logo

reklam

“DAEŞ’İN ŞİFRELERİ”


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Bir haber kanalında kanalın istihbarat şefi bunu çözmeye çalışıyordu. İddianame hazırlanmış. 150 Daeş militanı eylem için gönderilmiş. Antalya’da büyük çapta eylem hazırlığı varmış. Bize anlatılanları tekrarlamakla, iddianamede yazılanlarla şifre çözülmüyor tabi.

Bir terör örgütü militanlarını eyleme hazırlarken onlara neler söylediğine bakmak lazım şifreleri çözerken. Öyle ya, beynini yıkıyorsun. Suyla, deterjanla yıkama değil ki bu. Bir şeylere sağlam inandırmak lazım.

Mesela adam kâinat imamı olmalı. Mehdi de olabilir. Hatta ikisi birden. Allah ile sık sık görüşüyor olmalı. Peygamber ile arkadaş gibi istediği zaman çağırmalı ve sohbet etmeli. Koyunlar bunara bir şekilde inanmalı ki, her denilen ayetten bile üstün tutulmalı.

Bu terör örgütü batının maşası olabilir ama bir hedefi olması lazım gelir. Hedefleri doğrultusunda değil batının gösterdiği yolda yürüse bile, militanlara inandırıcı bir hedef göstermezseniz eylem yapamazlar.

Mesela kâinat imamı, hatta mehdi diyecek ki; bu ülkeyi yönetenler hırsız, yalancı, kâfir. Bir sohbette Allah, “bu ülkeyi ele geçirin, gerekirse çocukları bile bombalayın dedi” diyerek kandırmalı. Sonra kaz kafalı pilotlar halkını bombalamalı işte.

Bu durumda düşünelim.

1.Daeş denilen Işid değil mi? Yani Irak-Şam islam devleti. Türkiye Irak mı yoksa Şam mı? Türkiye’de eylem yapması için nasıl bir gerekçesi var?

2.Türkiye’de yapılacak eylemin Şam’da kurulacak devlete ne katkısı olabilir?

3.Kuzey Suriye’den Amerika desteği ile çoğunluğu PYD ve YPG güçlerinden oluşan güçle sürülürken, Türkiye’ye saldırarak bunu engelleyebilir mi?

4.Bölgede mevcut bütün güçler ile savaş halindeyken, yeni bir cephe açarak ne kazanabilir.

5.Bütün bölgedeki güçlerle savaşan bu Daeş denen örgüt bu kadar korkak mı? Neden yaptığı eylemleri üstlenmiyor? Aman üstlenmeyeyim de, başıma bir iş gelmesin diye mi düşünüyor?

Nasıl ki meclisimizi Türk askeri üniforması giymiş Amerikan askerleri bombaladı, Daeş kisvesine bürünmüş PKK’yı da görmemiz lazım. Daeş’in tek şifresi var, o da PKK. Amerika için kürdistanı kurduracağı PKK’nın yan kuruluşudur Daeş.

Amerika bizi Kilis’e falan atılan Daeş top mermileri ile oyalarken, Menbiç PKK-PYD-YPG koalisyonunun eline geçti. Şimdi Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bomba parlatırken, Cerablus yine o koalisyona teslim edilecek. Dikkat ederseniz doğru dürüst çarpışma bile yaşanmadan Daeş çekiliyor. Kürt koalisyonu yerleşiyor.

Cerablus nerede? Tabi ki Fırat’ın batısında. Kırmızı çizgimiz vardı hani! Amerika kırmızı çizgimiz hilafına bir şey yapılmadığını söylüyor. Fırat’ı geçen Demokratik Suriye Güçleri ( SDG). Hatta birlikte geçireceğiz Fırat’ın batısına. Peki, Menbiç’ten çekildi mi PYD? Menbiç’ten çekilmeyen PYD, neden Cerablus’tan çekilsin?

Ayn El Arap denilen Arap kentini de Daeş’den temizlemek için ABD ile iş birliği yapmadık mı? Daeş’den temizlemek için ABD hangi Gücü kullandı? PKK-PYD-YPG kullanıldı tabi.

Ayn El Arap Daeş’den temizlendikten sonra PKK ve uzantıları çekildi mi buradan? Peki, Ayn El Arap’ın adı ne oldu. KOBANİ.

Kimse aklımızla alay etmesin. Kimse PKK’yı aklamaya kalkmasın. Siirt’ten göçüp Gaziantep’e yerleşen ve çok sayıda korucu çıkaran bir aşireti neden Daeş’in hedef aldığını izah edin sonra bombanın adını koyun. Bomba bağıra bağıra diyor ki ben PKK’yım.

O halde Daeş’in şifresi PKK-PYD-YPG ve ABD’dir. Yani, Büyük Kürdistan.

22.8.2016

Not: Yazımı sayfamda yayınlamadan alt yazı ile Cerablus’da Daeş mevzilerine top atışı yaptığımız geçti. Yazımı geçersiz kılacak bir gelişme olmadığından yayınladım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
UA-36507442-2