logo

reklam

ÇÖZÜM SÜRECİ


Mehmet Sıtkı ALOĞLU
memetaloglu123@hotmail.com

Diyarbakır’da İHH öncülüğünde çözüm süreci başladı
Diyarbakır Green hotelde İHH’nin Çözüm Sürecine destek uluslararasi sempozyumu basladi. Türkiye için bu proje yeni bir milad olacaktır.

0
Tarih boyunca ittifak dan veya bozgunculuktan yana olan bir çok liderler geldi.
Birleştirici ve İslam ümmetinin ittifakından yana olan Büyük İslam kumandanı Selahaddin-i Eyyubi umettçi bir siyaset izlemiş ve bölgeye büyük katkılar sağlamıstır. Yeni nesil liderlerin onu örnek alıp bölgede siyaset yapması müslumanca yasayan bölge halkların arasında ittifakı sağlayacaktır.

Bugün Turkiye de, yakın tarih içinde, belki 40 yıldır akan kardeş kaninin akması Türkiye de büyük manevi ve maddi kayiplara sebep olmuştur.

Bugün geldiğimiz gün itibariyle ortada duran fotoğrafa baktığımızda, akan kanın durması Türkiye de büyük bir destek görmektedir.

Bu konu iktidar , muhalefet arasında oynanan iktidar olma oyununa kurban edilmeden sürdürülmelidir ve mutlaka sonuç almak ve temel bir barışı sağlamak zorundayız.

a

Turkiye nin mutlaka bölgede yeniden lider olma mecburiyeti vardır.

 

Bunun olusmasini istemeyen mutlaka uluslararası güçler ve komsu ülkeler olacaktır.

 

Fakat olaya basta örnek verdiğim gibi Muhammedi metodu hep kendine şiar edine Selahaddin Eyyubi tarzı olmalidır.

0

Bakıs tarzımız bu olmadıgı takdirde sonucun yine , daha önceki denemeler gibi sonuçsuz kalacağı ve ümidsizlik fikri daha çok yayilacaktır.

 

Bölgede eski komünist SSCB nin devamı olan Rusya bizim İslam coğrafyası calismamıza engel olacağı malümdur.

 

Bunun içinde bölgede İslam ı yaşamayan, sadece yaşarmış görünen Ülkelerde kanın akması ve vesayetci yapınin gitmemesi için yoğun faaliyetler içindedir.

 

Bunun haricinde 1915 Ermeni tehcirini bir Soykırım haline dönüşmesi için Diaspora nin faaliyetlerine maddi destek vermekdedir.Bugün Ermenistan ın Ekonomisi % 90 itibariyle Rusya ya bağlıdır.

 

Rusya tabiki bu büyük ticari pazarını elinden kacirmamak için Diaspora lobisine desteği ve promosyonu kesmemektedir.

 

Yani 33 milyon Ermenistan ın Ticareti tamamen kendi kontrolünde ise müsterisinin taleplerini de her platform da sahiplenecek ve yerine getirecektir.

 

Kisacasi çevremizde bizim aleyhimize milyar dolarlar masraf yaparak oluşturulmak istenen aleyhde politikayı Ülke içinde ki iktidar ve siyasi partiler bunu iyi görmeli ve okumalıdır.

 

Bugün 7 haziran seçimlerine doğru hızla ilerlemekteyiz.Anketlere gore Akparti acik ara önde görünüyor.

 

Seçimlerden sonra oluşacak yeni Parlamento ve iktidar birlikte davranip milletin öz değerlerine göre yeni bir anayasa yapmalı ve mevcud vesayetci yasalardan kurtulmalidir.

 

İnsanların yüz yıla yakındır ana diliyle konuşabilmesi hakki layikiyla olabilmelidir.

 

Anadolu insanının yüz yila yakındır kürt bölgelerinde ana diliyle konusturulma ma yasağı attık sağlam yasalarla temelli bitmeli ve bunu sosyal hayatta uygulama ve istediği gibi yasama hakki ve özgürce ona verilmelidir.

 

Yasa hükmündeki kararnamelerle bir yere varilamaz.

 

Temel hak ve ögürlüge mutlaka herkesin kavuşma hakkı olmalıdır.TC vatandaşlarına, özgürce kendini ifade edebilme hakkını vermelidir.

 

Sadece kürtler için değil, diğer gayri müslim azınlıklarda bizim vatandasimiz ve insanımızdır.

 

Onlarında sosyal hayatta karsılastigi varsa zorluklar çözüme ulaşmalıdır.

 

Allah CC da böyle istiyor.Demokrasi nin de gereği budur.Saygılarımla.

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • NEREDE DEVLET – BURADA DEVLET

  21 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Gururlanmamak mümkün mü? Pazartesi gecesi (16.01.2017) saat 23:40 Reina katliamı sanığını Türk polisi, tek kurşun atmadan kimsenin burnunu kanatmadan, 20 dakikalık bir operasyonla dünyanın en iyi yetiştirilmiş 4 dil bilen DEAŞ’lı terörist (adına kurban ola) Abdülkadir Maşharipov’u hücre evinde, hemde suç ortaklarıyla canlı olarak yakalamıştır. Olaya, bir katil yakalama diye bakarsak gerçekten basit bir vakadır. Ama burda bir katil değil, dünya’yı rahatsız eden ve binlerce insanı katleden, yurdundan, yuvasından eden, dünya’yı yeniden dizayn etm...
 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
 • Azadlıq Şəhidləri

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah yolunda öldürülənlərə(şəhid olanlara)”ölü deməyin”.Əksinə,onlar (Allah dərgahında) diridirlər,lakin siz bunu dərk etmirsiniz. “Bəqərə” sürəsi 154                        Azərbaycan tarixinin qızıl səhvələrinə bir ölməzlik dastanı yazdılar. Məğrur baxışları soyuq daşlara həkk olundu. Sabahı düşünmədən Azadlıq toxumunu torpağa səpdilər. Nə tank,nə güllə,nədəki ölüm yollarında döndərə bilmədi.Ürəklərdə əbədi məskən saldılar.Elə bir məskənki,məzarları belə olmasa bir millətin bir ulusun qəlbində yaşayacaqlar. İllər,əsirlər bel...
UA-36507442-2