logo

reklam

CUMHURBAŞKANI R. TAYYİP ERDOĞAN’I ANLAMAK!..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Türk milletinin dehası en unutulmaz, en karanlık anlarda büyük kurtarıcı evlatlarını çıkarma imkânına sahiptir.
‘’Türk milletinin Gurur ve Şuuru / İslam Ahlak ve Fazileti ‘’diyerek mensubu olmaktan kıvanç duyduğumuz Türk milletinin ancak İslam inancı ile donanarak varlığını sürdürebileceği gerçeğini ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın öğretileri dikkatle incelendiğinde, fikirlerinin homojen bir yapıda olduğu görülmektedir.

 

Düşüncesinin hiçbir noktasında yabancı unsurlara atıfta bulunmamak ta, referansı daime ve tamamıyla Türk milletinin şuuru ve İslamiyet dairesi içerisinde olmaktadır. Bu sebeple R.Tayyip ERDOĞAN’I anlamak için Türk ve İslam kültürünü iyi özümsemek lazımdır. Türk milletini ve İslamiyeti tanımayan, ERDOĞAN’I tanımaz; onu anlamaz.

 

Tabii bu arada takdir edilmeli ki, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’I anlatmak, vizyon ve misyonunu dillendirmek başlı başına bilimsel bir uğraş gerektirir.
Siyasette olduğu sürece içerisindeki bütün varlığını, hizmet ve çalışma azmini Türk milletinin davasına adayan bu vefalı ve fedakâr insanın sistemleştirdiği ve aksiyon haline getirdiği fikirler, bu gün sadece Türk milletinin değil, başta İslam ülkeleri olmak üzere emperyalizmin tehdidi altındaki bütün mazlum milletlerin kurtuluş mücadelesindeki yolunu açık tutmaktadır.

 

Emperyalistlere karşı mücadele etmek için başka bir emperyalistin kanatları altına sığınmadan, tamamen kendi öz gücüne güvenmek gerektiğini, emperyalizme karşı onurlu bir duruşun, onurlu bir tavır alışın ancak böyle mümkün olacağını ortaya koyan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, ‘2023 Yeni Türkiye’si yürüyüşü, Türk milletinin var oluşu, Egemenliğin kayıtsız şartsız millette oluşunun yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Türk Milletinin varlığına iman etmiş ve onu gelebilecek her türlü tehlike karşısında çelik zırh gibi koruyacak inançlı ve imanlı vatan, millet- bayrak severlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, Türk milletini her yandan kuşatan güçlere karşı soylu bir başkaldırışın yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Haçlı Siyonist- emperyalizminin ve onların iş birlikçilerinin Türk milleti üzerindeki oyunlarına geçit vermemeye ant içenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, bu ülkeyi karşılıksız seven ve Türk milletini tarih sahnesinde yaşatmak için her fedakârlığı yapan ve yapmaya hazır olan aziz milletimizin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, ‘’Buluşma yerimiz ne doğudur, ne batıdır, ne kuzeydir, ne güneydi. Buluşma yerimiz Türk milletinin kafası, kalbi, Türk’ün cevheri aslidir. Bu asil cevherden yayılan ışık huzmeleri Anadolu’dan parlayıp, bütün insanlığı aydınlatacaktır.’’ Parolası ile’’ Durmak Yok Yola Devam’’diyenlerin yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Türk’ün istiklali ve istikbali için yemin edenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, statüko, vesayet, darbe zihniyetli lağımlaşan düşünceleri taşıyanlara korku verenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, Anadolu’nun bağrından bir güneş gibi doğan Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN’IN vakarlı dik duruşu ile özdeşleşmiş vatan, millet- bayrak sevgisin şuuru ile ülkemize yayılan hizmet ve kalkınmanın yürüyüşüdür. Saygılarımla.
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı, Gazeteci- Yazar. 28 Ekim 2015

Share
921 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “6736’da Dediğimiz oldu, Darısı KOSGEB’e…”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Merhabalar sevgili okurlarım. Bir önceki yazıma yine güzel geri dönüşler aldım teşekkür ediyorum. Hatırlayacağınız üzere, Bir önceki köşe yazımda 6736 Sayılı Kanunla Yapılandırmasını yapmış ancak çeşitli nedenlerle ödemeyi yapamayanlar için bir şans daha verilmesini önermiştim.   Bu konuda Bizzat köşe yazımın tamamını Bimer’e, GiB’e ve ilgili birimlere iletmiş ve birinci ağızdan da yetkililere konuyla ilgili görüşlerimi iletmiştim.   Geçen yazımda da bahsettiğim gibi gerçektende piyasalar kötü, birde bu durağanlığı art niy...
 • FARZ..

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Farzlardan bazıları Sual: Haramları maddeler hâlinde bildirdiğiniz gibi, farzları da bildirebilir misiniz? CEVAP Farzlardan bazıları da şunlardır: 1- Allah ve Resulüne itaat, , 2- Ehl-i sünnet itikadını, imanı, farzları ve haramları öğrenmek, 3- Allahü teâlânın varlığını ve yarattıklarını tefekkür etmek, 4- Allah’ın azabından emin olmayıp korkmak, rahmetinden de ümit kesmeyip ümitli olmak, 5- Allahü teâlânın rızka kefil olduğuna ve rızkın Allah’tan olduğuna inanmak, 6- Allahü teâlâyı hiç unutmamak , 7- Allahü teâlâya ihsan ettiği ni...
 • TRT Haber’in Akıncı’ya soramadıkları!

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın TRT Haber’e anlattıkları “çözüm, hemen şimdi” dedirtecek cinstendi. Neredeyse gece gece Rum liderin kapısına dayanıp, “hadi caymadan bitirelim şu işi” diyeceğiz. Soruları içtenlikle yanıtladı Allah var ama sorular nedense “duymak istenen cevaplara” göreydi. Esasa ve tedirginliklere yönelik soru gelmedi. Tabi öyle olunca yanıtlar da “Anadolu” insanının içine su serpecek cinsten oldu. “Türkiye’nin garantörlüğü olmazsa olmaz” dedi. “Rumların haritasını beğenmedim, onay verecek tek Kıbrıslı Türk olmaz” dedi. “Beni...
 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
UA-36507442-2