logo

31 Ekim 2015

CUMHURİYET COŞKUSUNA 50 BİN KİŞİ VE 350 METRE BOYUNDA BAYRAK

5454544623232Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı fener alayına 50 bini aşkın Bakırköylü katıldı.

 

350 metre boyunda Türk Bayrağı eşliğinde fener alayına katılan Bakırköylüler, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’ndan Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ne kadar marşlar eşliğinde yürüdü.

 

Fener Alayına eşi Ömür Kerimoğlu ile katılan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu 50 bin kişilik muhteşem ve coşkulu  kalabalığı gördükten sonra Cumhuriyetin 1000 yıl daha yaşayacağına inandığını söyledi.

 

LEYLA GENCER’E SIĞMADILAR

 

Fener Alayının ardından Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Erdal Bayrakoğlu ve Leyla Gencer Opera Solistlerinin konseri izleyenlere büyük keyif yaşattı.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu burada yaptığı konuşmada konseri Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda yapmak istediklerini dile getirerek şunları söyledi: “ Biz aslında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konserini Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda yapmak istiyorduk. Maalesef izin verilmedi. Fener Alayına katılan 50 bin yurttaşımıza anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Başkan Kerimoğlu konuşmasının devamında cumhuriyetin önemine dikkat çekerek şunları ifade etti: “ Cumhuriyet bizim gözümüzün nurudur. Cumhuriyet sayesinde ümmet olmaktan çıkıp millet olduk. Cumhuriyeti korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin ve bizlerden sonra geleceklerin en büyük görevidir. Fener alayında gördüğüm 50 bin kişilik coşkulu ve kararlı yürüyenler ne 100 yılda ne de 1000 yılda cumhuriyeti yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini bizlere gösterdi. Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve ınkılaplarına sonsuza kadar bağlı kalacağız.”

 

Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2