanalın istihbarat şefi bunu çözmeye çalışıyordu. İddianame hazırlanmış. 150 Daeş militanı eylem için gönderilmiş. Antalya’da büyük çapta eylem hazırlığı varmış. Bize anlatılanları tekrarlamakla, iddianamede yazılanlarla şifre çözülmüyor tabi.

Bir terör örgütü militanlarını eyleme hazırlarken onlara neler söylediğine bakmak lazım şifreleri çözerken. Öyle ya, beynini yıkıyorsun. Suyla, deterjanla yıkama değil ki bu. Bir şeylere sağlam inandırmak lazım.

Mesela adam kâinat imamı olmalı. Mehdi de olabilir. Hatta ikisi birden. Allah ile sık sık görüşüyor olmalı. Peygamber ile arkadaş gibi istediği zaman çağırmalı ve sohbet etmeli. Koyunlar bunara bir şekilde inanmalı ki, her denilen ayetten bile üstün tutulmalı.

Bu terör örgütü batının maşası olabilir ama bir hedefi olması lazım gelir. Hedefleri doğrultusunda değil batının gösterdiği yolda yürüse bile, militanlara inandırıcı bir hedef göstermezseniz eylem yapamazlar.

Mesela kâinat imamı, hatta mehdi diyecek ki; bu ülkeyi yönetenler hırsız, yalancı, kâfir. Bir sohbette Allah, “bu ülkeyi ele geçirin, gerekirse çocukları bile bombalayın dedi” diyerek kandırmalı. Sonra kaz kafalı pilotlar halkını bombalamalı işte.

Bu durumda düşünelim.

1.Daeş denilen Işid değil mi? Yani Irak-Şam islam devleti. Türkiye Irak mı yoksa Şam mı? Türkiye’de eylem yapması için nasıl bir gerekçesi var?

2.Türkiye’de yapılacak eylemin Şam’da kurulacak devlete ne katkısı olabilir?

3.Kuzey Suriye’den Amerika desteği ile çoğunluğu PYD ve YPG güçlerinden oluşan güçle sürülürken, Türkiye’ye saldırarak bunu engelleyebilir mi?

4.Bölgede mevcut bütün güçler ile savaş halindeyken, yeni bir cephe açarak ne kazanabilir.

5.Bütün bölgedeki güçlerle savaşan bu Daeş denen örgüt bu kadar korkak mı? Neden yaptığı eylemleri üstlenmiyor? Aman üstlenmeyeyim de, başıma bir iş gelmesin diye mi düşünüyor?

Nasıl ki meclisimizi Türk askeri üniforması giymiş Amerikan askerleri bombaladı, Daeş kisvesine bürünmüş PKK’yı da görmemiz lazım. Daeş’in tek şifresi var, o da PKK. Amerika için kürdistanı kurduracağı PKK’nın yan kuruluşudur Daeş.

Amerika bizi Kilis’e falan atılan Daeş top mermileri ile oyalarken, Menbiç PKK-PYD-YPG koalisyonunun eline geçti. Şimdi Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bomba parlatırken, Cerablus yine o koalisyona teslim edilecek. Dikkat ederseniz doğru dürüst çarpışma bile yaşanmadan Daeş çekiliyor. Kürt koalisyonu yerleşiyor.

Cerablus nerede? Tabi ki Fırat’ın batısında. Kırmızı çizgimiz vardı hani! Amerika kırmızı çizgimiz hilafına bir şey yapılmadığını söylüyor. Fırat’ı geçen Demokratik Suriye Güçleri ( SDG). Hatta birlikte geçireceğiz Fırat’ın batısına. Peki, Menbiç’ten çekildi mi PYD? Menbiç’ten çekilmeyen PYD, neden Cerablus’tan çekilsin?

Ayn El Arap denilen Arap kentini de Daeş’den temizlemek için ABD ile iş birliği yapmadık mı? Daeş’den temizlemek için ABD hangi Gücü kullandı? PKK-PYD-YPG kullanıldı tabi.

Ayn El Arap Daeş’den temizlendikten sonra PKK ve uzantıları çekildi mi buradan? Peki, Ayn El Arap’ın adı ne oldu. KOBANİ.

