logo

23 Nisan 2015

ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZDİR

ÇOCUKLARA DEĞER VERDİĞİMİZİ HİSSETTİRMEMİZ LAZIM

–          0BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN:

–          “ONLARA NE KADAR DEĞER VERİR, NE KADAR İŞLERE HAZIR HALE GETİRİRSEK O ZAMAN CUMHURİYETİN VE MEMLEKETİN SAHİPLERİ OLACAKLARINI HİSSEDECEKLERDİR”

(FOTOĞRAFLI)

BEYOĞLU- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, çocukları makamında ağırlayan  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “çocuklara değer verdiğimizi hissettirmemiz lazım” diyerek, “yeni belediye binamızda çocuklarımızla güzel bir toplantı yaptık. Onlara başkan yardımcıları, meclis üyeleri gibi sıfatlar verdik ve düşüncelerini aldık. Bu oyun gibi görünse de çocukların üzerinde etkisinin olduğunu düşünüyorum,” dedi.

Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını okullarda ve ilçenin değişik yerlerinde düzenlediği etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Bayram havasında devam eden kutlamalarda Beyoğlu Belediyesi Semt konaklarında okuyan bir gurup ana sınıfı öğrencisi belediye binasında Başkan Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret ederek büyük bir sürpriz yaptı. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerini temsil eden çocuklar, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan başkanlığında 23 Nisan’a özel icra toplantısı gerçekleştirdiler. Toplantıda Başkan Demircan, sırasıyla çocuklar ile tek tek konuşarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Özellikle Zabıta’dan sorumlu başkan yardımcısıyla Başkan Demircan’ın diyalogu gülüşmelere sebep oldu.

BAŞKAN OLUNCA SENİN GİBİ DÖNÜŞÜM YAPACAĞIM

Oldukça keyifli anlar yaşayan Başkan Demircan, çocuklara ne yapmak istediklerini sordu. Çocuklar, bozuk parkların onarılarak yeni park yapılması konusunda görüş beyan ettiler. İcra toplantısı sonrası maket üzerinden Beyoğlu’ndaki dönüşümü ve yapılan çalışmaları anlatan Başkan Demircan, meclis salonuna geçerek mini bir toplantı gerçekleştirdi. Tek tek kürsüye gelip projelerini anlatan çocuklar büyük alkış alırken, bir çocuğun ben başkan olunca, “senin gibi Okmeydanı’ndaki dönüşüm yapacağım” demesi üzerine Başkan Demircan, “işte geleceğimizin teminatı çocuklarımız. Dönüşüm’de çocuklara emanet,” diyerek mutluluğunu ifade etti.

ÇOCUKLARA DEĞER VERDİĞİMİZİ HİSSETTİRMEMİZ LAZIM

Toplantı sonunda Başkan Demircan, çocuklara çeşitli hediyeler vererek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Çocuklar başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Semt Konaklarındaki hocalar ile birlikte günün sonuda hatıra fotoğrafoı ile tamamlanan program sonrası değerlendirmede bulunan Başkan Demircan, yaptığı konuşmada Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün genç cumhuriyeti geleceğin mimarları çocuklara emanet ettiğini söyledi.  Çocukların geleceğimiz olduğunu belirten Başkan Demircan, şunları ifade etti. “ Onlara ne kadar değer verir, ne kadar işlere hazır hale getirirsek o zaman cumhuriyetin ve memleketin sahipleri olacaklarını hissedeceklerdir. 23 Nisan’ı bir eğlence kavramının ötesinde görüp onlara değer verdiğimizi hissettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yeni belediye binamızda çocuklarımızla güzel bir toplantı yaptık. Onlara başkan yardımcıları, meclis üyeleri gibi sıfatlar verdik ve düşüncelerini aldık. Bu oyun gibi görünse de çocukların üzerinde etkisinin olduğunu düşünüyorum. Her şey çocuklar için,” diye onuştu.

Share
406 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2