logo

Coşkun’dan ŞUSKİ’ye Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı C.Cahit Coşkun, bir basın açıklaması yaparak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne hizmet aksamasından dolayı, tepki gösterdi.

12064299_875403329180262_2133949634_n

İlçe Başkanı Coşkun, yaptığı basın açıklamasında; “Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler arızalara çok geç müdahale etmektedir.

ŞUSKİ’ye Karaköprü İlçemizde yaşanan bir kanalizasyon tıkanıklığının arızasını bildirdim.

ŞUSKİ’ye Saat 15.00’te Arıza ihbarında bulundum. Ekipler Arızaya müdahaleye saat 20.30’da ancak gelebildi. Bir arızaya 5 buçuk saatte müdahalede bulunan Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne buradan tepki gösteriyorum. Ayrıca Karaköprü’de ikamet eden vatandaşlarımızda ŞUSKİ’nin arızalara geç sık sık dile getiriyor. Buradan Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne sesleniyorum. Resmi kurumların halkın sıkıntısına anında müdahale etmesi gerekmektedir. Bir kurumun Vatandaşa en hızlı hizmeti vermek asli görevidir. Bu problemler sadece Karaköprü İlçemizde yaşanmıyor. Şanlıurfa İlinin genelinde yaşanmaktadır. Önümüzdeki günlerde yağışlar başlayacak. Bu yağışsız ve açık havada bir arızaya 5 buçuk saatte müdahale eden ŞUSKİ Acaba yağışlı havalarda arızalara kaç saatte müdahale edecek?

12 Saati bulur diye düşünüyorum. Geçen yıl en ufak bir yağışta İlimizde bire çok ev ve iş yerini su bastı. ŞUSKİ’nin uygulamaları bu şekilde devam ederse İlimiz bu yıl daha fazla sıkıntı yaşayacaktır. ŞUSKİ’nin arızaya 5 buçuk saatte müdahale etmensin yanında birde en ufak bir müdahalede vatandaştan 70 TL arıza giderme ücreti Halep etmektedir.

Vatandaştan atık su bedeli alan ŞUSKİ’nin vatandaştan 70 TL arıza giderme ücreti alması haksız kazanç elde etmektir.” Dedi.

 

Share
381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2