logo

reklam

CUMHURBAŞKANI R. TAYYİP ERDOĞAN’I ANLAMAK!..


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Türk milletinin dehası en unutulmaz, en karanlık anlarda büyük kurtarıcı evlatlarını çıkarma imkânına sahiptir.
‘’Türk milletinin Gurur ve Şuuru / İslam Ahlak ve Fazileti ‘’diyerek mensubu olmaktan kıvanç duyduğumuz Türk milletinin ancak İslam inancı ile donanarak varlığını sürdürebileceği gerçeğini ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın öğretileri dikkatle incelendiğinde, fikirlerinin homojen bir yapıda olduğu görülmektedir.

 

Düşüncesinin hiçbir noktasında yabancı unsurlara atıfta bulunmamak ta, referansı daime ve tamamıyla Türk milletinin şuuru ve İslamiyet dairesi içerisinde olmaktadır. Bu sebeple R.Tayyip ERDOĞAN’I anlamak için Türk ve İslam kültürünü iyi özümsemek lazımdır. Türk milletini ve İslamiyeti tanımayan, ERDOĞAN’I tanımaz; onu anlamaz.

 

Tabii bu arada takdir edilmeli ki, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’I anlatmak, vizyon ve misyonunu dillendirmek başlı başına bilimsel bir uğraş gerektirir.
Siyasette olduğu sürece içerisindeki bütün varlığını, hizmet ve çalışma azmini Türk milletinin davasına adayan bu vefalı ve fedakâr insanın sistemleştirdiği ve aksiyon haline getirdiği fikirler, bu gün sadece Türk milletinin değil, başta İslam ülkeleri olmak üzere emperyalizmin tehdidi altındaki bütün mazlum milletlerin kurtuluş mücadelesindeki yolunu açık tutmaktadır.

 

Emperyalistlere karşı mücadele etmek için başka bir emperyalistin kanatları altına sığınmadan, tamamen kendi öz gücüne güvenmek gerektiğini, emperyalizme karşı onurlu bir duruşun, onurlu bir tavır alışın ancak böyle mümkün olacağını ortaya koyan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, ‘2023 Yeni Türkiye’si yürüyüşü, Türk milletinin var oluşu, Egemenliğin kayıtsız şartsız millette oluşunun yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Türk Milletinin varlığına iman etmiş ve onu gelebilecek her türlü tehlike karşısında çelik zırh gibi koruyacak inançlı ve imanlı vatan, millet- bayrak severlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, Türk milletini her yandan kuşatan güçlere karşı soylu bir başkaldırışın yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Haçlı Siyonist- emperyalizminin ve onların iş birlikçilerinin Türk milleti üzerindeki oyunlarına geçit vermemeye ant içenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, bu ülkeyi karşılıksız seven ve Türk milletini tarih sahnesinde yaşatmak için her fedakârlığı yapan ve yapmaya hazır olan aziz milletimizin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, ‘’Buluşma yerimiz ne doğudur, ne batıdır, ne kuzeydir, ne güneydi. Buluşma yerimiz Türk milletinin kafası, kalbi, Türk’ün cevheri aslidir. Bu asil cevherden yayılan ışık huzmeleri Anadolu’dan parlayıp, bütün insanlığı aydınlatacaktır.’’ Parolası ile’’ Durmak Yok Yola Devam’’diyenlerin yürüyüşüdür.

 

Bu yürüyüş, Türk’ün istiklali ve istikbali için yemin edenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, statüko, vesayet, darbe zihniyetli lağımlaşan düşünceleri taşıyanlara korku verenlerin yürüyüşüdür.
Bu yürüyüş, Anadolu’nun bağrından bir güneş gibi doğan Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN’IN vakarlı dik duruşu ile özdeşleşmiş vatan, millet- bayrak sevgisin şuuru ile ülkemize yayılan hizmet ve kalkınmanın yürüyüşüdür. Saygılarımla.
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı, Gazeteci- Yazar. 28 Ekim 2015

Share
825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
UA-36507442-2