logo

reklam

ÇÖZÜM SÜRECİ


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Diyarbakır’da İHH öncülüğünde çözüm süreci başladı
Diyarbakır Green hotelde İHH’nin Çözüm Sürecine destek uluslararasi sempozyumu basladi. Türkiye için bu proje yeni bir milad olacaktır.

0
Tarih boyunca ittifak dan veya bozgunculuktan yana olan bir çok liderler geldi.
Birleştirici ve İslam ümmetinin ittifakından yana olan Büyük İslam kumandanı Selahaddin-i Eyyubi umettçi bir siyaset izlemiş ve bölgeye büyük katkılar sağlamıstır. Yeni nesil liderlerin onu örnek alıp bölgede siyaset yapması müslumanca yasayan bölge halkların arasında ittifakı sağlayacaktır.

Bugün Turkiye de, yakın tarih içinde, belki 40 yıldır akan kardeş kaninin akması Türkiye de büyük manevi ve maddi kayiplara sebep olmuştur.

Bugün geldiğimiz gün itibariyle ortada duran fotoğrafa baktığımızda, akan kanın durması Türkiye de büyük bir destek görmektedir.

Bu konu iktidar , muhalefet arasında oynanan iktidar olma oyununa kurban edilmeden sürdürülmelidir ve mutlaka sonuç almak ve temel bir barışı sağlamak zorundayız.

a

Turkiye nin mutlaka bölgede yeniden lider olma mecburiyeti vardır.

 

Bunun olusmasini istemeyen mutlaka uluslararası güçler ve komsu ülkeler olacaktır.

 

Fakat olaya basta örnek verdiğim gibi Muhammedi metodu hep kendine şiar edine Selahaddin Eyyubi tarzı olmalidır.

0

Bakıs tarzımız bu olmadıgı takdirde sonucun yine , daha önceki denemeler gibi sonuçsuz kalacağı ve ümidsizlik fikri daha çok yayilacaktır.

 

Bölgede eski komünist SSCB nin devamı olan Rusya bizim İslam coğrafyası calismamıza engel olacağı malümdur.

 

Bunun içinde bölgede İslam ı yaşamayan, sadece yaşarmış görünen Ülkelerde kanın akması ve vesayetci yapınin gitmemesi için yoğun faaliyetler içindedir.

 

Bunun haricinde 1915 Ermeni tehcirini bir Soykırım haline dönüşmesi için Diaspora nin faaliyetlerine maddi destek vermekdedir.Bugün Ermenistan ın Ekonomisi % 90 itibariyle Rusya ya bağlıdır.

 

Rusya tabiki bu büyük ticari pazarını elinden kacirmamak için Diaspora lobisine desteği ve promosyonu kesmemektedir.

 

Yani 33 milyon Ermenistan ın Ticareti tamamen kendi kontrolünde ise müsterisinin taleplerini de her platform da sahiplenecek ve yerine getirecektir.

 

Kisacasi çevremizde bizim aleyhimize milyar dolarlar masraf yaparak oluşturulmak istenen aleyhde politikayı Ülke içinde ki iktidar ve siyasi partiler bunu iyi görmeli ve okumalıdır.

 

Bugün 7 haziran seçimlerine doğru hızla ilerlemekteyiz.Anketlere gore Akparti acik ara önde görünüyor.

 

Seçimlerden sonra oluşacak yeni Parlamento ve iktidar birlikte davranip milletin öz değerlerine göre yeni bir anayasa yapmalı ve mevcud vesayetci yasalardan kurtulmalidir.

 

İnsanların yüz yıla yakındır ana diliyle konuşabilmesi hakki layikiyla olabilmelidir.

 

Anadolu insanının yüz yila yakındır kürt bölgelerinde ana diliyle konusturulma ma yasağı attık sağlam yasalarla temelli bitmeli ve bunu sosyal hayatta uygulama ve istediği gibi yasama hakki ve özgürce ona verilmelidir.

 

Yasa hükmündeki kararnamelerle bir yere varilamaz.

 

Temel hak ve ögürlüge mutlaka herkesin kavuşma hakkı olmalıdır.TC vatandaşlarına, özgürce kendini ifade edebilme hakkını vermelidir.

 

Sadece kürtler için değil, diğer gayri müslim azınlıklarda bizim vatandasimiz ve insanımızdır.

 

Onlarında sosyal hayatta karsılastigi varsa zorluklar çözüme ulaşmalıdır.

 

Allah CC da böyle istiyor.Demokrasi nin de gereği budur.Saygılarımla.

Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir anlık ibadet

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bir anlık ibadet Sevgili Peygamberimiz “sallallahü aleyhi ve sellem”, bir gün mescid-i şerifte eshabiyle sohbet ediyordu. Az sonra Cebrail aleyhisselam geldi. Bir haber getirmişti Efendimize. Selam verip arzetti: - Ya Resulallah! Ebu Bekir, bu sabah bir ibadet yaptı ki, yetmiş yıllık ibadete bedeldir. Efendimiz bir şey buyurmadılar. Bilal-i Habeşiyi çağırıp; - Ebu Bekir’i çağır, gelsin buyurdular. Hazret-i Bilal; - Baş üstüne ya Resulallah dedi. Ve koşup çaldı kapıyı. Hazret-i Ebu Bekir çıktı kapı...
 • Bunlar Beyt-ül-malındır

  29 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bunlar Beyt-ül-malındır Bir gün hazret-i Ömer, zekat develerinden, Birinin ardı sıra koşuyordu ki, birden. Gördü hazret-i Ali halifenin halini. Hayret içerisinde sordu şu sualini: (Hayrola nedir bu hal ya emir-el müminin! Ne için koşuyorsun ardından bu devenin?) Buyurdu ki: (Ya Ali, beyt-ül-malın bu deve, Havutunu düşürmüş, kaçıyor başka yere. Tutup da, havutunu vurayım ki ben derhal, Zarara uğramasın zamanımda beyt-ül-mal.) Duydu hazret-i Ali bu sözü Halifeden. Derinden bir “Âh!” çekip, ağladı so...
 • RAMAZAN AYI İFTAR İSRAFI

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  RAMAZAN    AYI     İFTAR    İSRAFI Ramazan ayı bahane,  israf  şahane... Ramazan ayı  israf ayı değildir... Ramazan ayı nefsi terbiye etme ayıdır... Yardımın, paylaşmanın, bölüşmenin  zirve yaptığı; ay olması gerekir... Pahalı ve görkemli iftar  sofraları, yerine; sade ve paylaşmanın esas olduğu  iftar sofraları tercih edilmelidir. Fakirin ve  yoksulun doyurulduğu, ortak ortamlarının paylaşıldığı, yüzünün güldüğü, sofralar; asıl amacın yerine getirildiği sofralardır. Öz budur... Son günlerde, Dünya toplumunun çekmiş olduğu açlık sıkıntıs...
 • Kemiğe yazılan yazı

  27 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi...
UA-36507442-2