logo

CUMHURBAŞBAKI ERDOĞAN, KÜÇÜKÇEKMECE’DE CAMİ AÇILIŞINA KATILDI

FETHİYE HASAN GÜMÜŞDAĞ CAMİİ CUMHURBAŞKANININ KATILIMIYLA AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkan Vekili ve Küçükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi Göksel Gümüşdağ’ın, Küçükçekmece’de anne ve babası adına yaptırdığı cami açılışına katıldı. Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Rabbim bizleri ezansız, mabetsiz bırakmasın” dedi.7497fdfb-bfc0-4302-b865-74301ae4e889

Sultanmurat Mahallesi’nde Yeşil Camii yerine inşa edilen Fethiye-Hasan Gümüşdağ Cami’nin açılış törenine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere, Milletvekilleri, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve birçok vatandaş katıldı. Okunan duanın ardından kurdele kesimiyle caminin açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Karadeniz ve ilçe protokolü tarafından gerçekleştirildi. KADIKÖY

Vatandaşların Ramazan Bayramı’nı ve mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gümüşdağ ailesinin mahallelerine kazandırdıkları bu mescit nedeniyle kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kim ki bu dünyada Allah’ın evini inşa ederse Rabbim de kendilerine cennete ev inşa eder. Rabbim inşallah bu ülkede bizleri mabetsiz bırakmasın. İstiklal Marşı’nda olduğu gibi, ‘Bu ezanlar ki, şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli’ diyerek biz bu yolda yürüyoruz. Rabbim bizleri ezansız, mabetsiz bırakmasın. Rabbim bizleri bu mabetlerde cemaatsiz bırakmasın” dedi.

“MÜCADELEMİZ BİTENE KADAR SÜRECEK”

Atatürk havalimanı’ndaki terör saldırısıyla ilgili de konuşan Erdoğan şunları kaydetti:
“Salı günü Ramazan bayramını hüzünle, acılar içinde kutlayacağız. Şehitlerimiz var. Ama şunu da bilin ki şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz. Bir şehit veriyoruz ama 10 tane terörist indiriyoruz. Bu mücadelemiz sürecek, sürüyor. İşte havalimanında olanı görüyorsunuz ve büyük ihtimalle de DAEŞ olduğu ortada. Bunlar İslam adına böyle bir şey yaptıklarını söylüyorlar. Bunların İslam’la falan alakası yok. Bunların yeri cehennemdir. Çünkü bu dünyada bir kişiyi öldüren tüm alemi öldürmüş gibidir. Bu insanlar günahsız, çocuk, kadın, yaşlı. Bir yolculuk yapıyorlar ve ölümle karşı karşıya kalıyorlar. Hiçbir şeyden haberleri yok. Havalimanında ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum. Temennim odur ki bu mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Ama şunu bilin ki, terörün ve teröristin dini yoktur, ırkı yoktur, milleti yoktur. Biz bunlara karşı bu mücadeleyi askerimizle, polisimizle, köy korucumuzla beraber veriyoruz; vermeye devam edeceğiz.”

“DOKUNULMAZLIKLARIN KALKMASIYLA TEK TEK HESAP VERECEKLER”

Dokunulmazlık konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Bizler bir olalım, kardeş olalım. Hep birlikte Türkiye olalım. Bizi bölmek isteyenler hedeflerine ulaşamayacaklar. İnşallah bu birlikteliğiniz tüm Türkiye’ye yayılacak. Bu Ramazan Mardin’e Cizre’ye gittim. Askerlerimizle iftar yaptım. Köy korucumuz da polisimiz de o masadaydı. Sordum, ne diyorsunuz diye. Sonuna kadar devam edelim dediler. İşte bu kardeşlerim şahadete, şehitliğe inanmışlar. Gidenler peygamber kucağına gidiyorlar. Onun için şehit anneleri, şehit eşleri biliyorum üzüntünüz var. Ancak onların mükafatı çok büyük. Ebedi inancımıza göre onların mükafatı var. Bu işi er ya da geç bitireceğiz. Huzurlu günlerimiz yakındır. Bunların kürt kardeşlerimizi sevmek dertleri de yok. Şimdi dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla tek tek hesap verecekler.”

“ISTRANCA DAĞLARINI DELİP İSTANBUL’A SU GETİRDİK”

Konuşmasında, Türkiye’nin gün geçtikçe daha iyi yerlere geldiğini de vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Köprümüzün Bursa’ya kadar olan bağlantısı da bitecek. Ve böylece Bursa’ya hiç durmadan gidebileceğiz. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz ve gideceğiz. Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak lafla olmaz, yatırımla, üretimle olur.  Bir buçuk yolda Istranca dağlarını deldik oradan İstanbul’a suyu getirdik. Artık İstanbul’un su sıkıntısı yok. Çöp dağları ortadan kalktı. Çöpler artık modern depolama yapıyor. Buralardan enerji üretiyoruz ve geri dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Hava kirliliği vardı, gazeteler maske dağıtıyordu. Uzun sürmedi 2 yılda İstanbul’a doğalgazı yaygınlaştırdık, havayı temiz hale getirdik.

“BİZE YARDIMCI OLUN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YAPALIM”

Gerek belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımız büyük bir dayanışma içerisinde. İstanbul’u çok daha iyi yerlere taşıyacağız. İstanbul müstesna dünyanın gözdesi bir şehir. İstanbul için elimizden geleni yapacağız. Şimdi kentsel dönüşüm yapacağız diyoruz. Yok diyorlar. Burada benim altı kat binam var, altı çocuğum var diyor. Ben çok çocuğun olmasın demiyorum. Şuraları bir düzene sokalım diyorum. Allah korusun bir yangın olduğunda itfaiye aracı giremiyor. Bir deprem olsa depreme dayanıksız binalar var. Bu konuda bir dirençle karşı karşıyayız. Gelin bize yardımcı olun bu kentsel dönüşümü yapalım. Dost acı söyler ama gerçeği söyler. Canımız yanmadan bunları yapalım istiyorum.’’

Hayırsever meclis üyesi Göksel Gümüşdağ da Recep Tayyip Erdoğan’a teşriflerinden dolayı teşekkür ederek, “Türkiye’nin yoğun programlarına rağmen buraya geldiğiniz için Allah razı olsun diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu camii tam 4 ayda tamamlandı. Burada oturan vatandaşlarımız ses ve gürültü ile karşı karşıya kaldı. Ancak seslerini çıkarmadılar. Tüm mahalleli hakkını helal etsin” dedi. Babası Hasan Gümüşdağ da açılışa katılan herkese teşekkür etti.

Share
547 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2