logo

ÇÖZÜM SÜRECİ


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Diyarbakır’da İHH öncülüğünde çözüm süreci başladı
Diyarbakır Green hotelde İHH’nin Çözüm Sürecine destek uluslararasi sempozyumu basladi. Türkiye için bu proje yeni bir milad olacaktır.

0
Tarih boyunca ittifak dan veya bozgunculuktan yana olan bir çok liderler geldi.
Birleştirici ve İslam ümmetinin ittifakından yana olan Büyük İslam kumandanı Selahaddin-i Eyyubi umettçi bir siyaset izlemiş ve bölgeye büyük katkılar sağlamıstır. Yeni nesil liderlerin onu örnek alıp bölgede siyaset yapması müslumanca yasayan bölge halkların arasında ittifakı sağlayacaktır.

Bugün Turkiye de, yakın tarih içinde, belki 40 yıldır akan kardeş kaninin akması Türkiye de büyük manevi ve maddi kayiplara sebep olmuştur.

Bugün geldiğimiz gün itibariyle ortada duran fotoğrafa baktığımızda, akan kanın durması Türkiye de büyük bir destek görmektedir.

Bu konu iktidar , muhalefet arasında oynanan iktidar olma oyununa kurban edilmeden sürdürülmelidir ve mutlaka sonuç almak ve temel bir barışı sağlamak zorundayız.

a

Turkiye nin mutlaka bölgede yeniden lider olma mecburiyeti vardır.

 

Bunun olusmasini istemeyen mutlaka uluslararası güçler ve komsu ülkeler olacaktır.

 

Fakat olaya basta örnek verdiğim gibi Muhammedi metodu hep kendine şiar edine Selahaddin Eyyubi tarzı olmalidır.

0

Bakıs tarzımız bu olmadıgı takdirde sonucun yine , daha önceki denemeler gibi sonuçsuz kalacağı ve ümidsizlik fikri daha çok yayilacaktır.

 

Bölgede eski komünist SSCB nin devamı olan Rusya bizim İslam coğrafyası calismamıza engel olacağı malümdur.

 

Bunun içinde bölgede İslam ı yaşamayan, sadece yaşarmış görünen Ülkelerde kanın akması ve vesayetci yapınin gitmemesi için yoğun faaliyetler içindedir.

 

Bunun haricinde 1915 Ermeni tehcirini bir Soykırım haline dönüşmesi için Diaspora nin faaliyetlerine maddi destek vermekdedir.Bugün Ermenistan ın Ekonomisi % 90 itibariyle Rusya ya bağlıdır.

 

Rusya tabiki bu büyük ticari pazarını elinden kacirmamak için Diaspora lobisine desteği ve promosyonu kesmemektedir.

 

Yani 33 milyon Ermenistan ın Ticareti tamamen kendi kontrolünde ise müsterisinin taleplerini de her platform da sahiplenecek ve yerine getirecektir.

 

Kisacasi çevremizde bizim aleyhimize milyar dolarlar masraf yaparak oluşturulmak istenen aleyhde politikayı Ülke içinde ki iktidar ve siyasi partiler bunu iyi görmeli ve okumalıdır.

 

Bugün 7 haziran seçimlerine doğru hızla ilerlemekteyiz.Anketlere gore Akparti acik ara önde görünüyor.

 

Seçimlerden sonra oluşacak yeni Parlamento ve iktidar birlikte davranip milletin öz değerlerine göre yeni bir anayasa yapmalı ve mevcud vesayetci yasalardan kurtulmalidir.

 

İnsanların yüz yıla yakındır ana diliyle konuşabilmesi hakki layikiyla olabilmelidir.

 

Anadolu insanının yüz yila yakındır kürt bölgelerinde ana diliyle konusturulma ma yasağı attık sağlam yasalarla temelli bitmeli ve bunu sosyal hayatta uygulama ve istediği gibi yasama hakki ve özgürce ona verilmelidir.

 

Yasa hükmündeki kararnamelerle bir yere varilamaz.

 

Temel hak ve ögürlüge mutlaka herkesin kavuşma hakkı olmalıdır.TC vatandaşlarına, özgürce kendini ifade edebilme hakkını vermelidir.

 

Sadece kürtler için değil, diğer gayri müslim azınlıklarda bizim vatandasimiz ve insanımızdır.

 

Onlarında sosyal hayatta karsılastigi varsa zorluklar çözüme ulaşmalıdır.

 

Allah CC da böyle istiyor.Demokrasi nin de gereği budur.Saygılarımla.

Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İSLAM TARİHİNDE SALTANAT

  20 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yezidle beraber, İslâm tarihinde saltanat başladı. Saltanat, belirli ailelerin ve dolayısıyla kişilerin halkı yönetmeleridir. Bu yönetimlerde gerçekten çok âdil kişilerin iş başına geldikleri görüldü. Ömer bin Abdülaziz hazretleri, Harun Reşîd, Gazneli Sultan Mahmud Han, Salahaddin Eyyûbî, Beyâzid-i Veli hazretleri, Fatih Sultan Mehmed Han, Dördüncü Ahmed Han hazretleri, Sultan İkinci Abdülhamid Han hazretleri gibi idareciler geldiler. Tarihte zaman zaman, halkın idarecilerden hoşnut olmadığı da görüldü. Halkı kendilerine karşı ayak...
 • Urfalı Çanakkale Şehidi

  19 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Yaklaşık iki yüz elli bin Mehmetçik Çanakkale sırtlarında şehit düştü. Çanakkale sırtlarında şehit düşen şehitlerin kimlikleri, ırkları milliyetleri ve dilleri iyi araştırıldığı zaman; onları bir araya toplayan mefkûrenin ve ruhun karşısında saygıyla eğilmek lazım. Zira ben Çanakkale’yi gezdiğim zaman, mezar taşlarını okudum. Küçük iken hocamız, mezar taşları okumak iyi değildir, derdi. Ama Çanakkale şehitlerinin mezar taşlarını okumak bir istisna olmalıydı. ...
 • MUSUL TİYATROSU

  19 Ekim 2016 GENEL, KÖŞE YAZARLARI

  Aynı insanların, aynı cümlelerini dinlemekten bıksak da yine izliyoruz işte. Hepsi ittifak etmiş gibi Daeş’in yok edilmesinden söz ediyorlar. Hiç bir Amerikalı Daeş’i etkisiz hale getireceğiz, Daeş’i yok edeceğiz demiyor. En resmi ağızlar bile “Daeş’in Musul’dan çıkarılması” diyor. Yok etmek isteseydi, Daeş Suriye’den Irak’a konvoy halinde kamyonetlerle giderken konvoyu vururdu. Sinop üssü kapatıldığında “Rus pilotların traş olduğunu bile izliyorduk” diyen Amerikalı, şimdiki teknoloji ile kamyonet konvoyunu görmemiş olabilir mi? Yok et...
 • Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…1

  18 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

    Merhabalar Sevgili okurlarım.   Son yıllarda batı dünyası olabildiğince zalim, olabildiğince insanlıktan uzaklaştı ve dahi Olabildiğince Türkiye düşmanı oldu. Şimdi bazılarınız içinizden hep öyleydi diyeceksiniz. Evet hep doğu (İslam) düşmanı ve hep Türkiye düşmanıydılar. Ama son 15 yılda inanılmaz dereceye çıktı bu düşmanlık ve insani umursamazlık. Demokrasinin beşiği denilen Batı ve ABD , Demokrasiyi sadece kendilerine ve dahi Müslüman olmayanlara layık görmeye başladılar. Bunun en güzel örneği de 15 Temmuz Darbe Giri...
UA-36507442-2