logo

reklam

CUMHURBAŞKANI R. TAYYİP ERDOĞAN’I ANLAMAK!..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Türk milletinin dehası en unutulmaz, en karanlık anlarda büyük kurtarıcı evlatlarını çıkarma imkânına sahiptir.
‘’Türk milletinin Gurur ve Şuuru / İslam Ahlak ve Fazileti ‘’diyerek mensubu olmaktan kıvanç duyduğumuz Türk milletinin ancak İslam inancı ile donanarak varlığını sürdürebileceği gerçeğini ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın öğretileri dikkatle incelendiğinde, fikirlerinin homojen bir yapıda olduğu görülmektedir.

 

Düşüncesinin hiçbir noktasında yabancı unsurlara atıfta bulunmamak ta, referansı daime ve tamamıyla Türk milletinin şuuru ve İslamiyet dairesi içerisinde olmaktadır. Bu sebeple R.Tayyip ERDOĞAN’I anlamak için Türk ve İslam kültürünü iyi özümsemek lazımdır. Türk milletini ve İslamiyeti tanımayan, ERDOĞAN’I tanımaz; onu anlamaz.

 

Tabii bu arada takdir edilmeli ki, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’I anlatmak, vizyon ve misyonunu dillendirmek başlı başına bilimsel bir uğraş gerektirir.
Siyasette olduğu sürece içerisindeki bütün varlığını, hizmet ve çalışma azmini Türk milletinin davasına adayan bu vefalı ve fedakâr insanın sistemleştirdiği ve aksiyon haline getirdiği fikirler, bu gün sadece Türk milletinin değil, başta İslam ülkeleri olmak üzere emperyalizmin tehdidi altındaki bütün mazlum milletlerin kurtuluş mücadelesindeki yolunu açık tutmaktadır.

 

Emperyalistlere karşı mücadele etmek için başka bir emperyalistin kanatları altına sığınmadan, tamamen kendi öz gücüne güvenmek gerektiğini, emperyalizme karşı onurlu bir duruşun, onurlu bir tavır alışın ancak böyle mümkün olacağını ortaya koyan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, ‘2023 Yeni Türkiye’si yürüyüşü, Türk milletinin var oluşu, Egemenliğin kayıtsız şartsız millette oluşunun yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Türk Milletinin varlığına iman etmiş ve onu gelebilecek her türlü tehlike karşısında çelik zırh gibi koruyacak inançlı ve imanlı vatan, millet- bayrak severlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, Türk milletini her yandan kuşatan güçlere karşı soylu bir başkaldırışın yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Haçlı Siyonist- emperyalizminin ve onların iş birlikçilerinin Türk milleti üzerindeki oyunlarına geçit vermemeye ant içenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, bu ülkeyi karşılıksız seven ve Türk milletini tarih sahnesinde yaşatmak için her fedakârlığı yapan ve yapmaya hazır olan aziz milletimizin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, ‘’Buluşma yerimiz ne doğudur, ne batıdır, ne kuzeydir, ne güneydi. Buluşma yerimiz Türk milletinin kafası, kalbi, Türk’ün cevheri aslidir. Bu asil cevherden yayılan ışık huzmeleri Anadolu’dan parlayıp, bütün insanlığı aydınlatacaktır.’’ Parolası ile’’ Durmak Yok Yola Devam’’diyenlerin yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Türk’ün istiklali ve istikbali için yemin edenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, statüko, vesayet, darbe zihniyetli lağımlaşan düşünceleri taşıyanlara korku verenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, Anadolu’nun bağrından bir güneş gibi doğan Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN’IN vakarlı dik duruşu ile özdeşleşmiş vatan, millet- bayrak sevgisin şuuru ile ülkemize yayılan hizmet ve kalkınmanın yürüyüşüdür. Saygılarımla.
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı, Gazeteci- Yazar. 28 Ekim 2015

Share
983 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir anlık ibadet

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bir anlık ibadet Sevgili Peygamberimiz “sallallahü aleyhi ve sellem”, bir gün mescid-i şerifte eshabiyle sohbet ediyordu. Az sonra Cebrail aleyhisselam geldi. Bir haber getirmişti Efendimize. Selam verip arzetti: - Ya Resulallah! Ebu Bekir, bu sabah bir ibadet yaptı ki, yetmiş yıllık ibadete bedeldir. Efendimiz bir şey buyurmadılar. Bilal-i Habeşiyi çağırıp; - Ebu Bekir’i çağır, gelsin buyurdular. Hazret-i Bilal; - Baş üstüne ya Resulallah dedi. Ve koşup çaldı kapıyı. Hazret-i Ebu Bekir çıktı kapı...
 • Bunlar Beyt-ül-malındır

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bunlar Beyt-ül-malındır Bir gün hazret-i Ömer, zekat develerinden, Birinin ardı sıra koşuyordu ki, birden. Gördü hazret-i Ali halifenin halini. Hayret içerisinde sordu şu sualini: (Hayrola nedir bu hal ya emir-el müminin! Ne için koşuyorsun ardından bu devenin?) Buyurdu ki: (Ya Ali, beyt-ül-malın bu deve, Havutunu düşürmüş, kaçıyor başka yere. Tutup da, havutunu vurayım ki ben derhal, Zarara uğramasın zamanımda beyt-ül-mal.) Duydu hazret-i Ali bu sözü Halifeden. Derinden bir “Âh!” çekip, ağladı so...
 • RAMAZAN AYI İFTAR İSRAFI

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  RAMAZAN    AYI     İFTAR    İSRAFI Ramazan ayı bahane,  israf  şahane... Ramazan ayı  israf ayı değildir... Ramazan ayı nefsi terbiye etme ayıdır... Yardımın, paylaşmanın, bölüşmenin  zirve yaptığı; ay olması gerekir... Pahalı ve görkemli iftar  sofraları, yerine; sade ve paylaşmanın esas olduğu  iftar sofraları tercih edilmelidir. Fakirin ve  yoksulun doyurulduğu, ortak ortamlarının paylaşıldığı, yüzünün güldüğü, sofralar; asıl amacın yerine getirildiği sofralardır. Öz budur... Son günlerde, Dünya toplumunun çekmiş olduğu açlık sıkıntıs...
 • Kemiğe yazılan yazı

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi...
UA-36507442-2