logo

reklam

ÇÖZÜM SÜRECİ


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Diyarbakır’da İHH öncülüğünde çözüm süreci başladı
Diyarbakır Green hotelde İHH’nin Çözüm Sürecine destek uluslararasi sempozyumu basladi. Türkiye için bu proje yeni bir milad olacaktır.

0
Tarih boyunca ittifak dan veya bozgunculuktan yana olan bir çok liderler geldi.
Birleştirici ve İslam ümmetinin ittifakından yana olan Büyük İslam kumandanı Selahaddin-i Eyyubi umettçi bir siyaset izlemiş ve bölgeye büyük katkılar sağlamıstır. Yeni nesil liderlerin onu örnek alıp bölgede siyaset yapması müslumanca yasayan bölge halkların arasında ittifakı sağlayacaktır.

Bugün Turkiye de, yakın tarih içinde, belki 40 yıldır akan kardeş kaninin akması Türkiye de büyük manevi ve maddi kayiplara sebep olmuştur.

Bugün geldiğimiz gün itibariyle ortada duran fotoğrafa baktığımızda, akan kanın durması Türkiye de büyük bir destek görmektedir.

Bu konu iktidar , muhalefet arasında oynanan iktidar olma oyununa kurban edilmeden sürdürülmelidir ve mutlaka sonuç almak ve temel bir barışı sağlamak zorundayız.

a

Turkiye nin mutlaka bölgede yeniden lider olma mecburiyeti vardır.

 

Bunun olusmasini istemeyen mutlaka uluslararası güçler ve komsu ülkeler olacaktır.

 

Fakat olaya basta örnek verdiğim gibi Muhammedi metodu hep kendine şiar edine Selahaddin Eyyubi tarzı olmalidır.

0

Bakıs tarzımız bu olmadıgı takdirde sonucun yine , daha önceki denemeler gibi sonuçsuz kalacağı ve ümidsizlik fikri daha çok yayilacaktır.

 

Bölgede eski komünist SSCB nin devamı olan Rusya bizim İslam coğrafyası calismamıza engel olacağı malümdur.

 

Bunun içinde bölgede İslam ı yaşamayan, sadece yaşarmış görünen Ülkelerde kanın akması ve vesayetci yapınin gitmemesi için yoğun faaliyetler içindedir.

 

Bunun haricinde 1915 Ermeni tehcirini bir Soykırım haline dönüşmesi için Diaspora nin faaliyetlerine maddi destek vermekdedir.Bugün Ermenistan ın Ekonomisi % 90 itibariyle Rusya ya bağlıdır.

 

Rusya tabiki bu büyük ticari pazarını elinden kacirmamak için Diaspora lobisine desteği ve promosyonu kesmemektedir.

 

Yani 33 milyon Ermenistan ın Ticareti tamamen kendi kontrolünde ise müsterisinin taleplerini de her platform da sahiplenecek ve yerine getirecektir.

 

Kisacasi çevremizde bizim aleyhimize milyar dolarlar masraf yaparak oluşturulmak istenen aleyhde politikayı Ülke içinde ki iktidar ve siyasi partiler bunu iyi görmeli ve okumalıdır.

 

Bugün 7 haziran seçimlerine doğru hızla ilerlemekteyiz.Anketlere gore Akparti acik ara önde görünüyor.

 

Seçimlerden sonra oluşacak yeni Parlamento ve iktidar birlikte davranip milletin öz değerlerine göre yeni bir anayasa yapmalı ve mevcud vesayetci yasalardan kurtulmalidir.

 

İnsanların yüz yıla yakındır ana diliyle konuşabilmesi hakki layikiyla olabilmelidir.

 

Anadolu insanının yüz yila yakındır kürt bölgelerinde ana diliyle konusturulma ma yasağı attık sağlam yasalarla temelli bitmeli ve bunu sosyal hayatta uygulama ve istediği gibi yasama hakki ve özgürce ona verilmelidir.

 

Yasa hükmündeki kararnamelerle bir yere varilamaz.

 

Temel hak ve ögürlüge mutlaka herkesin kavuşma hakkı olmalıdır.TC vatandaşlarına, özgürce kendini ifade edebilme hakkını vermelidir.

 

Sadece kürtler için değil, diğer gayri müslim azınlıklarda bizim vatandasimiz ve insanımızdır.

 

Onlarında sosyal hayatta karsılastigi varsa zorluklar çözüme ulaşmalıdır.

 

Allah CC da böyle istiyor.Demokrasi nin de gereği budur.Saygılarımla.

Share
401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR

  29 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ey İman Edenler Zina Etmeyin, Gençligini Zinadan Koruyana Cennet Vardır (Kaynak Beyheki) .. GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek: – Buraya kadar gelir misin? diye seslendi. Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek fa...
 • ÇOCUĞU ORTADAN KESİN

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " ÇOCUĞU ORTADAN KESİN Hz. Davud zamanında genç bir kadın , çocuğunu alıp gezmeye çıkarmıştı . Dinlenmek amacıyla yeşillik bir yer bulup oraya oturdular. Bu sırada yanlarına başka bir kadın gelmişti . O kadının da yanında bir çocuğu vardı . Çocuklar hemen hemen aynı yaştalardı . Kadınlar tanıştılar . Sonradan gelen kadın diğer kadına nazaran yaşça büyüktü ve onun ablası konumundaydı . Aralarında konuşurlarken çocuklar da önlerinde oynuyorlardı . Bu sırada büyük kadının çocuğu çalılıkların arkasına girip gözden kaybolmuştu . Annesi bunun far...
 • Günaydın!!!

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70' i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba... Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya'da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor. Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz'in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor. Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleşt...
 • TERÖR SİVİLLERİ VURMAKTADIR

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TERÖR     SİVİLLERİ   VURMAKTADIR Dünya üzerinde, terör olayları alabildiğine, devam etmektedir. Dünyayı yöneten güçler; sözde, kınamalar, yapsalar da; terörün devam etmesinden, mutlu gibi gözükmektedirler. Şu an Güney sınırımızdaki, tüm olaylar bunun en güzel delilidir. O coğrafyaya, kilometrelerce uzakta olan tüm güçler; sahne alabilmek için; bir birleri ile yarışmaktadırlar. Sonuçta; tüm Dünyaya silah satan ve o, satıştan yüklü bir miktarda para kazanan devletler; Dünyayı yönetmeye talip olan, devletlerdir. Üstelik, o bölgenin yer altı ze...
UA-36507442-2