logo

25 Ağustos 2015

ÇOCUKLAR YÜZMEYİ HALİLİYE’DE ÖĞRENİYOR

Haliliye Belediyesi, 7- 10 yaş arası çocukların yüzmeyi öğrenmesi ve suyu sevmesi için yüzme kursu başlattı.10

 Yaz Spor Okulları’nı başlatarak çocuklara yönelik salon sporu eğitimi başlatan Haliliye Belediyesi, Haliliye Sabiha Özlek Spor Salonu bahçesine kurulan 4 metre en, 8 metre boy ve 1 metre 20 santimetre derinliğindeki portatif havuzda 7- 10 yaş arası çocuklara yönelik yüzme kursu eğitimi başlattı. Küçük yaştaki çocukların suyu sevmesi ve fiziksel gelişimini sağlamasını hedefleyen Haliliye Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda uzman eğitmenler tarafından çocukların yüzme eğitimlerini gerçekleştiriyor.

Çocuklarını Haliliye Belediyesi’nin kurduğu portatif havuza getirerek suyu sevmelerini ve yüzmeyi öğrenmelerini sağlayan aileler de, bu hizmetten dolayı Haliliye Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’a teşekkür etti.11

Arkadaşlarıyla birlikte yüzmeyi öğrenerek eğlendiklerini ifade eden çocuklar ise, “Haliliye Belediyesi’nin yaptığı havuza geliyoruz. Arkadaşlarımızla eğleniyoruz. Hocalarımız bize yüzmeyi öğretiyor. Bu yüzden Haliliye Belediyesi’ne ve Başkanı Fevzi Demirkol’a teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

 Çocukların yüzme havuzunda hem eğlendiklerini hem de eğitim aldıklarını söyleyen yüzme antrenörü Emin Demir, şunları söyledi:

“Belediyemiz yüzme etkinliğiyle tatile gidemeyen ailelere büyük bir katkıda bulunuyor. Çocukların bu sıcak havada hem serinlemesini sağlarken hem de eğitimlerini gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız burada yüzme eksikliklerini tamamlıyorlar. Mutlular burada, 7 gün 24 saat spor kompleksimizde çocuklarımızla beraberiz. Çocuklarımızın ilgisi her geçen gün artıyor. Çocuklar mutlular, amacımız eğlendirmek ve aynı zamanda öğretmek.”

 

Share
487 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2