logo

reklam
02 Kasım 2016

DAEŞ Terör Örgütü Başı El-Bağdâdî Musul’da kuşatıldı mı?

bağdadi

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL

İngiliz „The Independent“ Gazetesi,  Musul’da bulunan üst düzey bir Kürt yetkilisine dayandırdığı haberine göre, DAEŞ terör örgütü lideri Ebu Bekir el-Bağdadi Musul’da bulunuyor.

Yaklaşık iki hafta önce Irak Ordusu DAEŞ’in kalesi olarak bilinen şehre yönelik büyük bir saldırı başlattı. Yoğun çatışmaların yaşandığı kentte Irak askerleri kentin dış mahallelerine girmiş durumda.

Kuzey Irak Kürt Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin Genelkurmay Başkanı; İngiliz „The Independent“ Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Bağdadi Musul’da ve eğer öldürülmüşse, bu tüm sistemin çökmesi anlamına gelir.” İfadelerini kullandı. Bu durumda terör örgütü yeni bir lider belirlemek durumunda kalacaktır. Savaşın ortasında göreve gelecek yeni liderin fazla şansının olmadığına dikkat çeken Kuzey Irak Kürt Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin Genelkurmay Başkanı; ”Gelecek hiçbir lider Bagdadi’nin sahip olduğu otoriteye sahip olamayacağı iddiasında bulundu.

Kuzey Irak Kürt Bölgesi Genelkurmay Başkanı’nın iddiasının ne kadar doğru olduğu bilinmez ama bir gerçek var. O da Bagdadi, ölmediği takdirde Musul’un terör örgütünden kurtarılması çok kolay olmayacağıdır! Zira Bagdadi liderliğindeki teröristler Musul’u savunmak için her yolu deneyecekleri hususunda şüphe yoktur.

DAEŞ liderini nerde olduğuna dair çeşitli iddialar ortalıkta dolaşsa da nerede olduğuna yönelik kesin bilgimiz yoktur. Çok yakın birkaç kişi dışında nerede olduğunu bilen de yoktur. Sık sık yer değiştirdiği tahmin edilmekte.

Etiketler:
Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2