logo

ÇOCUKLAR KİTAP KOKUSUNU ALDI

ÇOCUKLARA OKUR-YAZARLIK SEMİNERİ VERİLDİ

0.4

Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kütüphane Bürosu’nun öğrencilere verdikleri kütüphane eğitimi seminerleri devam ediyor. Okullardan gelen talepler doğrultusunda randevu sistemi ile organize edilen oryantasyon programı okuma sevgisi ve kütüphane kültürünü aşılamak adına düzenleniyor.

 

Çocuklara küçük yaşta okuma sevgisini aşılamayı görev edinen Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kütüphane Bürosu bu hafta Çağdaş Yaşam Kamuran Emiroğlu İlkokulu öğrencilerini ağırladı. Okulun talebi doğrultusunda organize edilen programa çok sayıda öğrenci katıldı. İlk olarak slayt gösterisi eşliğinde ve çocuklarla sohbet ederek yapılan sunumda “Kitap nedir?”, “Kütüphane nedir?”, “Neden kitap okunmalı?” ve “Kütüphane nasıl kullanılmalı?” sorularının cevapları Kütüphane Bürosu çalışanları tarafından detaylı olarak anlatıldı.

 

Eğitimin ardından, içerisinde çocuk ve ilk gençlik kütüphanesi de olan ve 30.000 adet kitabın bulunduğu Beylikdüzü Belediye Kütüphanesi tanıtıldı. Kitaplar ve kütüphane kurallarının anlatıldığı mini geziden sonra isteyen çocukların kütüphane üyelikleri yapıldı.

 

Eğitimler Devam Edecek

Eğitimler okullardan gelen talepler doğrultusunda randevu sistemi ile devam ediyor. Her yaş için organize edilen eğitimler, talep gelen okullardan katılacak olan öğrencilerin yaşlarına göre Kütüphane Oryantasyon programı hazırlanıyor. Yaş ve sınıf seviyelerine uygun bilgi okur-yazarlığı semineri, uygulamalı araştırma teknikleri semineri, yaratıcı okuma atölyeleri programları hazırlanıyor ve konunun uzmanları tarafından sunuluyor.
Eğitim talep eden anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liseler Kütüphane Bürosu’nun 0212 880 74 24 numaralı telefonu arayarak randevu talep edebiliyorlar.

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2