logo

05 Haziran 2015

ÇOCUKLARDAN EBRU VE ÇAKIL TAŞI SERGİSİ

15 15Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evi öğrencilerinin hazırladığı ‘Hünerli Eller- Ebru ve Çakıl Taşı’ sergisi kapılarını sanatseverlere açtı.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışına, Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Çevik ile pek çok Küçükçekmeceli vatandaş katıldı.

“BEŞİĞİ SALLAYAN EL DÜNYAYA HÜKMEDER”

Açılışta yaptığı konuşmada Bilgi Evi öğrencilerini ve ailelerini tebrik eden Salih Çevik, “Beşiği sallayan el dünyaya hükmedermiş. Dolayısıyla anneler o beşiği hangi duygu ile sallarsa çocuk öyle şekillenecek. Siz çocuklarınızı geleceğin ilim, bilim adamı olarak sevin ki onlar da öyle olsunlar. Biz çocuklara katkı sağlamaya çalışıyoruz, bu konuda sizlerden de desteğinizi istiyoruz” dedi.

“BU BENİM İLK SERGİM, ÇOK MUTLUYUM”

Sergide eseri bulunan Bilgi Evi öğrencisi Şehriban Demir (15) de, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek, “Bu benim ilk sergim. Bu nedenle çok heyecanlıyım. Eserimin burada sergilenmesi çok güzel bir duygu. Bir senedir ebru dersi alıyorum” diye konuştu. Bilgi Evi öğrencilerinin bir yıl boyunca hazırladıkları ebru ve çakıl taşı çalışmalardan oluşan sergi, 31 Mayıs tarihine kadar SKSM’de ziyaret edilebilir.

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2