logo

09 Eylül 2016

Çocukların Bayramlığı Yine Beykoz Belediyesi’nden

Beykoz Belediyesi Sosyal Masa Birimi,  Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi,  Kurban Bayramı öncesinde de ilçedeki ihtiyaç sahibi çocuklara yaptığı bayramlık hediyesiyle, çocuklara ve ailelerine çifte bayram sevinci yaşattı. 2

Her Ramazan Bayramı ve yeni eğitim yılı öncesinde ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin giysi ve forma ihtiyacını karşılayan Sosyal Masa, Kurban Bayramı öncesinde de yetim, öksüz ve dar gelirli çocukları bayramlık hediyesiyle sevindirdi.

Sosyal Masa ekipleri tarafından belirlenen çocuklar, Sosyal Market içinde gönüllerince alışveriş yapıp elbiseden ayakkabıya, pantolondan gömleğe bayramlıklarını seçtiler. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda ilçede toplam 6000 çocuğu giydiren Beykoz Belediyesi, bayramı yeni giysileriyle karşılamanın heyecanını yaşayan çocukların mutluluğuna ortak oldu.

İhtiyaç sahibi aile ve kimseleri sosyal yaşama dâhil etmek, dezavantajlı kimselerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve eğitim katkısı sunmak üzere Sosyal Masa ve Sosyal Market’i kurduklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, merkez aracılığıyla toplumsal dayanışmayı sağlamayı hedeflediklerini söyleyerek, öğrencilerin giysi sevincine ortak oldu. Çocukların ve ailelerinin Kurban Bayramı’nı tebrik eden Başkan Çelikbilek, ayrıca ilçedeki herkesi ihtiyaç sahibi ailelere karşı duyarlı olmaya davet etti.

Aileler, öğrenciler, yaşlı, yetim ve öksüzlerin birinci ve ikinci el giysi yardımı alabildiği Sosyal Market, hayırsever vatandaşların nakdi yardımları ve giysi bağışlarını da kabul ediyor.

Share
391 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2