Kimse aklımızla alay etmesin. Kimse PKK’yı aklamaya kalkmasın. Siirt’ten göçüp Gaziantep’e yerleşen ve çok sayıda korucu çıkaran bir aşireti neden Daeş’in hedef aldığını izah edin sonra bombanın adını koyun. Bomba bağıra bağıra diyor ki ben PKK’yım.

O halde Daeş’in şifresi PKK-PYD-YPG ve ABD’dir. Yani, Büyük Kürdistan.

22.8.2016

Not: Yazımı sayfamda yayınlamadan alt yazı ile Cerablus’da Daeş mevzilerine top atışı yaptığımız geçti. Yazımı geçersiz kılacak bir gelişme olmadığından yayınladım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AB’NİN DEPRASYON, EPİLEPSİ,ŞİFROZONİ YÜZÜ.

  23 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  AVRUPA BİRLİĞİ’NİN DEPRASYON, EPİLEPSİ,ŞİFROZONİ YÜZÜ. Bir tarafta önsözü ’ÇANAKKALE’ olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, diğer tarafta tarihin her sayfasında Türklerden ders almış emperyalist devletler topluluğu. Türk Milleti, Düvel-i Muazzama ya diz çöktürerek Lozan’ı gerçekleştiriyor. Devamında yurtta sulh cihanda sulh parolası ile ‘’Kimsenin bir karış toprağında gözüm yok’’ diyor. Avrupa Birliği içindeki emperyalist güçler ise Lozan’ın rövanşını almak için her fırsatta ülkemizi bölmek adına plan ve haritalar hazırlıyor, yayınlıyor ve yayınl...
 • Efendimiz (s.a.v)

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

   Bir gün Resûlüllah (s.a.v) Efendimiz onları abası ile örttü, sonra şöyle buyurdu: “Yarabbi! Bunlar benim Âlim ve Ehli Beytimdir. Bunlara bereket ihsan eyle, bunları benim örttüğüm gibi sen kendilerini rahmetinle mağfiretinle setreyle. Hakikat ben bunları çok seviyorum, sende sev, sevenleri de sev, sevmeyenleri de sevme.” buyurdu. Resûlüllah (s.a.v) Efendimiz’in siyah aba ile örttükleri şunlardır: Hz. Ali (r.a), Hz. Fatımatüzzehra (r.anha), oğulları Hz. Hasan (r.a), Hz. Hüseyin (r.a). (İbn Sa’d, VI, 360, 362.)     Hz.Ali (r.a) Sıffin harbine g...
 • Ümmetin namusu olan Mescid-i Aksa öksüz ve yetim!

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  14 asırdır İslam’ın Haremi, Müslümanların izzeti, onuru ve namusu olan ve içinde Mescid-i Aksa’yı barındıran üç Harem-i Şerifinden birinin de yer aldığı kutsal topraklar Kudüs-ü Şerif; üzerine ölü toprağı atılmış, onur ve haysiyetlerini küresel güçlere satmış rejimlerinin ihanetleri nedeniyle yaklaşık 50 yıldır ‘Siyonist’ eli kanlı İsrail’in işgali altında. İsrail, İslam dünyasının basiretsizliği ve korkaklığından yararlanarak geçtiğimiz Cuma günü 50 yıllık işgalini bir adım daha öteye taşıdı. 50 yıllık işgal tarihinde ilk kez Mescid-i Aksa,...
 • ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMİŞTİR

  22 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

  URFAspor 2017 yılında bir alt lige düşmemiştir. URFAspor 2012 yılında küme düşmüstur. Evet...! Aslında şampiyon olduğu yıl küme düşmüştü. Siyasetin...Spora girdiği yıl...2013 yılında...Herkesin bildiği ama ses çıkarmadığı yıl. Sebeb olanlar kebab oldu ama olan URFAspora oldu. İşte o yıl URFAsporun adı, URFAsiyasetspor olmuştur. 2017 yılı..Şike'nın belgeleri ispatlı... Bizle ilgisi yok denilen adamın malum külübün resmi müdürü ispatlı. Etik..Adalet...Hukuk derken... Reisin meşhur deyimi devreye giriyor... " Atı ala...
UA-36507442-2